Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Сайт просто обалденный. Благодарю. Несомненно необходимый и удобный интернет портал.

Этот интернет проект не друг - этот интернет проект, практически, - родственник для всех, кто сегодня живёт новыми идеями!

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...




Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

Стягнення аліментів через виконавчу службу

  1. Отримання виконавчого листа по аліментах
  2. Що робити, якщо виконавчий лист по аліментах загублений?
  3. Відкриття виконавчого провадження по аліментах
  4. Що буде, якщо платник аліментів не має постійного місця роботи?

Стягнення аліментів через виконавчу службуЯк це не сумно, але наші громадяни на своєму досвіді твердо знають, що виграти судову справу - це тільки половина успіху. Адже в подальшому, рішення суду потрібно ще й виконати, тобто витребувати належне. У спорах про стягнення аліментних платежів суд зазвичай задовольняє позовні вимоги без запитань.

І самі проблеми, як правило, виникають вже на стадії виконання судового висновку. Який же порядок утримання аліментів, якими правами і обов'язками наділені державні виконавці та безпосередньо одержувач аліментів?


Отримання виконавчого листа по аліментах

Отже, справа зроблена, і судове рішення про стягнення аліментів вже у Вас на руках. Що з ним робити далі? Але ж питання зовсім в іншому. Виявляється, що рішення про стягнення аліментів підлягають негайному виконанню, тобто одержувачу не потрібно чекати поки мине термін для апеляційного оскарження або буде розглянута апеляція - першу виплату, згідно з наявним рішенням суду, він може отримати вже в поточному місяці.

Після того, як рішення винесено, суд за заявою позивача видає виконавчий лист для пред'явлення в державну виконавчу службу. Форма виконавчого документа повинна відповідати вимогам, передбаченим Законом України «Про виконавче провадження», наприклад, в ньому повинні мати місце:

  • назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище та ініціали посадової особи, що його видав;
  • дата прийняття та номер рішення, згідно з яким видано документ;
  • прізвище, ім'я та по батькові стягувача та боржника, їх місце проживання або перебування, індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за наявності, а також інші дані, якщо вони відомі суду, які ідентифікують стягувача та боржника можуть сприяти примусовому виконанню (дата народження боржника і його місце роботи, місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника і т.п.);
  • резолютивна частина рішення (те, що зазначено в рішенні після слів «суд вирішив:»);
  • дата набрання законної сили рішенням;
  • строк пред'явлення виконавчого документа до виконання (документ про стягнення аліментів може бути пред'явлений до виконання протягом усього періоду, на який присуджені платежі).

Найголовніше, уважно перевірити грамотність складання виконавчого листа.

Так, так, і це зовсім не жарт. На жаль, на сьогоднішній день дуже часті випадки, коли через неуважність працівників суду до виконавчого листа проходять недоліки, помилки, недописки, які стосуються особистих даних стягувача або боржника, їх місця проживання або роботи, що в подальшому значно гальмує виконання наявного судового рішення. Знайшовши неточності у виконавчому документі, стягувач зобов'язаний негайно звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про усунення допущених помилок. І знову суд буде розглядати заяву стягувача в судовому засіданні, на що дається десятиденний термін.

Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду такої заяви. Своїм рішенням суд вносить виправлення до виконавчого листа, який тепер безперешкодно може бути пред'явлений до виконання.


Що робити, якщо виконавчий лист по аліментах загублений?

Подібне трапляється, але не варто падати духом. Замість втраченого оригіналу виконавчого листа суд, за Вашою заявою, зобов'язаний видати дублікат потрібного документа. Крім того, дублікат виконавчого листа можна зажадати, якщо буде встановлено, що у боржника кілька місць роботи або джерел отримання доходу. Заява про видачу дубліката розглядається в судовому засіданні (неявка в суд зацікавлеених сторін не є перешкодою для отримання документа). За видачу дубліката виконавчого аркуша доведеться заплатити судовий збір (3 гривні).


Відкриття виконавчого провадження по аліментах

Після цього стягувач пред'являє виконавчий лист в державну виконавчу службу разом із заявою про відкриття виконавчого провадження. У своїй заяві одержувач може вказати відомості, які, на його погляд, можуть сприяти примусовому виконанню судового рішення (рахунок боржника, його місце роботи або отримання інших доходів, місцезнаходження майна і т.д.), а також вказати шляхи отримання ним покладених виплат (наприклад, вказати свій номер рахунку).


Протягом трьох робочих днів після отримання виконавчого документа, держвиконавець виносить постанову про відкриття виконавчого провадження (копія надсилається як боржнику, так і стягувачу). Виконавчі дії проводяться держвиконавцем за місцем проживання, перебування, роботи або місцезнаходження майна боржника. Право вибору місця виконання між кількома органами державної виконавчої служби належить стягувачу.

Якщо в процесі виконавчого провадження держвиконавець отримав документальне підтвердження того, що боржник змінив своє місце проживання або місце роботи, він не пізніше наступного дня повинен відправити виконавчий документ за новим місцем проживання, перебування або роботи, про що повідомити стягувачу.


Простіше, звичайно, затребувати аліменти з боржника, який офіційно працевлаштований і отримує заробітну плату. З осіб, які отримують заробітну плату на підприємствах, в установах, організаціях (незалежно від форми власності), у фізичної особи, фізичної особи-підприємця на території України, аліменти утримуються бухгалтеріями за місцем роботи, відрахування здійснюються з фактичного заробітку (доходу) на підставі постанови державного виконавця. Крім того, аліменти за виконавчим листом можуть бути стягнуті за минулий період, але не більше, ніж за 3 роки.

