Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Этот интернет сайт здоровский! Пользовался довольно чуть ли не по три раза на день. Этот портал ожидает хорошее будущее. Желаю удачи. Хотелося б видеться с Вашими трудами чаще! Дерзайте!

Этот интернет портал просто удивительный.

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...




Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

Найпоширеніші справи сімейних юристів

  1. Розлучення тільки в судовому порядку
  2. Як можна прискорити розлучення через суд?
  3. Розділ майна та особиста власність подружжя
  4. Поділ майна при розлученні і спільна сумісна власність подружжя
  5. Розділ майна після розлучення і позовна давність

Найпоширеніші справи сімейних юристівНа жаль, на сьогоднішній день кількість справ у районних судах м. Києва за сімейними спорами збільшується. Подібна ситуація викликана, швидше за все, більше юридичними факторами, ніж соціальними, наприклад: наявність спору між подружжям щодо спільно нажитого майна, участь одним з подружжя у вихованні неповнолітньої дитини, встановлення місця проживання дитини з одним з батьків і т.д.


Але найбільш поширеною категорією справ у сфері сімейного права є саме шлюборозлучний процес. Але не всі подружжя вчасно замислюються про те, як правильно скласти позовну заяву, що необхідно буде говорити в суді і т.д., щоб максимально захистити себе і своїх неповнолітніх дітей від непотрібних стресових ситуацій. Як правило, більшість молодих людей у подібних ситуаціях користуються тільки емоціями, що в кінцевому підсумку призводить до непоправних наслідків.

Щоб уникнути вищесказаного, в будь-якій ситуації необхідно, в першу чергу, покладатися на здоровий глузд і спробувати з боку поглянути на ситуацію, що склалася, тому що в певних випадках подружжя може розлучитися не тільки в судовому порядку, але й через органи РАГСу. Наприклад:

        
  • -подружжя, які не мають дітей, мають право подати в органи ЗАГСу заяву про розірвання шлюбу. В такому випадку органи РАЦСу розводять подружжя через місяць з моменту отримання їх заяви. Навіть, якщо один з подружжя не може подати заяву особисто, тоді другий з подружжя подає заяву від його імені на підставі довіреності.
  •     
  • -за заявою одного з подружжя у разі:
        
  1. визнання особи безвісти відсутньою;
  2.     
  3. визнання особи недієздатною (при наданні в органи РАГСу завіреної копії рішення суду, що вступило в законну силу про визнання особи безвісти відсутньою або визнаною недієздатною).
  4. В вищесказаних випадках органи РАГСу проводять процедуру розірвання шлюбу, навіть, не звертаючи уваги на наявність майнового спору між подружжям. Крім того, сам розділ майна подружжя можливий як одночасно з розлученням, так і після розірвання шлюбу.


    Розлучення тільки в судовому порядку

    Згідно ст. 110 Сімейного кодексу України, один з подружжя може подати позов до суду про розірвання шлюбу, незалежно від бажання другого з подружжя, наявності дітей і т.д. Але тут уточнимо, що існують винятки, за яких подружжя не може подати позов про розірвання шлюбу. Наприклад: позов про розірвання шлюбу не може бути поданий у разі вагітності дружини, або протягом одного року після народження дитини. Однак і в подібних винятках теж є свої тонкощі, наприклад, вчинення одним з подружжя протиправних дій, які мають ознаки злочину, по відношенню до іншого члена подружжя чи дитини.


    Крім того, чоловік або дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини, якщо батьківство зачатої дитини визнане за іншою особою. Для подачі позову в суд про розірвання шлюбу особі потрібно буде надати рішення суду про визнання батьківства зачатої дитини за іншою особою.


    Право на пред'явлення позову про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року залишається і в разі, якщо батьківство щодо неї визнано за іншою особою, або за рішенням суду відомості про чоловіка, як батька дитини, виключено з актового запису про народження дитини.


    На жаль, таке явище як розлучення через суд нерозривно тягне за собою розділ спільно нажитого майна, питання про місце проживання неповнолітніх дітей і пр. що, безсумнівно, ускладнює життя і викликає море негативних емоцій у подружжя. Але суд на подібні емоції і переживання не звертає увагу. Суду необхідно надати незаперечні докази і документально підтверджені факти.


    Як можна прискорити розлучення через суд?

    Найпростіший судовий процес - розлучення в судовому порядку може тривати не один тиждень, навіть, не один місяць. Якщо Ви отримаєте рішення суду через чотири-п'ять місяців після подання позовної заяви, значить, Ви - щасливчик.


    Щоб прискорити процес розлучення через суд, наш сімейний юрист рекомендує скласти і завірити нотаріально договір на утримання неповнолітньої дитини. Природно, його висновок можливо тільки при обопільній згоді подружжя. Даний договір стане не тільки прискорювачем, а й у сторін відпаде необхідність стягувати в судовому порядку аліменти.

