Одним із пріоритетних напрямків у діяльності працівників Державтоінспекції Рівненської області є проведення профілактичної роботи серед підростаючого покоління направленої на попередження та недопущення дитячого дорожньо-транспортного травматизму.
Однак, незважаючи на здійснення працівниками ДАІ ряду заходів в області стан з дитячим травматизмом залишається складним.
За сім місяців на території Рівненської області зареєстровано 76 дорожньо-транспортних пригод за участю дітей, у яких дев’ять неповнолітніх загинули та 77 — отримали поранення. Майже половину всіх зареєстрованих авто пригод складають ДТП, які сталися з вини самих дітей.
Не усвідомлюючи наслідки від невиконання Правил дорожнього руху, діти нехтують елементарними вимогами «дорожньої грамоти». За звітний період у більшості випадків у ДТП потрапляли діти — пішоходи. І це не тільки у цьому році. Такий показник спостерігається протягом останніх декількох років. Серед вікової категорії неповнолітніх, у більшості випадків, потрапляють під колеса автомобілів діти віком від 7 до 14 років. Саме шкільний вік.
«Щорічно, у період з 20 серпня по 20 вересня по всій Україні працівниками Державтоінспекції проводяться профілактичні заходи під назвою «Увага! Діти на дорозі!». Метою проведення яких є недопущення дитячого дорожньо-транспортного травматизму, а також профілактична робота направлена на найбільш поглиблене роз’яснення неповнолітнім вимог ПДР та які бувають наслідки від їх невиконання», — розповідає Світлана Марко, старший інспектор з профілактичної роботи УДАІ УМВС.
З цією метою в Державтоінспекції області за навчальними закладами закріплюються працівники, які у першій декаді вересня проводитимуть профілактичні бесіди з безпеки дорожнього руху. Особливу увагу інспектори ДАІ звертатимуть на дітей, які прийшли до школи у перший раз. Крім того, для підготовки вулично-шляхової мережі до нового навчального року, працівники Державтоінспекції проведуть обстеження ділянок, що прилягають до територій дитячих та навчальних закладів.
У даному питанні допомагають правоохоронцям і освітяни. Адже згідно шкільної програми у кожному навчальному закладі з дітьми проводять відповідні заняття по ПДР.
Вартові доріг сподіваються, що спільними зусиллями все-таки можливо досягти зниження кількості аварій з дітьми.
Також ДАІ звертається до дорослих, насамперед до батьків: безпека ваших дітей залежить від вас. Не полінуйтеся вкотре нагадати малюкам основні правила безпечної поведінки на дорозі, пройдіть з ними маршрутом від будинку до школи, звертаючи увагу на особливості дорожнього руху. І звичайно, дотримуйтесь правил самі, адже найкраще навчання — це ваш приклад правильної поведінки.