Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Всем большое спасибо. Этот интернет проект,действительно, на данный момент - единственный в своем роде. Здорово, что есть такие полезные порталы. Интернет проект удобен в пользовании. На нем здорово работать - просто и быстро.

Как много актуальной информации. Большущее спасибо. Очень благодарны! Ребята - Вы действительно умнички.

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...




Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

Право на спадщину

  1. Хто ж є спадкоємцем?
  2. Спадкоємці за заповітом
  3. Право подання і трансмісія

Хто ж є спадкоємцем?

Право на спадщинуСпадкоємець - та людина, до якої переходять усі права та обов'язки спадкодавця (після його смерті). Спадкоємцем може стати будь-яка людина, навіть, зачата за життя спадкодавця новонароджена дитина, незалежно від того, є заповіт, чи ні. Крім того, спадкоємцем може виступати і будь-яка юридична особа, наприклад: підприємство, установа, організація, держава, міськрада і т.д.


Підказати Вам відповідь на питання чи є Ви спадкоємцем, можуть сам заповіт спадкодавця, або Цивільний кодекс України. Тільки ці два документи і можуть встановити спадкоємців. З цього випливає, що бувають спадкоємці за заповітом і спадкоємці за законом.


Спадкоємці за заповітом

Питання до заповіту цікаві тим, що іноді (хоч і не зобов'язаний цього робити) спадкодавець оголошує його публічно, тобто ще за життя, підкреслює, кому він заповідає своє майно. Але буває й по-іншому, коли заповіт родичі знаходять після смерті спадкодавця разом з іншими документами на майно. І ось тоді починаються для багатьох близьких сюрпризи, для одних - приємні, а для інших - аж ніяк.


Таке життя. Адже заповіт висловлює волю і бажання самого спадкодавця, де він вибирає найдостойніших, кому можна довірити управління власним майном. Спадкодавець з власної волі визначає, хто буде його спадкоємцем, а хто ні. І в такому випадку, спадкоємцем може бути як стороння для сім'ї людина, так і юридична особа, наприклад: держава, підприємство, музей і т.д.

Згідно з українським законодавством, заповітом можна, без зазначення причин, позбавити спадщини будь-якого спадкоємця за законом, крім тих, хто має право на обов'язкову частку у спадщині. Тобто, існують спадкоємці, яких ніхто не може позбавити спадщини, навіть, сам спадкодавець.

Такими виступають неповнолітні та повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатні вдова / вдівець спадкодавця,

непрацездатні батьки спадкодавця, тобто люди, які не можуть самі про себе подбати. Це непрацездатні: жінки старше 55 років, чоловіки старше 60 років, інваліди I, II і III груп, діти до 18 років.


У випадках же, якщо саме заповіт відсутній, або він визнаний судом недійсним, якщо всі спадкоємці за заповітом відмовилися з яких-небудь причин від спадщини, або у випадку, коли всі спадкоємці за заповітом померли до моменту відкриття спадщини, спадщину приймають спадкоємці за законом.

Законодавство призначає спадкоємців, керуючись родинними, сімейними та особистими відносинами. За цими критеріями, між спадкоємцями встановлюється певна черговість, тобто послідовність.


Спадкоємцями першої черги є діти спадкодавця (і новонароджені, зачаті при його житті, усиновлені; пасинки і падчерки не вважаються дітьми спадкодавця, якщо не мав місця факт усиновлення).

У разі відсутності дітей - чоловік (дружина), який пережив спадкодавця. Чоловіком закон визнає того, хто перебував із спадкодавцем тільки в зареєстрованому (законному) шлюбі. Крім того, якщо подружжя жили роздільно, незалежно від часу, це не позбавляє права спадщини законного чоловіка.

        
  • Спадкоємцями першої черги виступають і батьки померлого, в тому числі, що всиновили спадкодавця, крім опікунів і піклувальників.
  •     
  • Спадкоємцями другої черги будуть рідні (кревні) брати і сестри, дідусь і бабуся (як з боку батька, так і з боку матері).
  •     
  • У третю чергу, успадковують рідні дядьки і тітки.
  •     
  • У четверту чергу - ті, хто проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менше п'яти років до його смерті (крім людини, яка проживала разом із спадкодавцем, але була у зареєстрованому шлюбі з іншим).
  •     
  • У п'яту чергу - інші родичі спадкодавця до шостого коліна, в тому числі, його утриманці.

