Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Очень оригинальный, интересный и абсолютно не похожий на другие сайт! Я хочу поддержать Вас материально. Как это можно организовать?

Этот сайт просто обалденный. Благодарю. Действительно необходимый и в тоже время функциональный сайт.

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...




Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

про внесення змін в договір оренди земельної ділянки Суддя Андрійчук О - Господарський суд Рівненської області - Андрійчук О.В.

  1. ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
  2. ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
  3. РІШЕННЯ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"08" січня 2013 р. Справа № 5015/7575/11

за позовом Заступника прокурора м.Рівне в інтересах держави в особі Рівненської міської ради

до відповідача Відкритого акціонерного товариства "Концерн Галнафтогаз"

про внесення змін в договір оренди земельної ділянки

Суддя Андрійчук О.В.

Представники:

від позивача: Горчак Ю.П., дов. № 08-4 від 02.01.2013 року

від відповідача: не з'явився

від прокуратури: Герасимчук Ю.М., посв. № 010595 від 20.10.2012 року

Статті 20, 22, 91, 93 ГПК України сторонам роз'яснені.

Відводи з підстав, передбачених ст. 20 ГПК України, відсутні.

Протокол судового засідання складено відповідно до ст. 811 ГПК України.

СУТЬ СПОРУ:

У грудні 2011 року заступник прокурора м. Рівне звернувся до господарського суду Рівненської області в інтересах держави в особі Рівненської міської ради (надалі-позивач) до Відкритого акціонерного товариства "Концерн Галнафтогаз" (надалі-відповідач) про внесення змін в договір оренди земельною ділянкою від 17.03.2006 року № 040658300096 (надалі-договір), укладений між позивачем та відповідачем.

22.12.2011 року ухвалою господарського суду Рівненської області позовну заяву та додані до неї матеріали у порядку ст. 17 ГПК України надіслано за підсудністю до господарського суду Львівської області.

20.12.2011 року ухвалою господарського суду Львівської області порушено провадження у справі № 5015/7575/11 за позовом заступника прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Рівненської міської ради до Відкритого акціонерного товариства "Концерн Галнафтогаз" про внесення змін в договір оренди земельною ділянкою.

15.11.2012 року ухвалою господарського суду Львівської області справу за позовом заступника прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Рівненської міської ради до Відкритого акціонерного товариства "Концерн Галнафтогаз" про внесення змін в договір оренди земельною ділянкою передано до господарського суду Рівненської області за встановленою виключною підсудністю.

26.11.2012 року справу № 5015/7575/11 за результатами автоматичного розподілу справ передано на розгляд судді Андрійчук О.В. та призначено до слухання в засіданні 18.12.2012 року.

Позовні вимоги обгрунтові тим, що:

17.03.2006 року між позивачем (надалі - орендодавець) та відповідачем (надалі-орендар) укладено договір оренди земельної ділянки № 040658300096 (надалі - договір), відповідно до умов якого орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку, що знаходиться за адресою: м.Рівне, вул. Чорновола, 92, загальною площею 1 197 кв.м. для обслуговування автозаправної станції.

Згідно з рішенням позивача від 28.12.2006 року № 450 нормативну грошову оцінку земельної ділянки, переданої в оренду відповідачу, встановлено в розмірі 925 978,39 грн.

На виконання вимог Податкового кодексу України позивачем прийнято рішення від 18.08.2011 року № 1104 "Про внесення змін до Положення про порядок встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у власності Рівненської міської ради, та затвердження складу контрольної комісії Рівненської міської ради з питань встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки".

Відповідно до Положення про порядок встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у власності Рівненської міської ради, станом на 01.01.2011 року орендна плата за земельну ділянку, передану в оренду відповідачеві, встановлюється в розмірі 101 857,62 грн., що становить 11% нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

З метою приведення розміру орендної плати за земельну ділянку відповідно до вимог чинного законодавства, 01.11.2011 року позивачем направлено відповідачу пропозицію з проектом додаткового договору про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 20.04.2006 року № 04065800096 та розрахунком розміру орендної плати за земельну ділянку.

