Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Очень уникальный, интересный и абсолютно не похожий на существующие интернет сайт! Хочется отблагодарить вас денежкой. Как это можно сделать?

Очень оригинальный, интересный и абсолютно не похожий на другие сайт! Я хочу поддержать Вас материально. Как это можно организовать?

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...




Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

Нотаріус відмовляється завіряти спадщину?

  1. Приватний нотаріус також може відкрити спадкову справу
  2. Можна дозволити будь-яку ситуацію мирним шляхом

Нотаріус відмовляється завіряти спадщину?Бувають випадки, коли нотаріус відмовляється завіряти спадщину. В цьому випадку потрібно не тільки вимагати Постанова про відмову у вчиненні нотаріальних дій, а й бути готовим до додаткової витрати часу і, природно, запастися терпінням, відстоюючи свої права. Можна, звичайно, і спробувати звернутися до іншого нотаріуса.

Приватний нотаріус також може відкрити спадкову справу

У випадку, якщо спадкодавець помер після 1 червня 2009р., Вам не потрібно шукати саме державного нотаріуса. У цьому випадку може прийти на допомогу як державний, так і приватний нотаріус. Інше питання, коли спадкодавець помер до названої дати, коли спадщина вже відкрито державним нотаріусом - вибирати іншого нотаріуса немає сенсу.

Правда, в разі нотаріального відмови, в 95% випадків на то, дійсно, є вагомі об'єктивні причини. Нотаріуси - ті ж високопрофесійні юристи. Вони зобов'язані слідувати букві закону в своїх діях. В іншому випадку, кожен нотаріус ризикує і може втратити право займатися нотаріальною діяльністю. З іншого боку, будь-який нотаріус, навіть самий грамотний, в першу чергу, людина, якій властиво іноді помилятися.


Саме управління юстиції слідкує за дотриманням порядку і законності в органах нотаріату. Скаргу на нотаріуса необхідно подавати безпосередньо на ім'я начальника управління юстиції району (міста, області і т.д.).

Але сам документ необхідно грамотно скласти, якщо хочете досягти позитивного результату. Перш за все, вкажіть правильно свої дані: ПІБ, адресу. Після цього продумайте і чітко викладіть саму суть проблеми, вказавши при цьому ПІБ нотаріуса, який Вам відмовив у прийнятті спадщини, ніж мотивував причину своєї відмови і прикладіть копії необхідних документів у справі.

Скаргу можна надіслати поштою (рекомендований лист з повідомленням), або непоредственно секретарю, обов'язково завізує і поставте дату подання скарги, штамп. Відповідь, щодо правомірності рішення нотаріуса, Вам зобов'язані будуть надіслати протягом 30 днів.


У разі нерозв'язності питання подібним чином, існує більш жорстке дію. Адже нотаріус - не істина в останній інстанції, йому заборонено безпідставно відмовляти у вчиненні нотаріальних дій. Тому, якщо Ви отримали відмову нотаріуса, вимагайте, щоб він був викладений у письмовому вигляді - слова до справи не пришиєш (Постанова про відмову у вчиненні нотаріальних дій).

Саме на Вашу вимогу в триденний термін нотаріус зобов'язаний видати постанову про відмову, вказавши саму причину відмови, посилаючись на статті законів і роз'яснити порядок оскарження даної постанови.

Трапляється, що нотаріус уявив себе "пупом Землі" і не бажає видавати постанову. На "ні" - суд є! Пишіть заяву і здавайте його в канцелярію нотаріальної контори (штамп, дата, підпис обов'язкові). Якщо такий документ нотаріус не приймає - відправте її поштою рекомендованим листом з описом вкладення та скаржтеся в юстицію. У Вашому випадку доказами вимоги постанови будуть заяву, опис вкладення, повідомлення та чек пошти.

А далі - оскарження нотаріальних дій та постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії - в суді. Якщо суд визнає дії нотаріуса неправомочними, нотаріус може позбутися виданого йому свідоцтва за неодноразове порушення чинного законодавства при вчиненні нотаріальних дій або грубого порушення закону, яке завдало шкоди інтересам держави, підприємств, установ, організацій, громадян. Крім того, тільки через суд можна добитися справедливості, наприклад, кожен нотаріус зобов'язаний відшкодувати шкоду, заподіяну своїми неправомірними діями в повному обсязі. Його розмір визначають сторони або суд.


Можна дозволити будь-яку ситуацію мирним шляхом

Але назване - не панацея. Можна дозволити будь-яку ситуацію мирним шляхом. Наприклад, прийняти до уваги зауваження нотаріуса і, усунувши їх, приймати спадщину. Причому варіанти виправлення ситуації в кожному конкретному випадку - суто індивідуальні.

Щоб дізнатися, чи справді обгрунтований відмовив нотаріуса, бажано проконсультуватися з нашим юристом.

Вислухавши ситуацію, вивчивши документи у справі, кваліфікований фахівець порадить найбільш оптимальний варіант вирішення Вашої конкретної ситуації, передбачить наперед план необхідних дій. Довіряйте фахівцям, і будете завжди успішні!

Рейтинг: 4.7/5, основан на 25 голосах.

Возможно, это Вас заинтересует

Братовбивчі сімейні суперечки при розділі спадщини

Дві історії з судового залу про те, як брати ділили спадщину. Старий Завіт в сучасній інтерпретації

Як правильно визначити хто відповідач в суді

Для будь-якого судового спору дуже важливим є правильне визначення відповідача у справі

Договір довічного утримання: тонкощі, ризики, наслідки

Якщо спадкоємці набувача відмовляються утримувати відчужувача, договір довічного утримання розривається в зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням набувачем обов'язків за договором

Про підсудності справи з іноземним елементом

Приміром застосування даних статей в судових справах можна навести засідання Вищого господарського суду України, який розглянув у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Міністерства оборони Російської Федерації

05145472d80649777fc2d927daedc5fb