Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Этот интернет сайт просто отпад. Несомненно нужный и простой в пользовании интернет проект.

Хочется отблагодарить Вас за тот величайший труд, который Вы делаете каждый день для всех нас. Умнички!!!

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...




Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

Юристи расcкажут як прийняти спадщину

  1. Після відкриття спадщини і протягом шести місяців спадкоємець повинен заявити про себе
  2. Де можна заявити про право на спадщину
  3. Як відмовитися від спадщини?

Юристи расcкажут як прийняти спадщинуВступ у спадок - перший крок спадкоємця. Спадщина відкривається в день смерті спадкодавця або визнання його померлим рішенням суду. Коли людина вмирає, видається спочатку довідка про смерть медичною установою і на її підставі орган РАЦСу видає свідоцтво про смерть - документ, який і підтверджує факт смерті людини. Абсолютно протилежна ситуація, якщо ніхто не бачив як спадкодавець помер, в цьому випадку факт смерті підтверджується тільки рішенням суду.

Після відкриття спадщини і протягом шести місяців спадкоємець повинен заявити про себе

Згідно з українським законодавством, після відкриття спадщини і протягом шести місяців спадкоємець повинен заявити про себе, як про спадкоємця. За цей час нотаріус визначає всіх наявних спадкоємців. З цього часу йде відлік на прийняття спадщини або відмову від нього. Якщо право на спадщину залежить від відмови або відсторонення від спадщини спадкоємця попередньої черги, тоді закон дає додаткові три місяці для прийняття спадщини з дня виникнення у приймача такого права.

Багато роблять помилку, коли після смерті спадкодавця не вживають ніяких дій. Результат - пропущений термін прийняття спадщини. Після чого прийняти спадщину можна лише за письмової згоди на це спадкоємців, що вступили в спадщину, або через судове втручання. Щоб уникнути непотрібної судової тяганини, необхідно кожній людині знати законодавство країни, в якій живемо, або просто скористатися послугами юридичної консультації.

Закон України прямо зобов'язує спадкоємця відразу ж заявити про свої права, звернувшись за прийняттям спадщини до нотаріуса, написавши заяву про вступ у спадок. Загальне для всіх правило - спадкоємець є особисто до державної нотаріальної контори або до приватного нотаріуса за останнім місцем проживання (прописки) спадкодавця. Нотаріус оформляє заяву на нотаріальному бланку про вступ спадщину і, ви його підписуєте. Трапляється, що приймач, з тієї чи іншої причини, не можете особисто подати заяву за місцем смерті спадкодавця, наприклад, живе в іншому місті, країні і т.д.


Необхідно буде звернутися до будь-якого нотаріуса за місцем Вашого проживання, і оформляти у нього заяву про прийняття спадщини. Потім, відправити його поштою (бажано цінним листом з описом вкладення) в державну нотаріальну контору за місцем проживання спадкодавця.

Крім того, якщо спадкоємець прописаний разом із спадкодавцем, автоматично вважається, що він прийняв спадщину. Доказом цього будуть: довідка їх ЖЕКу, будинкова книга, прописка в паспорті та інші документи, що підтверджують факт Вашого спільного проживання зі спадкодавцем до дня його смерті. Заява про вступ у спадок в цьому випадку писати не обов'язково, але бажано.

Що ж стосується неповнолітніх спадкоємців, то діти спадкодавця, яким не виповнилося 18 років, вважаються такими, що прийняли спадщину. Їм взагалі не потрібно подавати заяву про вступ у спадок. Дитина, яка досягла чотирнадцятирічного віку, може прийти до нотаріуса і самостійно подати заяву. Від імені малолітнього (до 14 років) заяву можуть подати батьки, опікуни або піклувальники. Коли пройде шести місячний строк з дня смерті спадкодавця (якщо вони не стали повнолітніми), спадщину на їх ім'я оформляють батьки або їхні законні представники - опікуни або піклувальники.


