Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Благодарим всех, от кого зависит наполнение интернет проекта.

Этот интернет сайт здоровский! работал на нем очень чуть ли не по три раза на день. Думаю, что этот сайт ожидает хорошее будущее. Желаю удачи. Хотелося б встречаться с Вашими новыми работами чаще!

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...




Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

Стягнення аліментів з іноземця

  1. Стягнення аліментів на виховання дитини
  2. Далеко нам ще до правової держави і людського співчуття і поваги.

Стягнення аліментів на виховання дитини

Стягнення аліментів з іноземцяСтягнення аліментів на виховання дитини одним з батьків на сьогодні, безсумнівно, тема досить-таки непроста. Добре, якщо між батьками існує мирна домовленість про суму, яку один з подружжя буде виділяти на виховання дитини. В іншому випадку, процес призначення та стягнення аліментів буде проходити досить болісно для всіх членів сім'ї і лише через судове засідання.


Ні для кого не секрет, що в нашій країні дуже складно довести дохід батька, з якого стягуються аліменти. Природно, що суд стягує аліменти тільки з офіційних доходів, офіційної заробітної плати, незважаючи на те, що сучасні тата і мами навмисне надають суду документи про занижену зарплату. Нічого не поробиш, такий менталітет наших громадян, що, навіть, на утримання і виховання власної дитини вони можуть надавати невірні відомості про своє матеріальне благополуччя, будучи при цьому вельми небідними.

Далеко нам ще до правової держави і людського співчуття і поваги.

Хоча, чинне законодавство (зокрема, Сімейний кодекс України) передбачає один з обов'язків батьків - утримання дитини до досягнення нею повноліття (18 років) і право на аліменти на дітей. Подібний обов'язок з утримання дитини закріплений за обома батьками, як матір'ю дитини, так і її батьком, і відповідно до ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу, сума коштів на утримання дитини встановлюється або за мирною домовленістю між матір'ю та батьком дитини, або присуджується за рішенням суду у частці від доходу батька у твердій грошовій сумі.

Природно, що сума на утримання дитини (аліменти) стягується на користь того з батьків, з яким саме і проживає неповнолітня дитина.


Але на сьогодні ми хочемо порушити питання про те, як утримати аліменти з батька-іноземця? Як такий батько ставиться до своїх прямих обов'язків?

Для того, щоб визначити розмір аліментів і стягнути аліменти в примусовому порядку з громадянина іноземної держави, необхідно подати позовну заяву про стягнення аліментів на неповнолітню дитину або в український суд за місцем реєстрації батька-позивача, або в суд тієї держави, громадянином або підданим якого є батько-відповідач. До позовної заяви необхідно буде прикласти наступні документи:

        
  • - копію паспорта та ідентифікаційного коду;
  •     
  • - копію свідоцтва про шлюб (про розірвання шлюбу);
  •     
  • - свідоцтво про народження дитини (дітей);
  •     
  • - документи, що підтверджують дохід особи, з якої стягуються аліменти (якщо такі є).
  •     
  • - копія позовної заяви - 2 примірники (з урахуванням всіх документів, які додаються до позовної заяви).

У разі, якщо відсутня довідка про доходи особи, то її можна отримати різними способами. Наприклад, можна поставити і попередню суму доходу, надавши суду дані про професію, посаду, яку займає відповідач, і приблизну заробітну плату, яку в країні платять на аналогічній посаді.

Коли рішення суду, яке набрало законної сили, буде вже на руках, його необхідно буде виконати. Для цього, в територіальне управління юстиції Мін'юсту за місцем реєстрації позивача, необхідно буде подати такі документи:

        
  • - заява (звернення) про визнання та виконання рішення суду України про стягнення аліментів на території іншої країни (заява (звернення) складається в довільній формі);
  •     
  • - клопотання про визнання та виконання рішення про стягнення аліментів на підставі Конвенції про стягнення аліментів за кордоном (п. 12 Інструкції про виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном).

