Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Хочется отблагодарить Вас за тот величайший труд, который Вы делаете каждый день для всех нас. Умнички!!!

Спасибо его создателям и тем, от кого зависит наполнение этого интернет сайта.

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...




Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

Наслідки зміни імені та прізвища

  1. Право на інше прізвище
  2. Нова особистість усиновлених
  3. Куди подавати заяву на зміну імені та прізвища?
  4. Перелік необхідних документів для зміни імені, прізвища

Наслідки зміни імені та прізвищаНаше законодавство передбачає право громадянина на зміну імені або прізвища. При цьому, мало хто з охочих це зробити, замислюється про юридичні наслідки таких змін. Адже в уявленні багатьох, зміна прізвища або імені тягне лише отримання нового паспорта. Однак, насправді, це не завжди так. У деяких випадках, зміна прізвища призводить до ряду інших набагато серйозніших правових наслідків.


Право на інше прізвище

Цивільний кодекс України (ст. 295) дає громадянам право змінити ім'я та прізвище. Однак таке право надається не всім і залежить від кількох факторів, основними з яких є вік людини.

Відповідно до зазначеної норми Цивільного кодексу, фізична особа, яка досягла 16 років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище або ім'я. 14-і літні громадяни України мають право змінити прізвище та / або ім'я тільки за згодою батьків (піклувальників) або одного з них.

Дозвіл одного з батьків допускається лише в тому випадку, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним або позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, а також, якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або, якщо відомості про чоловіка, як батька дитини, внесені до актового запису про народження дитини за заявою матері.


Крім того, існує ряд винятків із перелічених правил, записаних в п. 6 ст. 295 Цивільного кодексу, де міститься перелік підстав для відмови у зміні імені (прізвища). Так, особа не зможе змінити прізвище або ім'я, якщо перебуває під слідством, адміннаглядом, якщо стосовно неї слухається справа в суді. Наявність у заявника непогашеної або не знятої в установленому законом порядку судимості також є підставою для відмови.

Підставою для відмови в праві на зміну імені або прізвища буде і офіційне звернення правоохоронних органів іноземних держав про оголошення в розшук заявника та подання ним же недостовірних відомостей про себе. Хоча в подібних діях, відмови в наданні дозволу на зміну імені та прізвища кожен громадянин України не позбавляється права на оскарження в суді.


Нова особистість усиновлених

Значні правові наслідки матиме зміна імені та прізвища для усиновлених осіб. Адже, в разі усиновлення дитини, жінка і чоловік, які записуються його батьками, надають йому право носити своє прізвище та по батькові. Крім того, може бути змінено й ім'я дитини, правда, для цього буде потрібно її згода.

Винятком буде лише випадок, коли дитина живе в сім'ї усиновлювачів і вже звикла до нового імені. Подібні зміни імені суд зазначає у рішенні про усиновлення. Ст. 231 Сімейного кодексу України вказує на те що, якщо усиновлюється повнолітня особа, її прізвище, ім'я та по батькові можуть бути змінені за заявою усиновлювача та усиновленої. Але у випадку, якщо усиновлення визнають недійсним, прізвище та по батькові дитини будуть такими, які вона носила до усиновлення.

На відміну від усиновлення, реєстрація шлюбу є підставою лише для зміни прізвища. Як, втім, і його скасування або визнання недійсним.


Куди подавати заяву на зміну імені та прізвища?

При усиновленні дитини питання зміни прізвища та імені вирішує суд, в який і подаються відповідні документи.

У всіх інших випадках, порядок подання та розгляду заяв про зміну імені та прізвища встановлює Кабмін. На сьогоднішній день в Україні діє Постанова КМУ № 915 від 11 липня 2007 р. про затвердження Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи. Відповідно до цього документа, заяви про зміну імені громадян України, які проживають на території України, приймає, розглядає, а також веде їх облік відділ держреєстрації актів цивільного стану за місцем проживання громадян.


Громадянам України, які постійно проживають за кордоном, слід подавати письмову заяву в дипломатичне представництво або консульську установу країни, в якій вони перебувають на постійному консульському обліку.


Перелік необхідних документів для зміни імені, прізвища

Громадянину, що досяг 14 років, для зміни імені разом з відповідною заявою необхідно подати наступні документи:

        
  • - свідоцтво про народження,
  •     
  • - довідку з місця проживання,
  •     
  • - заяву батьків (одного з батьків) в письмовій формі (заява про надання згоди батьків (одного з батьків) або піклувальника може подаватися ними особисто або іншим батьком за умови нотаріального засвідчення, або якщо вона прирівняна до нотаріально засвідченої заяви).

Якщо особа досягла 16 років, однак ще не має паспорта, разом із заявою необхідно пред'явити наступні документи: - свідоцтво про народження,

        
  • - довідку з місця проживання (за умови, що з дня, коли заявнику виповнилось 16 років, пройшло менше місяця),-свідоцтво про шлюб (у випадку, якщо заявник перебуває у шлюбі),
  •     
  • - свідоцтво про розірвання шлюбу (якщо шлюб розірвано),-свідоцтво про народження дитини (якщо у заявника є малолітня або неповнолітня дитина),
  •     
  • - свідоцтво про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо така обставина раніше мала місце,
  •     
  • - фотографію заявника,
  •     
  • - квитанцію про сплату держмита.