У випадку з недієздатними, обмежено дієздатними спадкоємцями, закон дозволяє подавати спадок від імені цих спадкоємців їх батьками (усиновителями), опікунами та піклувальниками, але вони і так вже вважаються спадкоємцями.


Де можна заявити про право на спадщину

Заявити про свої права спадкоємця і оформити спадщину можна як у державного, так і у приватного нотаріуса, за останнім місцем проживання (прописки) спадкодавця. З 1 червня 2009 року доступ до електронного спадкового реєстру отримали не тільки державні, а й приватні нотаріуси Україні. Тому зараз свідоцтво про право на спадщину Вам може видати і приватний нотаріус.

Нотаріус зажадає від Вас документи, для прийняття спадщини:

        
  • паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера (ІН),
  •     
  • свідоцтво про смерть або рішення суду про визнання спадкодавця померлим, заповіт (якщо є), документи, що підтверджують родинні стосунки (свідоцтво про народження;
  •     
  • свідоцтво про шлюб для вдови / вдівця; свідоцтво про шлюб для інших спадкоємців, які при реєстрації шлюбу змінювали прізвище), рішення суду про встановлення факту спорідненості або спільного проживання без шлюбу, документи, що підтверджують місце відкриття спадщини (довідка з ЖЕКу або житлового кооперативу про останнє місце проживання спадкодавця, запис у будинковій книзі про постійне проживання спадкодавця.

Після отримання необхідних документів, нотаріус приймає рішення про відкриття спадщини за місцем знаходження майна.

У разі відсутності перелічених документів, нотаріус буде вимагати рішення суду про встановлення місця відкриття спадщини.

В цьому випадку дуже важливо правильно визначити місце відкриття спадщини. По ньому нотаріуси застосовують заходи щодо охорони спадкового майна, видають свідоцтва про право на спадщину та здійснюють інші дії.

В момент, поки спадщину відкрито, ви можете відмовитися від спадщини протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця. Але тут є свої нюанси, наприклад, відмова від спадщини від імені малолітніх або неповнолітніх дітей та недієздатних громадян можливий тільки за згодою органу опіки та піклування.


Як відмовитися від спадщини?

Можна двома способами:

        
  1. Просто написати у нотаріуса заяву про відмову від спадщини, не передаючи свою частку нікому. Тоді частка відмовився розподіляється пропорційно між спадкоємцями за заповітом або спадкоємцями за законом.
  2.     
  3. Відмовитися в чиюсь користь і передати свою частину спадщини конкретному спадкоємцю. Спадкоємець за заповітом може відмовитися тільки на користь спадкоємця за заповітом або підпризначеним спадкоємця, зазначеного спадкодавцем, на користь спадкоємця за законом будь-якій черзі.
  4. У свою чергу, спадкоємець, на користь якого відмовилися, може теж не приймати частку, від якої відмовився в його користь інший спадкоємець.

    Крім того, відмова від спадщини може бути визнаний судом недійсним.


    У будь-якому випадку, якщо у Вас виникають проблеми зі вступом у спадщину, або Ви просто не знаєте, як вчинити грамотно в тій чи іншій ситуації, звертайтеся за допомогою кваліфікованого юриста, який в найкоротші терміни вирішити важкий, на Ваш погляд, питання про вступ в спадок.

Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.

Возможно, это Вас заинтересует

Иск в суд: услуги адвоката

Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций и колоссальной потерей времени и средств!

Кому належить обов'язкова частка у спадщині

Необхідно тільки грамотно підготувати доказову базу і вміло провести лінію захисту клієнта в суді

Европейский суд по правам человека

Защите прав и свобод граждан в Европейском суде по правам человека. Как подать заявление в Европейский Суд по правам человека?

Як уникнути обману купуючи квартиру в недобудові?

За допомогою вилучення, з такого реєстру, можна дізнатися все про забудовника аж до складу учасників забудовника, статутний фонд самого підприємства, дані керівника, дату заснування підприємства-забудовника, не ліквідується воно, чи знаходиться в стадії банкрутства

05145472d80649777fc2d927daedc5fb