Якщо ж аліменти не виплачувалися у зв'язку з розшуком платника або його перебуванням за кордоном, вони мають бути виплачені за весь період. У той же час, розмір відрахувань із заробітної плати, як відомо, не може перевищувати 50%. Тому, якщо стягнути аліменти в необхідному розмірі неможливо, в бухгалтерії підприємства нараховують боржнику заборгованість по сплаті аліментів. Заборгованість за аліментами стягується незалежно від досягнення дитиною повноліття.

Перелік видів доходів, що враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 26.02.1993 р. № 146.

Після закінчення терміну, передбаченого законом для стягнення аліментів, в разі відсутності заборгованості по сплаті аліментів адміністрація підприємства, яке проводило відрахування, повертають постанову державного виконавця про стягнення аліментів органу державної виконавчої служби з відміткою про перерахування в повному обсязі стягувачу утриманих сум аліментів.


Що буде, якщо платник аліментів не має постійного місця роботи?

Набагато гірше справа йде, якщо платник аліментів не має постійного місця роботи, або не працює офіційно, або отримує заробітну плату «в конверті». Хоча ст. 74 ЗУ «Про виконавче провадження» передбачила і таку можливість звернення стягнення як на майно боржника. Тобто, державний виконавець має право накласти арешт на майно платника, реалізувати його і виплатити суму боргу.

Умовою є наявність заборгованості по аліментах більше 3 місяців. При цьому звернення стягнення на майно не перешкоджає утриманню боргу із заробітної плати. В цьому випадку державний виконавець підраховує розмір заборгованості, становить рахунок і повідомляє про нього стягувачеві і боржнику. Ст.195 Сімейного Кодексу України свідчить, що заборгованість за аліментами, присудженими у частці від заробітку (доходу), визначається виходячи з фактичного заробітку (доходу), який платник аліментів одержував за час, протягом якого здійснювалося їх стягнення.

Тому, якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості, але працює на час визначення її розміру, заборгованість визначається із заробітку (доходу), який він отримує. Якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості і не працює на час визначення її розміру, вона обчислюється виходячи із середньої заробітної плати працівника відповідної кваліфікації або некваліфікованого працівника для даної місцевості. Розмір заборгованості по аліментах обчислюється державним виконавцем, а в разі спору - судом.


Крім того, наше законодавство передбачило і варіант, якщо платника аліментів виїжджає на постійне місце проживання в іноземну державу, з якою Україна не уклала договір про надання правової допомоги, то стягнення аліментів проводиться на день виїзду за весь період до досягнення дитиною повноліття.

При заборгованості по сплаті аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму платежів за 6 місяців, держвиконавець звертається до правоохоронних органів з поданням про притягнення боржника до кримінальної відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів. Крім того, в разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, державний виконавець має право звернутися з поданням до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України - до виконання цих зобов'язань.

Питання про тимчасове обмеження боржника у праві на виїзд за межі України вирішується судом негайно за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби без виклику чи повідомлення сторін за участю державного виконавця на підставі ст. 377-1 Цивільно-процесуального кодексу України.

У випадку, якщо державний виконавець не вживає необхідних дій для виконання рішення про стягнення аліментів, або просто не діє, що теж трапляється, одержувач аліментів може оскаржити його дії:

  • начальнику відділу, якому безпосередньо підпорядкований виконавець;
  • керівнику виконавчої служби вищого рівня;
  • безпосередньо до суду, який видав виконавчий документ.

Скаргу до органу виконавчої служби потрібно подавати обов'язково у письмовій формі, вказавши при цьому найменування органу державної виконавчої служби, якому вона подається; повне найменування (ім'я) стягувача та боржника, їх місце проживання або перебування; реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, який його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина); зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності і норму закону, яка порушена; виклад обставин, якими скаржник обгрунтовує свої вимоги; підпис заявника або його представника із зазначенням дня подачі скарги.

Скарга, подана начальнику відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, розглядається в десятиденний строк з дня її надходження. За результатами розгляду скарги начальник відділу виносить постанову про її задоволення або відмову, яка у десятиденний термін може бути оскаржена до вищого органу державної виконавчої служби або до суду.


Важливо знати: скарга, подана начальнику відділу виконавчої служби без дотримання вищевикладених вимог також буде розглянута, але в порядку, передбаченому ЗУ «Про звернення громадян», але в цьому випадку відповідь можна чекати і місяць.

Скарга, подана до суду, розглядається в десятиденний строк у судовому засіданні з участю заявника і державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби, рішення, дія чи бездіяльність якого оскаржуються. І як результат, суд повинен прийняти своє рішення на подібну скаргу.

Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.

Возможно, это Вас заинтересует

Спадкування вкладів у банківській установі

Спадкування здійснюється за законом або за заповітом. У свою чергу, стаття 1228 ЦК України передбачає специфічні форми розпорядження банківським вкладом

Представительство в суде. Защита в суде.

Представительство в суде. Защита интересов клиента в суде. Опытные юристы и адвокаты, все судебные инстанции.

З ким залишаться діти після розлучення

Мало того, що це величезна психологічна травма для дитини, але і як би не удосконалювалося наше українське законодавство, подібні питання вирішуються, в більшій мірі, під впливом емоцій, ніж за законом

Від любові до суду - один крок, або: любов зла, полюбиш і ...

"Мексиканський серіал" із залу суду про кохання, ненависть і людську дурість

Стягнення аліментів через виконавчу службу © 2024 • Судебный адвокат
Vkontakte Twitter Facebook Я.ру
05145472d80649777fc2d927daedc5fb