Подібна заява про зміну імені та прізвища розглядається в 3-місячний строк з дня її подання. При наявності поважних причин, цей строк може бути продовжений (але не більше, ніж на три місяці) з письмового дозволу керівника відділу РАЦСу. Дипломатичним представництвом чи консульською установою заява розглядається в 6-місячний строк з дня її подання.

Після надання дозволу на зміну імені заявник у 3-місячний термін повинен звернутися для держреєстрації зміни імені до відділу РАЦС або диппредставництво (консульську установу). Крім того, якщо заявник без поважних причин у зазначений строк не звернувся до відділу РАЦСу (диппредставництво), дозвіл на зміну імені втрачає законну силу.


Важливо знати, що після реєстрації зміни імені в закордонному паспорті або національному паспорті робиться відмітка, що паспорт у зв'язку зі зміною імені підлягає обміну протягом місяця. В цей же строк бажано обміняти та ідентифікаційний код (інакше доведеться заплатити штраф у розмірі 85 грн.), за несвоєчасне надання інформації про зміну даних платника податків. При цьому, сам код залишиться колишнім, а от довідку про його присвоєння видадуть нову (відповідно, з зазначенням нового прізвища та / або імені).

Хоча не обов'язково міняти всі документи (те ж водійське посвідчення або диплом). Наприклад, якщо дівчина вийшла заміж і змінила прізвище, просто, завжди потрібно буде мати з собою копію свідоцтва про шлюб, яке буде підтверджувати легітимність "основного" документа. Крім того, можна буде пред'являти свідоцтво про зміну імені. У трудовій книжці старе прізвище закреслюється і вписується нове.


Підприємець, у разі зміни ПІБ, зобов'язаний отримати нове свідоцтво. А що робити у випадку, якщо суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа у зв'язку зі вступом у шлюб змінила прізвище, але через відсутність часу і знаходження в декреті не переоформила документи?


Ст. 45 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" (далі - Закон про держреєстрацію) № 755-IV від 15.05.2003 підкреслює, які саме зміни відомостей про підприємця, що містяться в ЄДР, підлягають держреєстрації, а саме:

        
  • - зміна імені фізичної особи,
  •     
  • - зміна місця його проживання,
  •     
  • - зміна ідентифікаційного номера,
  •     
  • - номера та серії паспорта особи (якщо через свої релігійні або інші переконання відмовилася від прийняття ідентифікаційного номера та повідомила про це органи державної влади і має відмітку у паспорті).

Крім того, відповідно до ст. 9 Закону про держреєстрацію, якщо зміни даних підприємця пов'язані зі зміною його імені та / або місця проживання, заміні підлягає і саме свідоцтво про держреєстрацію, яка здійснюється при проведенні держреєстрації відповідних змін у відомостях про ФОП.


У свою чергу, держреєстратор не пізніше наступного робочого дня з дати державної реєстрації змін до відомостей про ФОП зобов'язаний передати відповідним органам статистики, ДПСУ, ПФУ, фондів соцстрахування повідомлення про проведення держреєстрації змін із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до ЄДР.


Крім того, Законом про держреєстрацію-яких термінів надання документів для держреєстрації або реєстрації змін на сьогоднішній день не передбачено (раніше діяло Постанова КМУ наказувало внести зміни до ЄДР в 10-денний термін з моменту зміни прізвища). Відповідно, це звільняє підприємця від будь-якої відповідальності за пропущений термін реєстрації.

І в даному випадку відсутні будь-які правові підстави і для застосування адмінвідповідальності, встановленої ст. 164 КУпАП за здійснення госпдіяльності без держреєстрації як суб'єкта господарювання, оскільки невнесення змін до відомостей про ФОП не означає, що така особа здійснює підприємницьку діяльність без держреєстрації.

Надалі, вже після реєстрації внесення змін до ЄДР підприємцю необхідно буде вчасно звернутися у відповідні органи для відображення внесених змін. Якщо у підприємця є ліцензія для здійснення певного виду діяльності, несвоєчасне інформування органу ліцензування про зміни тягне за собою певну відповідальність, аж до анулювання існуючої ліцензії.


Підкреслимо, що відповідно до нашого законодавства, існують і свої терміни для внесення змін в торгові патенти, документи для застосування РРО та ін

Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.

Возможно, это Вас заинтересует

Дивитися на життя тверезо і з розумом: оформлення угод з нерухомістю за законом

Повчальна історія із залу суду або оформлення угод з нерухомістю за законом. З законом не посперечаєшся - оформляйте документи, дотримуючись всіх правил - будете впевнені в майбутньому!

Виселення члена сім'ї

За згодою власника будинку (квартири) член його сім'ї вправі вселяти в займане ним жиле приміщення інших членів сім'ї

Замах на вбивство подруги з подальшим її виселенням з квартири

Нічого в сучасному житті не дається задарма - за все потрібно платити, іноді, навіть, ціною багаторічної дружби

Стягнення аліментів через виконавчу службу

Як це не сумно, але наші громадяни на своєму досвіді твердо знають, що виграти судову справу по стягненню аліментів - це тільки половина успіху

05145472d80649777fc2d927daedc5fb