Білий дім попередив сирійського президента Башара Ассада, що якщо він використає проти повстанців хімічну зброю, це може підштовхнути США до військового втручання.
Це — найжорсткіша заява Сполучених Штатів від початку конфлікту між владою та опозицією у Сирії.
«Ми дали чітко зрозуміти режиму Ассада та іншим учасникам процесу, що якщо ми побачимо переміщення чи використання хімічної збої, для нас це буде сигналом. Це змусить мене змінити мої розрахунки. Це змінить мою позицію»,— сказав президент США Барак Обама.
Минулого місяця сирійське керівництво визнало, що має хімічну та біологічну зброю і може використати її у разі іноземної інтервенції.
Тим часом російський міністр закордонних справ Сєрґєй Лавров застеріг будь-яке втручання проти «демократії за допомогою бомб».
«Ми як і раніше переконані, що якщо всі учасники женевської зустрічі вимагатимуть від усіх сторін сирійського конфлікту одного й того самого — припинення насильства і початку перемовин з формування перехідного керівного органу, то є шанси на мирне врегулювання, на спасіння життів і попередження нових жертв», — наголосив Сергій Лавров.
На дипломатичному фронті — без змін. У Парижі президент Франції Франсуа Олланд зустрівся з новим мирним посланцем з питань Сирії Лакдаром Брахімі. На відміну від свого попередника Кофі Аннана, Брахімі поки не наполягає на відставці Ассада.