Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Хочется отблагодарить Вас за тот величайший труд, который Вы делаете каждый день для всех нас. Умнички!!!

Чувствуется такая редкая на сегодня забота о ближних. Благодаря интересному сайту, наконец, решился обзавестись безлимитом.

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...




Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

Дивитися на життя тверезо і з розумом: оформлення угод з нерухомістю за законом

  1. Клієнт - директор ТОВ
  2. Договір переуступки був оформлений на третю особу
  3. В ролі відповідача на суді - ТОВ
  4. Проживання в квартирі без законних підстав

Дивитися на життя тверезо і з розумом: оформлення угод з нерухомістю за закономІсторія, яку представляємо Вашій увазі, пов'язана з цілим ланцюжком судових розглядів, вельми повчальна. Сподіваємося, що, перш ніж здійснювати найскладніші операції, пов'язані з взаємозаліками, бажаючи приховати одержане майно, ознайомившись з даним матеріалом, Ви обов'язково заглянете в майбутнє, так як життя, часто, вносить свої корективи у сміливі людські плани.


Клієнт - директор ТОВ

В нашу юридичну консультацію прийшла жінка, яка звикла в цьому житті розраховувати лише на свої сили, крутитися, обертатися. Будучи директором товариства з обмеженою відповідальністю, що займається постачанням будівельних матеріалів, вона починала свій бізнес у важкі 90-і роки. У той час правила гри на комерційних ринках були досить умовні, а фінансові операції, в своїй більшості, заплутаними.


Освоївши переможний стиль ведення бізнесу, наша потенційна довірителька стала застосовувати його і після настання деякої стабільності у внутрішній економіці країни.

Наш адвокат став уже четвертим правознавцем, до якого вона звернулася за допомогою. Кожен з попередніх захисників подавав позовні заяви на тих підставах, які вважав максимально застосовними в такому позові.

Позаду - три окремих судових процеси, але в задоволенні всіх трьох заявлених позовних вимог суд відмовляв. Причому, за кожним судовим рішенням слідувала апеляційна, а потім наглядова скарга в порядку касаційного провадження. Крім того, на одне судове рішення позивачка подала, навіть, скаргу до Верховного суду.


Суть історії нашої довірительки полягала в тому, що одним компаніям поставлялися будматеріали, інші поставляли ці будматеріали їм, треті - будували з цих матеріалів і так далі. Документально ці дії оформлені не були, ні готівки, ні безготівкових грошових розрахунків, природно, не існувало. У всіх, у тому числі й у позивачки, і перед нею, утворилися борги.


Позивачка домовилася з однією з компаній, що вони взамін на ту суму, яку повинні ТОВ (де позивачка виступала в ролі директора та засновника) ця компанія підбере їй квартиру, яку вона оформить в свою власність, але не у власність товариства з обмеженою відповідальністю.

Квартира була підібрана. Причому, підібрана вона була вже в іншій фірмі, що займається будівництвом, і яка, в свою чергу, також заборгувала боржнику позивачки. В результаті чого, було укладено договір переуступки дольової частики в будівництві.


Договір переуступки був оформлений на третю особу

Але цей договір оформила не на себе, а на свого сина. З сина ж зажадала видати розписку, що той зобов'язується за першою її вимогою переоформити цю квартиру на матір. Право власності на квартиру син зареєструвати встиг. Але життя непередбачуване, і через два місяці син гине в автокатастрофі, так і не уклавши з матір'ю договір дарування на цю квартиру. У сина залишилися дружина і дитина.


За законом, саме вони і стали прямими спадкоємцями даного житла. Нотаріус зібрався видати свідоцтва про право на спадщину за законом кожному із родичів на 1/3 частку квартири. За своїм свідоцтвом про право на спадщину наша клієнтка йти відмовилася, тому що, впевнена, що квартира належить тільки їй, і хоче повернути її собі. Нагадаємо саме з цього предмету судового розгляду три програних судових процеси вже позаду.


Ось і постало перед нашою відвідувачкою одвічне, як світ, риторичне запитання в дусі класиків вітчизняної літератури «Що робити?"

Крім того, все розказане, разом з наданими нашому юристу документами, вже та міцна платформа, створити на якій що-небудь нове і продуктивне вкрай складно.

Отже, завдання-не з простих.

По-перше, перший судовий процес. Суддя, судячи з документів, довго намагався домогтися від позивачки, в чому ж полягає безпідставне збагачення відповідачів (дружини і дитини загиблого сина).