Клопотання складається за формою згідно з додатком 2 до Інструкції про виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном, де необхідно буде точно вказати такі дані:

        
  • - повне ім'я відповідача (боржника), дату народження, громадянство, його адресу, рід занять і місце роботи (якщо вони відомі) і по можливості прикласти фото боржника;
  •     
  • - відомості про фінансовий та сімейний стан боржника, його майно (якщо такі є);
  •     
  • - будь-яку іншу інформацію, яка може сприяти встановленню місцязнаходження боржника.

До клопотання необхідно буде додати:

        
  • - копію судового рішення;
  •     
  • - довідку про те, що рішення вступило в законну силу (видає суд, який прийняв рішення);
  •     
  • - довідку про часткове виконання або невиконання рішення на території Україні (видає орган виконавчої служби);
  •     
  • - довідку про те, що боржник був повідомлений належним чином про місце і час проведення судового засідання, якщо боржник не брав участь в судовому засіданні (видає суд, що розглядав спір);
  •     
  • - при необхідності і можливості копію протоколу судового засідання, під час якого справа була розглянута по суті;
  •     
  • фото стягувача;
  •     
  • - переклад клопотання та документів, які до нього додаються, на мову країни, на території якої вона має розглядатися.

Мін'юст пересилає документи до відповідного органу договірної країни для їх виконання. Потрібно сказати, що Україна приєдналася до Конвенції про стягнення аліментів за кордоном в 2006 році.

У число країн, які підписали Конвенцію про стягнення аліментів за кордоном входять наступні: Нігерія, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Пакистан, Польща, Чорногорія, Чеська Республіка, Сейшельські Острови , Сербія, Македонія, Угорщина, Гаті, Гватемала, Німеччина, Греція, Великобританія і Північна Ірландія, Суринам, Туніс, Туреччина, Уругвай, Іспанія, Італія, Кабо-Верде, Словаччина, Словенія, Португалія, Молдова, Румунія, Сальвадор, Святіший Престол, Австралія, Австрія, Естонія, Данія, Домініканська Республіка, Ізраїль, Ірландія, Казахстан, Камбоджа, Кіпр, Колумбія, Куба, Швейцарія, Швеція, Шрі-Ланка, Киргизстан, Ліберія, Люксембург, Марокко, Мексика, Монако, Алжир, Аргентина, Барбадос, Бельгія, Білорусь, Болівія, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Буркіна Фасо, Філіппіни, Фінляндія, Франція, Хорватія, Центральноафриканська республіка, Чорногорія, Чилі, Еквадор.


Але на сьогоднішній день існує і другий варіант стягнення аліментів з батька-іноземця. Зробити це можна все через теж територіальне управління юстиції Мін'юсту за місцем своєї реєстрації.

Такий варіант можна використовувати, якщо немає рішення українського суду про стягнення аліментів з відповідача, який проживає за кордоном, якщо рішення подібних суперечок здійснюється згідно із законодавством Договірної країни за місцем проживання відповідача і у випадку, якщо необхідно вирішити питання про збільшення розміру аліментів.

У цих випадках, як уже зазначалося вище, згідно п. 8 Інструкції про виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном необхідно до територіального управління Мін'юсту подати відповідні документи.


Само собою зрозуміло, що передбачити всі ситуації запитання аліментів з батька-іноземця в одній статті неможливо. Кожен випадок - індивідуальний, і без допомоги кваліфікованого юриста в подібній справі просто не обійтися. Звертайтеся, раді будемо допомогти.

Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.

Возможно, это Вас заинтересует

Оренда нерухомості

Бажаєте здати в оренду нерухоме майно, при цьому мінімізувати податкові платежі?

Правові нюанси спадкового договору

Небагато українців знають, що крім успадкування за заповітом або за законом, майно може перейти до іншої особи після смерті власника на підставі договору, який називається спадковим

Нотаріус відмовляється завіряти спадщину?

Бувають випадки, коли нотаріус відмовляється завіряти спадщину. В цьому випадку потрібно не тільки вимагати Постанова про відмову у вчиненні нотаріальних дій, а й бути готовим до додаткової витрати часу і, природно, запастися терпінням, відстоюючи свої права

Братовбивчі сімейні суперечки при розділі спадщини

Дві історії з судового залу про те, як брати ділили спадщину. Старий Завіт в сучасній інтерпретації

05145472d80649777fc2d927daedc5fb