Якщо, хоча б один з першочерговиків приймає спадщину, то спадкоємці наступних черг автоматично усуваються від спадщини.


Спадкоємці кожної черги призиваються одночасно і ділять спадщину між собою порівну. Якщо ж немає спадкоємців попередньої черги, або спадкоємці попередньої черги не беруть спадщини або відмовляються від неї, спадкоємці попередньої черги позбавлені спадкодавцем права спадкування, спадкоємці попередньої черги не мають права успадковувати, або змінена черговість отримання права на спадкування - спадкоємці наступної черги вступають в права успадкування. Перераховані варіанти поступки черговості можливі, якщо після відкриття спадщини спадкоємці укладають про це письмовий і нотаріально завірений договір;

спадкоємець наступних черг зміг довести в суді, що довгий час опікувався, матеріально забезпечував, дбав про померлого, який в наслідок похилого віку, важкої хвороби, каліцтва був у безпорадному стані. І отримав рішення суду, в якому встановлено, що він може вступати у спадок нарівні зі спадкоємцями успадкованої черги.


У разі, якщо спадкоємець, який має отримувати спадщину помер, спадщину отримують спадкоємці спадкоємців.


Право подання і трансмісія

На жаль, наше життя непередбачуване, бувають випадки, коли спадкоємець помирає раніше спадкодавця або одночасно з ним.

Наше законодавство передбачило різні варіанти спадкування, наприклад:

        
  • Перший варіант. Спадкування за правом представлення, тобто, коли спадкоємець помер раніше спадкодавця. У цьому випадку спадщину отримують його спадкоємці, такі як: внуки спадкодавця і їх нащадки, племінники і племінниці, двоюрідні брати і сестри, прабаба, прадід.
  •     
  • Другий варіант. Спадкову трансмісію, коли спадкоємець за законом чи за заповітом помирає після того, як відкрилася спадщина, не встигнувши її прийняти в шестимісячний термін. У цьому випадку, право прийняття її частки переходить до його спадкоємців - спадкова трансмісія. У цьому випадку, спадкоємці повинні прийняти спадщину протягом того строку, що залишився. Якщо він менше трьох місяців, то він продовжується ще на три місяці.

Бувають і випадки, коли спадкоємець, фактично, спадщину прийняв (наприклад, спільною пропискою, або подав відповідну заяву нотаріусу), але помер, не встигнувши оформити свої права у нотаріуса. Тоді ніякої спадкової трансмісії не виникає тому, що майно вже належить йому, а не колишньому спадкодавцеві. Спадкоємці успадковують в загальному порядку.


Спадкоємці за правом представлення та спадкової трансмісії успадковують тільки ту частку, яка належала померлому спадкоємцеві.

У будь-якому випадку, якщо у Вас виникають питання, що стосуються прийняття спадщини, звертайтеся за допомогою наших юристів, які з радістю допоможуть Вам вирішити, навіть, самий важкорозв'язний, на Ваш погляд, випадок. Ми любимо свою роботу і виконуємо її якісно, швидко і не дорого.

Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.

Возможно, это Вас заинтересует

Спадкування частки учасника у ТОВ

За існуючою домовленістю між спадкоємцем і ТОВ, частина майна може виплачуватися не грошима, а натурою - майном

Выиграть судебный процесс не так и просто.

Никто из нас не является застрахованным от тех проблем, разрешить которые представляется возможным только в порядке судебном.

Індексація розміру аліментів, призначених у твердій грошовій сумі

Тільки при наявності позитивного рішення суду у державного виконавця будуть правові підстави для проведення подібної індексації

Братовбивчі сімейні суперечки при розділі спадщини

Дві історії з судового залу про те, як брати ділили спадщину. Старий Завіт в сучасній інтерпретації

05145472d80649777fc2d927daedc5fb