Оскільки, всі ті складні сірі фінансові схеми, за якими спірна квартира була оформлена у власність сина, були не доведені саме через приховування свого часу реального стану справ і, відповідно, більшість документів в цих економічних "махінаціях" просто ніколи не існувала, суд відмовив позивачці у задоволенні заявлених позовних вимог. Право власності на квартиру сина оформлено належним чином, ніким не оскаржено, згідно з законом, всі троє - мати, дружина і дитина є прямими спадкоємцями майна загиблого. І абсолютно природно, що в даному випадку, безпідставне збагачення дружини і дитини, на яких наголошує свекруха в своєму позові, повністю відсутнє.


Другий судовий процес виглядав трохи інакше. Справа розглядалася на цей раз в суді за місцем знаходження спірного майна. Як підстава позову - визнання реєстрації права власності на квартиру сина недійсним, визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину за законом.


В ролі відповідача на суді - ТОВ

На цей раз в якості позивача виступала вже не просто наша клієнтка, а юридична особа - ТОВ, директором якого вона є. Природно, що тепер наша відвідувачка була включена разом з вдовою і дитиною її сина в число відповідачів. В кінці прохальної частини позовної заяви позивачка просила суд визнати за ТОВ право власності на спірне жиле приміщення. Цілком резонним і обгрунтованим, на наш погляд, стало питання судді:

- На якій підставі ви просите визнати недійсною державну реєстрацію права власності, не просячи при цьому визнати недійсним той документ - договір пайової участі в будівництві - на підставі якого і виникло це право власності?

Зрозуміло, що і в цьому випадку, позовні вимоги задоволені не були. Більше того, оскільки багато з представлених у вигляді доказів документів були обрізані, виправлені, надруковані на різних сторінках, суд засумнівався в достовірності і справжності багатьох з них.


Третій судовий процес у цій справі також відбувався в цьому ж суді. Заявлені позовні вимоги нашої героїні: визнання укладеним на підставі розписки сина договору дарування квартири та витребування даної квартири від добросовісного набувача (вдови та дитини).

І знову - чергова відмова судді. Історія повторилася втретє: суд визнав доводи позивача не обгрунтованими і порахував ті обставини справи, на які посилався позивач, не доведеними. Представлена суду розписка, яку видав незадовго перед смертю син, і на підставі якої наша відвідувачка просила визнати укладеним між нею і сином договір дарування, прямої обіцянки дарування не містила.


Якщо бути об'єктивними, то документи (якщо їх так можна назвати), що є на руках у нашої відвідувачки, дійсно, представляли собою, м'яко кажучи, сумнівні докази, оскільки не відображали ні хронології, ні чіткої схеми виникнення відносин між нею, її сином, товариством з обмеженою відповідальністю, засновником якого вона є, і крім того, між усією тією кількістю компаній, з якими у ТОВ виникали договірні відносини по спірній квартирі, і які були залучені до участі у справі в якості третіх осіб як свідки.

Схему можна зрозуміти по-людськи, саме зрозуміти, але не довести, так як відомо, за яких саме причин більшість документів просто не існувала і необхідні договори були свідомо не укладені раніше.


На наявних розписках, накладних про поставку товару (які долучила до справи наша відвідувачка як доказ договірних відносин), довідок з вузу про те, що її син був студентом і не мав власного доходу, побудувати переконливу доказову базу вельми і вельми важко, та й, фактично, просто неможливо.


Проживання в квартирі без законних підстав

На сьогоднішній день наша відвідувачка, насправді, проживає в спірній квартирі, не надаючи туди доступу вдові і дитині її сина, і шукає нових підстав для подачі вже четвертого позову.

Дійсно, життя, часом, ставить людину в такі казусні ситуації, що самостійно виплутуватися з них досить-таки складно. Наскільки простіше було б відразу ж звернутися за допомогою до фахівця і не ламати дров, а краще - жити з розумом і тверезо оцінювати ситуацію, що склалася.

Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.

Возможно, это Вас заинтересует

Діти боржника та їх право на житло

Виходячи з вищесказаного, органи ДВС вважають, що реалізація житла боржника, яким має право користуватися дитина, не є угодою

Дивитися на життя тверезо і з розумом: оформлення угод з нерухомістю за законом

Повчальна історія із залу суду або оформлення угод з нерухомістю за законом. З законом не посперечаєшся - оформляйте документи, дотримуючись всіх правил - будете впевнені в майбутньому!

Выиграть судебный процесс не так и просто.

Никто из нас не является застрахованным от тех проблем, разрешить которые представляется возможным только в порядке судебном.

Земельные споры и помощь в их разрешении через суд

Сторонами в спорах, кроме собственников земли и других пользователей, становятся юрлица и физлица, которые нарушили их законные интересы.

05145472d80649777fc2d927daedc5fb