Признание коммерческого долга корпорации ЕЭСУ государственным является нонсенсом и опасным прецедентом. Об этом заявил экс-министр финансов Виктор Пинзеник, комментируя решение суда относительно долга корпорации «Единые энергетические системы Украины», сообщили в его пресс-службе.
«Украинское законодательство, как и во всем мире, разграничивает ответственность государства и предприятий — государство не отвечает по обязательствам предприятий, а предприятия не отвечают по обязательствам государства», — отметил экономист. Экс-министр считает, что коммерческий долг может стать государственным лишь в случае, если он прошел определенную законодательством процедуру получения гарантии, а сам факт вступления гарантий в силу связывается с невыполнением должником своих обязательств. По этим причинам при оценке долга любой страны в мире к прямому государственному долгу (долгу институтов государства) всегда добавляют гарантированный долг (коммерческий долг, по которому выдана гарантия правительства). Потому что последний — это потенциальный государственный долг, объяснил В. Пинзеник.
По его словам, на сегодняшний день (данные на 01.08.2012 г.) прямой и гарантированный долг — 497 млрд грн. Состав этого долга известен. Перечень долгов и должников ведет Министерство финансов. «В этом перечне никогда не было задолженности ЕЭСУ», — отметил экс-министр. «Если бы этот долг был гарантированным, то невыполнение должником своих обязательств привело бы к автоматическому вступлению в силу государственной гарантии, а невыполнение обязательств государством уже давно привело бы к дефолту», — подчеркнул В. Пинзеник.
«Я не вижу оснований для того, чтобы за долги коммерческой структуры отвечал госбюджет, то есть украинский учитель, врач, пенсионер, военный», — отметил он.
Пенсіонерам хвилюватися не требаЗ початку січня на виплату пенсій та грошової допомоги спрямовано 5,7 мільярда гривень. Про це на засіданні Кабінету Міністрів повідомила міністр соціальної політики Наталія Королевська.
Про анулювання ліцензій на провадження професійної діяльності на фондовому ринку, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринкуПро анулювання ліцензій на провадження професійної діяльності на фондовому ринку На підставі заяви та документів, що надійшли до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на анулювання ліцензій на провадження професійної діяльності на фондовому ринку, відповідно до Порядку зупинення дії та анулювання ліцензії на окремі види професійної діяльності на фондовому ринку( z0976-06 ), затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.06.2006 № 432 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.08.2006 за № 976/12850 (із змінами) (далі — Порядок), НАКАЗУЮ:
| Про внесення змін до деяких законів України щодо Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно, Верховна Рада УкраїниВерховна Рада України постановляє: I. Внести зміни до таких законів України: 1. У Законі України "Про зерно та ринок зерна в Україні"( 37-15 ) (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 35, ст. 258; 2004 р., № 33-34, ст. 403; 2005 р., № 26, ст. 351; 2007 р., № 12, ст. 104, № 33, ст. 440; 2009 р., № 27, ст. 350):
Про державну реєстрацію (перереєстрацію) лікарських засобів та внесення змін до реєстраційних матеріалів, Міністерство охорони здоров'я УкраїниПро державну реєстрацію (перереєстрацію) лікарських засобів та внесення змін до реєстраційних матеріалів Відповідно до статті 9 Закону України "Про лікарські засоби" ( 123/96-ВР ), пункту 5 Порядку державної реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів( 376-2005-п ), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2005 року № 376, на підставі результатів експертизи реєстраційних матеріалів лікарських засобів та контролю якості тих, що подані на державну реєстрацію, проведеної ДП "Державний експертний центр МОЗ України", висновків щодо ефективності, безпечності та якості лікарського засобу, рекомендації його до державної реєстрації (перереєстрації) та внесення змін до реєстраційних матеріалів НАКАЗУЮ:
|