Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Большущее спасибо за этот большущий труд, который Вы делаете постоянно для нас. Молодцы!!!

Хочется отблагодарить Вас за тот величайший труд, который Вы делаете каждый день для всех нас. Умнички!!!

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...
Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

Рішення Євросуду по справі Матушевська і Матушевський проти України, № 59461/08, 23 червня 2011

  1. Рішення Суду
  2. Заборона жостокого поводження (Стаття 3)
Євросуд

Наводимо текст Рішення Євросуду по справі Матушевська і Матушевський проти України для суспільного ознаймлення.

Заявники, Петро і Марія Матушевські, громадяни Україні, 1952 і 1956 року народження, є батьками Ігоря Матушевського, який помер у СІЗО.

Ігор Матушевський був затриманий в лютому 2008 року за підозрою в злочині, пов'язаному з незаконним обігом наркотичних речовин.

28 травня 2008, співкамерники Ігоря Матушевського викликали тюремну охорону, оскільки Ігор впав з верхньої полиці ліжка і втратив свідомість. Через кілька хвилин в камеру прибув доктор і ввів Ігорю ряд медичних препаратів. Менш ніж через годину Ігор помер (незабаром, після прибуття карети швидкої допомоги). Лікарі зазначили, що причиною його смерті стала травма голови.

На наступний ранок після смерті Ігоря, його батьки розповіли, що невідомий зателефонував їм і сказав, що він утримується в СІЗО, де утримували Ігоря. Ця людина, нібито, сказала їм, що Ігор помер після того, як охоронці побили його. На наступний день батьки Ігоря знайшли в поштовій скриньці лист, де вказувалося, що Ігор помер, оскільки інший затриманий побив його на вимогу адміністрації СІЗО, щоб змусити його зізнатися.

 

Співкамерники Ігоря представили письмові пояснення начальнику СІЗО в яких вказали, що вони намагалися привести Ігоря до тями різними шляхами, в тому числі, розтираючи його вуха, ступні і руки.

Начальник в'язниці також надав пояснення, в яких спочатку стверджував, що Ігор отримав ушкодження, впавши з ліжка, але потім став стверджувати, що Ігор помер від хвороби і, нарешті, - що він впав у душі. Незважаючи на те, що в акті судово-медичного розтину причина смерті Ігоря не вказувалася, було кілька медичних висновків складених в період між травнем і жовтнем 2008 року. У них були зафіксовані численні синці, виявлені на його тілі й голові, в тому числі, і на внутрішній стороні стегон і за обома вухами. Також було зафіксовано внутрішній крововилив в мозок, пошкодження обох скронь і нирок.

 

Більше того, заявники надали суду фото їх мертвого сина, на яких відсутні жмутки волосся на обох його скронях. В остаточному медичному висновку було зазначено, що Ігор помер від серцевого нападу, заподіяним непізнаним наркотиком, виявленим в його крові, загостренням великої кількості хронічних захворювань, якими він страждав. Тілесні ушкодження, виявлені на його тілі, були кваліфіковані як легкі тілесні, які не могли привести до смерті, а причиною кроовиливу, як передбачалося, стала загальна травма його, вже мертвого, тіла.

Міліція і прокуратура неодноразово відмовляли в порушенні кримінальної справи за фактом смерті Ігоря Матушевського. Також, безліч разів вони наказували зробити кроки, щоб пояснити ушкодження на тілі Ігоря. Нарешті, органи влади прийшли до висновку, що тілесні ушкодження могли виникнути від падіння з ліжка і удару спочатку об стіл, потім об лавку, яка перебувала за ним і, нарешті, об підлогу. Синці за обома вухами, на їхню думку, виникли в результаті сильного тертя його співкамерниками, коли ті намагалися привести його до тями. У квітні 2010 року, органи влади України направили справу на останню судово-медичну експертизу, однак суд не отримав інформації про її хід або результати.

 

Рішення Суду

Смерть Ігоря і подальше її розслідування (стаття 2)

Суд не був задоволений поясненнями, які представили органи влади України про тілесні ушкодження, які отримав Ігор, крім того, суд порахував сумнівним шлях, яким зазначені висновки були отримані. Зокрема, суд не може прийняти, що яка-небудь, хоч би й некваліфікована, спроба протягом кілька хвилин привести людину до тями, могла привести до синців за обома вухами і крововиливу, а також до того, що з обох скронь були вирвані жмутки волосся.

Крім того, враховуючи, що Ігор помер в медичній частині в присутності медперсоналу, який боровся за його життя, ніякі додаткові травми не могли бути йому нанесені. Отже, суд знайшов незадовільними висновки уряду про те, що крововилив став результатом травми, завданої його мертвому тілу.

Також, перед смертю йому були введені ін'єкції різних речовин, тим не менш, в подальшому судово-медичному висновку деякі з введених речовин так і не були виявлені в його тілі. Зазначена невідповідність так і не була пояснена владою. Нарешті, влада так і не зробила ніяких серйозних спроб встановити, хто зробив анонімний дзвінок і написав анонімний лист про те, що смерть Ігоря носила насильницький характер.

З моменту смерті Ігоря пройшло близько трьох років, проте ніякого ефективного розслідування проведено не було.

Суд прийшов до висновку, що мало місце порушення статті 2 Конвенції, як в матеріальному, так і в процесуальному аспектах.

 

Заборона жостокого поводження (Стаття 3)

Уряд не надав будь-якого правдоподібного пояснення ушкоджень, отриманих Ігорем в СІЗО. Враховуючи характер зазначених ушкоджень, суд дійшов висновку, що вони були досить серйозними і, таким чином, була порушена стаття 3 Конвенції. Суд порахував, що немає необхідності окремо розглядати питання про порушення статті 3 Конвенції в частині відсутності ефективного розслідування.

Текст рішення Європейського суду по справі Матушевська і Матушевський проти України в оригіналі на англійській мові можна прочитати прочитати на офіційному сайті Європейського суду за адресою http://www.echr.coe.int.

Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.

Возможно, это Вас заинтересует

Рішення Євросуду по справі Бортник проти України, № 39582/04, 27 січня 2011

Текст рішення Європейського суду по справі Бортник проти України від 27 січня 2011 на українській мові

Рішення Євросуду по справі Жуковський проти України, № 31240/03, 3 березня 2011

Текст рішення Європейського суду по справі Жуковський проти України від 3 березня 2011 на українській мові

Рішення Євросуду по справі Михайлов та інші проти України, № 10919/05, 13 січня 2011

Текст рішення Європейського суду по справі Михайлов та інші проти України від 13 січня 2011 на українській мові

Рішення Євросуду по справі Сєрков проти України, № 39766/05, 7 липня 2011

Текст рішення Європейського суду по справі Сєрков проти України від 7 липня 2011 на українській мові

05145472d80649777fc2d927daedc5fb