У той же час відповідач жодної відповіді на пропозицію позивача щодо внесення змін до договору оренди земельної ділянки не надав.

За таких обставин позивач звернувся до господарського суду з позовом про внесення змін до договору оренди земельної ділянки за рішенням суду.

В матеріально-правове обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на ст.ст. 13, 14, 67, 68, 121, 1430145 Конституції України, ст. ст. 632, 651,792 ЦК України, ст. 188 ГК України, ст.ст. 25, 59, 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. 30 Закону України "Про оренду землі", ст. 288.5. Податкового кодексу України тощо.

Відповідач у своєму відзиві № 170/18 від 26.01.2012 року, поданому через службу діловодства господарського суду 30.01.2012 року, проти заявлених позовних вимог заперечує, зазначаючи, що згідно з ч. 2 ст. 284 ГК України, ч. 4 ст. 10 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", ст. 30 Закону України "Про оренду землі", ч. 2 ст. 651 ЦК України відсутні підстави для внесення змін до договору оренди земельної ділянки в судовому порядку. Крім того, відповідач не погоджується із відсотковою ставкою нормативної грошової оцінки, вважаючи, що остання має становити 8, а не 11%. Враховуючи зазначене, відповідач у задоволенні позову просить відмовити.

Ухвалою суду від 18.12.2012 року розгляд справи відкладено на 08.01.2013 року.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча про час та місце судового засідання повідомлений належним чином.

Як роз'яснив Пленум Вищого господарського суду України у п.п. 3.9.1., 3.9.2. Постанови від 26.12.2011 року № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог ч. 1 ст. 64 та ст. 87 ГПК. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

За таких обставин справа розглядається за наявними в ній матеріалами відповідно до ст. 75 ГПК України.

Дослідивши матеріали справи, перевіривши копії документів на їх відповідність оригіналам, заслухавши пояснення присутніх представників учасників, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Предметом спору у даній справі є внесення змін до договору щодо розміру орендної плати.

17.03.2006 року між Рівненською міською радою (надалі - орендодавець) та Відкритим акціонерним товариством "Концерн Галнафтогаз" (надалі-орендар) укладено договір оренди земельної № 040658300096 (надалі - Договір), відповідно до п. 1 якого орендодавець надає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку загальною площею 1 197 кв.м., що знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Чорновола, 92, для обслуговування автозаправної станції.

17.03.2006 року між сторонами підписано Акт приймання-передачі земельної ділянки в оренду.

Згідно з п. 7 договору строк дії договору - 20 років.

Договір зареєстровано у Рівненській регіональній філії Державного підприємства "Державний земельний кадастр при Держкомземі України", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 20.04.2006 року за № 040658300096.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про оренду землі" оренда землі -це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Статтею 13 вказаного Закону передбачено, що договір оренди землі -це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Згідно зі ст. 206 ЗК України використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.

Пунктом 4 Договору визначено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки складає 198 587, 86 грн., згідно з довідкою про визначення нормативної грошової оцінки та розміру орендної плати земельної ділянки № 03-76, виданою Рівненським міським управлінням земельних ресурсів від 10.03.2006 року.

За п. 8 договору за оренду земельної ділянки орендар сплачує орендодавцеві орендну плату виключно у грошовій формі. Розмір орендної плати в рік складає 15 887,04 грн. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції (п. 9 Договору).

У зв'язку з прийняттям 02.12.2010 року Податкового кодексу України, який вступив в дію 01.01.2011 року, Закон України "Про плату за землю" втратив чинність.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України" внесені зміни до ст. 21 Закону України "Про оренду землі", а саме ч. 2 викладено у наступній редакції: розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України, а ч.ч. 4, 5, 7 виключено.

