печерський районний суд міста києва
Справа № 757/20068/14-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" серпня 2014 р. року Печерський районний суд м. Києва
в складі головуючого судді - Ільєвої Т.Г.
при секретарі: Федотовій Т.О.
розглянувши заяву представника позивача - ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про відшкодування збитків (упущеної вигоди) та моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_2 звернувся в суд із позовом до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про відшкодування збитків (упущеної вигоди) та моральної шкоди.
27.08.2014 року на адресу суду надійшла заява від представника позивача - ОСОБА_1, яка була передана судді Ільєвій Т.Г. 28.08.2014 року, про забезпечення позову шляхом накладення арешту на грошові кошти в сумі 159 010, 00 грн., що належать ОСОБА_3 та перебувають на депозитному рахунку Печерського районного суду м. Києва.
Відповідно до ст. 151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Положенням п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» від 22 грудня 2006 року № 9 роз'яснено наступне: «Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 152 ЦПК позов майнового характеру дозволяється забезпечувати шляхом накладення арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб.
Згідно з ч. 3 ст. 152 ЦПК України, види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Відповідно до роз'яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року №9 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
У поданій заяві позивач навів достатньо обґрунтовані підстави щодо необхідності забезпечення позову, зокрема, суд приходить до висновку, що існує реальна загроза уникнення від обов'язку виконання рішення суду у випадку задоволення вимог позову.
З огляду на положення п. 1 ч. 2 ст. 151 ЦПК України, суд вважає, що заява про вжиття заходів забезпечення позову обґрунтована та підлягає задоволенню.
В разі задоволення позовних вимог, відповідачі не позбавлений можливості добровільно виконати рішення суду, а в разі відмови в задоволенні позову, - звернутися з клопотанням про скасування заходів забезпечення позову.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 151, 152, 153, 210 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву представника позивача - ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про відшкодування збитків (упущеної вигоди) та моральної шкоди - задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти в сумі 159010 (сто п'ятдесят дев'ять тисяч десять) гривень 00 копійок, що належать ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), та перебувають на депозитному рахунку Печерського районного суду м. Києва, код ЄДРПОУ 02896745, розрахунковий рахунок №37311001002807 в УДКСУ у Печерському районі ГУДКСУ у м. Києві, МФО 820019.
Ухвала підлягає негайному виконанню в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Ухвала про забезпечення позову може бути пред'явлена до виконання протягом одного року.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.
Копію ухвали суду для виконання направити до відповідних компетентних органів.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Т.Г. Ільєва