Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Для меня это находка! Уже неделю зависаю на сайте и валить отсюда совсем не собираюсь.

Ваш интернет проект не лучший друг - этот интернет портал, - родственник для всех, кто живёт актуальными идеями!

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...
Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

Як правильно визначити хто відповідач в суді

  1. Який правовий статус земельної ділянки?
  2. Пред'являти позов про легалізацію самовільно побудованого об'єкту в межах населеного пункту слід до виконкому місцевої ради

Як правильно визначити хто відповідач в судіДля будь-якого судового спору дуже важливим є правильне визначення відповідача у справі. Законодавство ж не дає конкретної відповіді на питання, хто зобов'язаний бути відповідачем у справі про визнання права власності на самовільно збудований об'єкт нерухомості (самобуд). Саме тому в даний час в судовій практиці відсутній єдиний підхід до вирішення даного питання.


Українське законодавство містить спеціальні норми, що регулюють самовільне будівництво. Так, нерухомість вважається самовільним будівництвом, якщо вона побудована або будується на земельній ділянці, яка не була відведена для такої мети, без належної документації, яка дає право на будівництво, без затвердженого проекту будівництва, з істотним порушенням будівельних норм і правил.

Але ч.5 ст.376 Цивільного кодексу Україні все ж регламентується один з випадків судового визнання права власності на самовільно зведений об'єкт нерухомості: 1) земельна ділянка, на якій здійснено самобуд, знаходиться у позивача у власності або користуванні, 2) відсутнє порушення прав інших осіб в результаті самовільного будівництва.

Який правовий статус земельної ділянки?

Виходячи з вищесказаного, при розгляді подібних справ, суд, в першу чергу, повинен буде з'ясувати правовий статус земельної ділянки та коло осіб, права та інтереси яких зачіпає даний спір.

Як би там не було, будівництво будь-якого об'єкта має відповідати вимогам закону, містобудівній документації, а також містобудівним умовам і обмеженням забудови земельної ділянки. Безпосередній контроль за дотриманням закону і містобудівною документацією при забудові територій здійснюють виконкоми рад (сільських, міських і т.д.). На підставі цього, суд щодо визнання права власності, в якості відповідача приверне орган, який, здійснюючи контроль, визначить відповідність об'єкта самовільного будівництва законодавчим критеріям. тобто виконком ради.

Крім того, легалізація об'єктів нерухомого майна може відбуватися і на підставі статті 376 Цивільного кодексу України. Правовою підставою для подачі позову виступає правовий статус самого об'єкта як самовільно побудованого, а не оспорювання права власності.


Пред'являти позов про легалізацію самовільно побудованого об'єкту в межах населеного пункту слід до виконкому місцевої ради

Пред'являти позов про легалізацію самовільно побудованого об'єкту в межах населеного пункту слід до виконкому місцевої ради. Така позиція підтверджена практикою Верховного Суду України. Проте не виключена можливість неоднакового правозастосування з боку різних суддів у частині визначення відповідачів у такого роду справах.


У будь-якому випадку, вирішувати подібні питання власними силами небажано. Кращі юристи України, які спеціалізуються на подібних справах не один рік, візьмуть рішення Ваших проблем на себе. Довіряйте фахівцям, і будете приємно здивовані термінами виконання роботи і гнучкою ціновою політикою.

Рейтинг: 4.7/5, основан на 25 голосах.

Возможно, это Вас заинтересует

Право на защиту гражданских прав и интересов

Осуществление защиты можно определить через право (возможность) или по долгу и зависит от субъекта осуществления деятельности по защите, а также волеизъявление участника гражданского правоотношения

Право на спадщину

На сьогоднішній день дуже актуальними є питання, пов'язані з прийняттям спадщини.

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей

Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются к мнению малыша в деле об определении места его проживания.

Як правильно визначити хто відповідач в суді

Для будь-якого судового спору дуже важливим є правильне визначення відповідача у справі

05145472d80649777fc2d927daedc5fb