Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Ваш интернет проект не лучший друг - этот интернет портал, - родственник для всех, кто живёт актуальными идеями!

Огромнейшее спасибо. С Вами приятно работать! Ребята - действительно молодцы.

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...




Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

Отримати свідоцтво про право на спадщину

  1. Як відбувається оформлення спадщини?
  2. Що потрібно щоб отримати свідоцтво про право на спадщину?
  3. Хто веде облік нерухомого майна?
  4. Коли візнікает право власності?

Отримати свідоцтво про право на спадщинуПісля визначення складу спадкоємців та прийняття ними спадщини в нотаріуса, настає один з найважливіших етапів - оформлення спадщини.

Як відбувається оформлення спадщини?

Кожному спадкоємцю необхідно розуміти, що до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті, тобто так звана - спадкова маса, а саме:

        
  • вся нерухомість (будинки, домоволодіння, земельні ділянки, квартири, будівлі, споруди, гаражі, елінги); транспорт (автотранспорт, водний транспорт);
  •     
  • бізнес, гроші (банківські вклади, депозити, рахунки в банках, страхові виплати, право на відшкодування збитків, нарахована, але не виплачена заробітна плата, пенсія, аліменти, соц.платежі); авторські права; інтелектуальна власність.

Крім того, - борги спадкодавця, його зобов'язання, зобов'язання відшкодування збитку, право вимоги боргу.

Тобто разом з правами, Ви наслідуєте та обов'язки, тому що не можна приймати тільки права, а від обов'язків відмовитися, або не можна прийняти одне майно, а від іншого відмовитися.


Що потрібно щоб отримати свідоцтво про право на спадщину?

Щоб отримати свідоцтво про право на спадщину знадобляться як документи на нерухомість, так і інші документи, що підтверджують Ваше право власності на певну спадщину (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування, договір довічного утримання, рішення суду, ухвала суду до затвердженого мировою угодою, свідоцтво про право на спадщину за законом чи за заповітом, свідоцтва про право власності у спільному майні подружжя, виписка про реєстрацію права власності або штамп державної реєстрації правовстановлюючого документа, технічний паспорт на квартиру / будинок / домоволодіння / приміщення; довідка з ЖЕКу про кількість прописаних у квартирі; будинкова книга - для дому / домоволодіння та ін.)

Коли Ви отримаєте на руки нобхідно документи, нотаріус складе запит для отримання виписки з реєстру прав власності на нерухоме майно. У ньому міститься вся актуальна інформація про нерухомість, потрібна нотаріусу для переоформлення прав власності з спадкодавця на спадкоємця.


Хто веде облік нерухомого майна?

Отримавши запит, необхідно буде звернутися в Бюро технічної інвентаризації (БТІ), яке і веде облік нерухомого майна.

Отримавши виписку з реєстру прав власності на нерухоме майно, потрібно подати в БТІ документи на нерухомість із запитом нотаріуса. Вам видадуть квитанцію на оплату послуг, призначать технічну інвентаризацію нерухомості. У призначений день виїде технік, який обміряє нерухомість, виготовить новий техпаспорт, якщо були зміни, або перевірить старий. Після чого Вам видадуть довгоочікувану виписку, термін дії якої для оформлення спадщини не обмежений.


В кінцевому підсумку, Ви повертаєтеся до нотаріуса і віддаєте йому виписку та оригінали документів для прийняття спадщини і на нерухомість. На їх підставі нотаріус видає вам Свідоцтво про право на спадщину на квартиру (будинок, домоволодіння, гараж, споруда, будь-яке нерухоме майно). Це і буде вашим правовстановлюючим документом. Але, отримавши його, Ви ще не будете повноправним власником нерухомості.


Свідоцтво про право на спадщину необхідно зареєструвати в БТІ. Для цього Ви віддаєте реєстратору Свідоцтво про право на спадщину та його нотаріально завірену копію, технічний паспорт. Якщо з моменту оформлення технічного паспорта менше року, його заново робити не будуть. Через місяць Вам видадуть Виписку (Витяг) про реєстрацію Ваших прав.


До нерухомості відноситься і земельну ділянку, але в порядку оформлення прав власності на землю є істотні відмінності. Земельна ділянка переходить до спадкоємців із збереженням її цільового призначення. Правовстановлюючим документом на земельну ділянку може бути державний акт про право власності на земельну ділянку; договору (купівлі - продажу, дарування, довічного утримання і т.д.) або свідоцтво про право на спадщину. До них повинен додається державний акт; сертифікат про право на земельну частку (пай).

Отримавши на руки ці документи, нотаріус підготує письмові запити в земресурсів про надання інформації про нормативно-грошової оцінки земельної ділянки та для отримання Виписки (Витяг) з поземельної книги. В земресурсів, за місцем знаходження земельної ділянки, потрібно буде пред'явити документи на землю і запит нотаріуса. Протягом місяця-двох, Вам видадуть Виписку (Витяг) з Поземельної книги і Виписку (Витяг) з технічної документації по нормативно-грошову оцінку земельної ділянки. На підставі двох Витяг, виданих земресурсів, документів на землю та документів для прийняття спадщини, нотаріус виготовляє на Ваше ім'я Свідоцтво про право на спадщину.

Важливо знати, що відсутність кадастрового номера земельної ділянки не перешкоджає нотаріусу видавати вам спадщину, на що є відповідне роз'яснення Мін'юсту. До Свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку нотаріус долучає державний акт на земельну ділянку та проставляє на ньому відмітку про перехід права власності.

Коли візнікает право власності?

Право власності на земельну ділянку виникає у спадкоємця тільки після отримання документа, що посвідчує право власності та його державної реєстрації. Цим документом є державний акт на землю.

Щоб його отримати, потрібно віднести своє свідоцтво про право на спадщину на землю в земресурсів. Посилаючись на заяву про переоформлення прав Вам виготовлять державний акт на Ваше ім'я.


Якщо Ви зважилися прийняти спадщину, то Вашої прямим обов'язком буде отримання Свідоцтво про право на спадщину на будь реєстроване майно. Транспорт тут не виняток. Навіть якщо спадкодавець, ще за життя, видав Вам довіреність на управління транспортом, з моменту його смерті вона буде недійсна. Для оформлення автомобіля на своє ім'я слід подати такі документи, як:

        
  • документ на автомобіль. Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.
  •     
  • експертну оцінку транспорту. Її можна зробити в МРЕО або у будь-якого сертифікованого оцінювача.

Нотаріус видасть Свідоцтво про право на спадщину на автомобіль. Цей документ говорить про те, що ви - власник машини. Але й це ще не кінець операції, тому що авто необхідно зареєструвати на себе.

Щоб отримати новий техпаспорт (іншими словами свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу) зверніться в МРЕО.

Свідоцтво про право на спадщину потрібно подати протягом 10 днів з моменту його одержання у нотаріуса, інакше заплатите штраф.

Рейтинг: 4.7/5, основан на 25 голосах.

Возможно, это Вас заинтересует

Замкнутый круг украинского судопроизводства

Реализация некоторых процессуальных прав может превратить суд на театр абсурда. Как быстро решить проблему, не затягивая судебный процесс?

Діти боржника та їх право на житло

Виходячи з вищесказаного, органи ДВС вважають, що реалізація житла боржника, яким має право користуватися дитина, не є угодою

Визнання права власності на майно

Судова історія про визнання права на будинок, що дістався в спадок після смерті матері

Стягнення аліментів з іноземця

Стягнення аліментів на виховання дитини з батьків - іноземця одним з батьків на сьогодні, тема досить-таки непроста

05145472d80649777fc2d927daedc5fb