    Адже, підписавши подібний документ, подружжя добровільно визначить розмір коштів, які необхідні для утримання неповнолітньої дитини. Хоча тут є і свої тонкощі - щомісячна сума на утримання дитини не може бути меншою за державно встановлений мінімум на утримання однієї дитини. На сьогодні це становить не менше 30% від прожиткового мінімуму громадян, який щорічно затверджується Законом України про державний бюджет.

    Крім того, подібним чином можна вирішити і питання з розділом майна. Можна знову-таки в добровільному порядку укласти і завірити нотаріально договір про розподіл спільного майна.


    Ще одним "прискорювачем" судового процесу може стати й укладений заздалегідь між подружжям шлюбний контракт (договір). Мирова угода, прийнята безпосередньо в судовому засіданні, також зможе набагато швидше вирішити питання з розлученням.

    У будь-якому випадку, досвідчений юрист спочатку спробує вирішити суперечку між подружжям мирним шляхом, і вже тільки потім, якщо подружжя не прийшло до єдиної думки, братиме участь в судовому процесі.


    Розділ майна та особиста власність подружжя

    Право власності на особисту приватну власність (майно) чоловіка або дружини, яка купувалася ними під час шлюбу, але за конкретні гроші одного з подружжя, що належать тільки йому, можна визнати також тільки в судовому порядку. Для доказу вищесказаного, необхідно буде наявність дарчої або успадкування грошових коштів (майна), які перебували у власності у чоловіка або дружини до шлюбу; в договорі купівлі-продажу вказівку вартості, яка пропорційна сумі договору дарування або успадкування при купівлі майна. Подібні факти і будуть доказом того, що дане майно купувалося чоловіком або дружиною тільки за його особисті кошти.


    До особистої власності подружжя (ст. 57 Сімейний кодекс України) належать і речі індивідуального користування, такі як премії, нагородження, які чоловік або дружина отримали за певні заслуги, це можуть бути і коштовності, навіть, якщо вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя, і цей перелік не є вичерпним.


    Поділ майна при розлученні і спільна сумісна власність подружжя

    Що ж відноситься до спільної сумісної власності подружжя, і як відбуватиметься розподіл майна при розлученні?


    Майно, набуте під час шлюбу подружжям, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності, незалежно від того, що один з них не мав можливості заробляти цю власність (працювати) з поважної причини (освіта, ведення домашнього господарства, догляд за дитиною тощо).


    Проте слід зазначити, що згідно ст. 62 Сімейного кодексу України, якщо майно дружини, чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, воно у разі спору може бути визнане за рішенням суду об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, і в даному випадку при розлученні розділ майна буде в рівних частках.

    Крім того, ст. 70 Сімейного кодексу України передбачає, що за рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, у разі проживання з нею (ним) дітей, а також непрацездатних повнолітніх дітей, за умови, що розмір аліментів, які вони отримують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку, виховання і лікування.



    Розділ майна після розлучення і позовна давність

    Хотілося б підкреслити, що позовна давність не застосовується до вимог про поділ майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, якщо шлюб між ними не розірвано. Але після розірвання шлюбу застосовується позовна давність у три роки. Саме після розірвання шлюбу, якщо у Вас є спільно нажите майно, краще не витрачати час, а терміново зайнятися питанням про розділ майна. Оскільки, після закінчення трьох років, звернутися з позовною заявою до суду про поділ майна, Ви вже не зможете, а майно залишиться у власності за чоловіком або дружиною, в залежності, на кого оформлено право власності. У подібному випадку, звернутися з позовом до суду можна буде тільки після відновлення строків позовної давності.




    З допомогою і захистом наших юристів Ви зможете почати нове життя!

Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.

Возможно, это Вас заинтересует

Набувальна давність стосовно земельних ділянок

Питання про застосування статті Цивільного кодексу «Набувальна давність» щодо земельних ділянок, на яких розташовані будинки, які збудовані давно, але мають статус самовільних будов - тема, яка викликає величезний інтерес кожного українця.

Земельные споры и помощь в их разрешении через суд

Сторонами в спорах, кроме собственников земли и других пользователей, становятся юрлица и физлица, которые нарушили их законные интересы.

Валютні кредити

У статті 99 Конституції України, як основного закону нашої держави, встановлено, що грошовою одиницею України є гривня, але судді так не вважають

Европейский суд по правам человека

Защите прав и свобод граждан в Европейском суде по правам человека. Как подать заявление в Европейский Суд по правам человека?

Найпоширеніші справи сімейних юристів © 2024 • Судебный адвокат
Vkontakte Twitter Facebook Я.ру
05145472d80649777fc2d927daedc5fb