Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Этот портал суперовый! работал на нем очень часто. Думаю, что этот интернет сайт ждет светлое будущее. Желаю удачи. Хотелося б видеться с Вашими работами чаще! Дерзайте!

Всем большое спасибо. Этот интернет проект,действительно, на данный момент - единственный в своем роде. Здорово, что есть такие полезные порталы. Интернет проект удобен в пользовании. На нем здорово работать - просто и быстро.

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...




Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

Замінити договір застави договором купівлі-продажу

    Замінити договір застави договором купівлі-продажуДосить-таки часто на сьогоднішній день використовуються схеми недобросовісної наживи, в основу яких входить проста людська довірливість українських громадян. Суть подібних історій досить проста: "шахрайським" способом при укладанні договору позики одночасно як забезпечувальний захід полягає не договір застави, а договір купівлі-продажу квартири.

    При цьому, якимось дивом, позичальника запевняють, що як тільки він виплатить всю суму боргу, квартира тут же перейде знову до нього у власність, природно, за договором купівлі-продажу . І багато людей ведуться на це, ні краплі не сумніваючись у порядності та грамотності складання документів. Як результат, після укладення подібних угод позики та купівлі-продажу, позичальник сумлінно виплачує свій борг, а його квартира переходить в результаті відплатних махінацій до нових власників, які потім і пред'являють позови про виселення довірливих і, на жаль, уже колишніх господарів.

    На превеликий жаль, це не голі слова, вони підтверджуються численними судовими розглядами, жертвами яких, в кінцевому підсумку, стають довірливі громадяни, не потурбувавшись перед укладенням подібної угоди хоча б порадитися зі знаючим юристом з питань нерухомості.

    Наведу приклад з однієї судової справи, яка зовсім недавно розбиралася з участю наших адвокатів. З метою отримати грошовий кредит, позивачі звернулися в Фінансову компанію "Р.", в якій був укладений договір позики з Т. і М. з одного боку, і фізичною особою - М., з іншого боку.

    Згідно з умовами укладеного договору, позивачі отримували в борг грошову суму в розмірі 200 000 грн. під 14,9% річних і зобов'язалися повернути зазначені гроші з відсотками не пізніше 01.05.2012 р.

    Крім того, в п. 7 складеного договору було записано: «В якості забезпечення позики Позичальник передає у власність К. (вже іншій особі, не кредитору) квартиру, яка належала на праві спільної часткової власності Т. і М.

    Шахраї довго не роздумуючи, одночасно з зазначеним договором позики, в той же день уклали договір купівлі-продажу квартири, який тут же був зданий на реєстрацію в Управління Держреєстру. Операція успішно пройшла державну реєстрацію.

    Всі зазначені угоди були проведені дуже оперативно, в один день.

    Як результат шахрайських дій, новий власник К. укладає через три місяці інший договір купівлі-продажу з І. ("добросовісний набувач житла").

    Природно, що власник І. зажадав негайного звільнення квартири, що належить йому, згідно з договором купівлі-продажу. Звернувшись до адвоката, позивачі дізнаються, що їх права і законні інтереси незаконно порушені, так як вони позбавлені належного їм житла, замість договору застави був укладений договір купівлі-продажу, підмінивши, по суті, забезпечувальну міру виконання зобов'язань за договором позики.

    Крім того, що колишні власники квартири залишилися просто-таки викинутими на вулицю, вони ще й повинні за договором позики, який, до речі, ніким не визнаний недійсним, повернути суму позики в 200 000 грн., та й з відсотками. Ось така історія. На жаль, на сьогоднішній день, не поодінока. Мимоволі виникає питання: як і чому люди, перед тим, як укласти подібну угоду не порадяться з компетентним у цьому питанні юристом?


    В результаті, колишніми господарями були заявлені позовні вимоги про визнання договору купівлі-продажу недійсним на наступних підставах: не відповідність вимогам закону (так як в даному випадку закон передбачає укладення договору застави) і на підставі уявності угоди (угода була безгрошовою і, по суті, заміняла іншу угоду).

    У свою чергу, новий власник теж не мовчить, як відповідь на подібні дії, подає свій позов про виселення колишніх господарів.

    На судовому процесі і кредитор, і перший набувач квартири говорять зовсім різні речі: в один голос заявляють, що не знайомі один з одним і хоча угоди здійснені в один день, але в різний час. Такі висловлювання звучать, незважаючи на те, що в договорі позики було конкретно вказано прізвище особи, з якою в якості «забезпечувального заходу» укладався договір купівлі-продажу.


    Оскільки в договорі відчуження квартири було зафіксовано, що сума в 990 000 грн. оплачена до підписання договору купівлі-продажу поза приміщенням Управління служби державної реєстрації, кадастру і картографії, довести її безгрошовість практично не можливо. Відсутність розписки в отриманні грошових коштів стала дуже слабким аргументом. Суддя попросив уточнити, якому конкретно закону не відповідав договір купівлі-продажу. Природно, що позивач конкретно відповісти не зміг, а його впевненість в тому, що «все буде по-чесному, по-людськи» - аргумент в судах, безумовно, слабкий. Як результат, суд відмовив у задоволенні позовних вимог про визнання договору купівлі-продажу недійсним, а поданий позов нового власника про виселення було задоволено. Суд апеляційної та касаційної інстанції залишив рішення суду першої інстанції без зміни.

    І як результат подібних судових розглядів - багато хто з ошуканих довірливих українців стоять пікетом біля власних дверей уже колишніх квартир, інші місяцями не виходять з квартир, не відкривають двері представникам державної виконавчої служби.

    Наскільки відомо, зі слів моїх колег, практично, у всіх подібних позовах недалекоглядним колишнім господарям було відмовлено.

    Природно, як і кожній нормальній людині, залишається тільки в черговий раз поспівчувати людям, але в той же час, в черговий раз, здивуватися людській недалекоглядності і безграмотності.


    Але, як юрист, який працює з подібними і, не тільки, справами, хочеться, в черговий раз підкреслити, що вже якщо Ви і зважилися на ризикований вчинок, просто хоча б проконсультуйтеся у хорошого юриста, який зуміє попередити нещастя, розкрити очі на злочин, що може статися.

    Рейтинг: 4.7/5, основан на 25 голосах.

    Возможно, это Вас заинтересует

    З ким залишаться діти після розлучення

    Мало того, що це величезна психологічна травма для дитини, але і як би не удосконалювалося наше українське законодавство, подібні питання вирішуються, в більшій мірі, під впливом емоцій, ніж за законом

    Дивитися на життя тверезо і з розумом: оформлення угод з нерухомістю за законом

    Повчальна історія із залу суду або оформлення угод з нерухомістю за законом. З законом не посперечаєшся - оформляйте документи, дотримуючись всіх правил - будете впевнені в майбутньому!

    Набувальна давність стосовно земельних ділянок

    Питання про застосування статті Цивільного кодексу «Набувальна давність» щодо земельних ділянок, на яких розташовані будинки, які збудовані давно, але мають статус самовільних будов - тема, яка викликає величезний інтерес кожного українця.

    Про підсудності справи з іноземним елементом

    Приміром застосування даних статей в судових справах можна навести засідання Вищого господарського суду України, який розглянув у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Міністерства оборони Російської Федерації

    05145472d80649777fc2d927daedc5fb