Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Очень уникальный, интересный и абсолютно не похожий на существующие интернет сайт! Хочется отблагодарить вас денежкой. Как это можно сделать?

Спасибо его создателям и тем, от кого зависит продвижение этого сайта.

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...
Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

Чому пеленгас стає "золотою" рибою?

  Чому пеленгас стає

  Для відродження популярного виду риби треба віддати віжки бізнесу, залишивши державі контрольні функції

  Чому в державі, яка володіє такою плідною блакитною нивою як Азовське море, рибу продають за ціною золотої рибки? Та тому, пояснював мені ще 10 років тому біолог Іван Митяй, що клепки немає в тих, хто відповідає за роботу моря.

  Гість зі Сходу

  Візьмемо за приклад того ж таки пеленгаса (він же «піленгас» або «пелінгас» — назва не наша і ще не усталилася). Це й справді золота рибка. Пеленгас — далекосхідна кефаль, вдало (рідкісний випадок!) акліматизована в Азовському морі. Загалом акліматизація — річ вельми небезпечна, всі зі школи пам’ятають приклад завезення кроликів, які мало не з’їли Австралію.

  Пеленгас у теплому Азові теж росте утроє-вчетверо швидше, ніж на своїй батьківщині, добре розмножується. Але конкурентом чорноморсько-азовським кефалям — лобану, сингілю та гостроносу — він не став. Бо харчова база досить багата, щоб прогодувати всі ці види. А час та місце розмноження в них різні, тож за нерестилища вони не конкурують.

  Основним місцем нересту пеленгаса став Молочний лиман. Навесні риба заходила в лиман відкласти ікру, а восени молоді пеленгасики виходили в море. У 2002 році, наприклад, їх вийшло понад мільйон голів.

  Невелика частина стада цієї кефалі нереститься ще у Східному Сиваші. І все, більше — ніде! Тому питання нормального функціонування Молочного лиману стоїть надзвичайно гостро.

  Спасибі ворогам

  Ще в середині XIX століття лиман закрився — відгородився від моря, став міліти, солонішати. У 1930-х там навіть сіль добували. Площа поверхні велика, випаровування інтенсивне, річка Молочна води мало постачає, а ще як її саму почали нещадно експлуатувати… Одне слово, пересох би лиман незабаром остаточно, якби не війна: 1943-го німецькі війська підірвали перемичку, яка відділяла лиман від моря, щоб зупинити радянські танки.

  Через цю утворену штучно протоку («проран», як її називають місцеві) в лимані стали ховатися від шторму невеликі судна. І риба почала заходити на нерест. На початку 1970-х прорили інший проран, на якому змонтували так звану «рибообловну споруду». А старий засипали (кажуть, через чиновницькі війни районного масштабу — ділили рибне місце). Через нову протоку рідна чорноморсько-азовська кефаль заходила навесні в лиман, жирувала, а восени виходила. Ось тут її і ловили тією самою «спорудою»: підставляли мішок, який піднімався разом з рибою. А щоб решта кефалі не втекла в цей час у море, вихід перекривали спеціальною заслінкою. Це й спричинило загибель місцевої кефалі, яка дуже боїться холоду: кілька років підряд вона не встигала вийти до початку сильних холодів і масово гинула. А риби було стільки, що кинь списа — обов’язково влучиш у рибину.

  Проран! Іще проран!

  Тоді ж, наприкінці 1970-х, почали акліматизовувати пеленгаса. Улови почали збільшуватися. Але ось біда: з’ясувалося, що місце для нового прорану вибрали невдало, море стало його замивати. Та пусте — соляра коштувала копійки, тож два земснаряди (один з моря, інший — з лиману) працювали безперебійно. Коли 1996 року земснаряди почали виходити з ладу, чистили драглайнами (різновид екскаватора).

  Але це було не так ефективно. Та й ціни на пальне різко підскочили. До того ж, ніяк не могли вирішити, хто має відповідати за проран, а хто — ловити вирослу в лимані рибку. Ніхто не хотів також слухати науковців, які пропонували найкраще місце для нового прорану, а для експлуатації лиману створити науково-промислове об’єднання. Як наслідок, років п’ять тому проран остаточно закрився, й ситуація почала нагадувати довоєнну.

  Сини моря та їхня бідна мати

  Молочний лиман може давати не тільки пеленгаса. Тут могли б рятуватися від заморів бички, тут можна було б розводити камбалу-глоса, тут — рай для птахів. Як же повернути водоймі її багатства? На недавньому «круглому столі» в Держрибагентстві щодо рибного і заповідного законодавства директор рибпідприємства «Бриз» Сергій Матвєєв бив себе кулаком у груди: «Наведіть порядок, дайте працювати! Ми самі почистимо проран, тільки дайте дозвіл». Чомусь рибалка вирішив, що відновленню прорану заважає особливий статус («гідрологічний заказник загальнодержавного значення») Молочного лиману. Але після моїх запитань з’ясувалося, що ще кілька років тому ініціативу Сергія Олександровича зупинив не заказник, а чиновник. Який не давав дозволу на риття протоки, прозоро натякаючи на «допомогу».

  Урядовий Кур'єр

  Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.

  Возможно, это Вас заинтересует

  «Динамо» – «Бордо»: прогнози спеціалістів

  Вітчизняні футбольні фахівці поділилися своїми очікуваннями від майбутнього сьогодні зустрічі 1/16 фіналу Ліги Європи між київським Динамо і французьким Бордо.

  а саме депозитарної діяльності депозитарної установи, ПрАТ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «УКРНАФТОГАЗ», Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку

  Щодо видачі ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку — депозитарної діяльності, а саме депозитарної діяльності депозитарної установи, ПрАТ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «УКРНАФТОГАЗ»

  Резолюція 2071(2012), 12 жовтня 2012 року, Організація Об'єднаних НаційРЕЗОЛЮЦИЯ 2071 (2012),

  Совет Безопасности, вновь подтверждая свою решительную приверженность суверенитету, единству и территориальной целостности Мали, вновь выражая серьезную озабоченность по поводу небезопасной обстановки и быстро ухудшающейся гуманитарной ситуации в Сахельском регионе, что дополнительно усугубляется присутствием вооруженных и террористических групп и их действиями, а также распространением оружия в регионе и за его пределами, выражая серьезную обеспокоенность по поводу последствий нестабильности на севере Мали для данного и других регионов и подчеркивая необходимость оперативного реагирования для сохранения стабильности во всем Сахельском регионе,

  В Україні зібрали 18 мільйонів тонн зерна

  В Україні підходять до завершення жнива. Наразі зернові та зернобобові культури обмолочені на площі 7,9 мільйонів га, що становить 80% від прогнозу. Шість областей зібрали більше мільйона тонн ...

  05145472d80649777fc2d927daedc5fb