Згідно з ст. 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюється у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом.

Розмір орендної плати не може перевищувати: для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти, електричні підстанції, електричні мережі) - 3 відсотки нормативної грошової оцінки; для інших земельних ділянок, наданих в оренду - 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

Судом встановлено, що з метою приведення рішень міської ради у галузі земельних відносин у відповідність до вимог чинного законодавства, керуючись ЗК України, Податковим кодексом України та Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", Рівненською міською радою прийнято рішення від 18.08.2011 року № 1104 "Про внесення змін до Положення про порядок встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у власності Рівненської міської ради, та затвердження складу контрольної комісії Рівненської міської ради з питань встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки".

Пунктом 2.1. Положення, затвердженого вказаним рішенням, передбачено, що розмір орендної плати встановлюється в договорі оренди, але сума платежу не може бути меншою для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку; та не може перевищувати: для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлених джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), - трьох відсотків від нормативної грошової оцінки; для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - дванадцяти відсотків від нормативної грошової оцінки.

Відповідно до підп. 2.2.8., 2.2.10. п. 2.2. Положення розмір орендної плати, встановлений на рівні мінімальної величини відповідно до п. 2.1.1. розділу 2 цього Положення, збільшується:

- на 3% від нормативної грошової оцінки, якщо на земельній ділянці здійснюється торгівля нафтопродуктами;

- на 5% від нормативної грошової оцінки, якщо земельна ділянка надана юридичній особі, дочірньому підприємству, філії підприємства, підприємцю (фізичній особі), які не мають державної реєстрації в місті Рівному.

Як вбачається з матеріалів справи, рішення позивача від 18.08.2011 року № 1104 "Про внесення змін до Положення про порядок встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у власності Рівненської міської ради, та затвердження складу контрольної комісії Рівненської міської ради з питань встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки" в частині п. 2.2.10. додатку 1 оскаржувалося відповідачем у судовому порядку. Постановою Рівненського міського суду Рівненської області від 28.03.2012 року, яка залишена без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 13.09.2012 року, у задоволенні позову ПАТ "Концерн Галнафтогаз" про визнання незаконним та скасуванням п. 2.2.10. додатку 1 до вказаного рішення відмовлено.

Відтак, рішення позивача від 18.08.2011 року № 1104 "Про внесення змін до Положення про порядок встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у власності Рівненської міської ради, та затвердження складу контрольної комісії Рівненської міської ради з питань встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки", на підставі якого визначено розмір плати за користування земельною ділянкою, є чинним, а отже підстави, щоб не брати його до уваги судом, відсутні.

З метою приведення розміру орендної плати за земельну ділянку відповідно до вимог чинного законодавства, 01.11.2011 року позивачем направлено відповідачу пропозицію з проектом додаткового договору про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 20.04.2006 року № 04065800096 та розрахунком розміру орендної плати за земельну ділянку, що стверджується списком згрупованих поштових відправлень, списком рекомендованих листів та фіскальним чеком.

Згідно з редакцією позивача запропоновано відповідачу деякі пункти договору викласти в такі редакції:

"п.4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 925 978,39 грн. - розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку виконаний управлінням Держкомзему у м. Рівному станом на 01.01.2011 року.

п.8. Розмір орендної плати в рік за земельну ділянку складає 101 857, 62 грн. - розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку виконаний управлінням Держкомзему у м. Рівному станом на 01.01.2011 року.".

Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 188 ГК України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

У той же час відповідач жодної відповіді на пропозицію позивача щодо внесення змін до договору оренди земельної ділянки не надав.

За ч. 4 ст.188 ГК України у разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Частиною 1 ст. 651 ЦК України передбачено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до п. 12 договору, укладеного між позивачем та відповідачем, розмір орендної плати може змінюватись за згодою сторін (шляхом внесення змін до цього договору). Пропозиції про перегляд розміру орендної плати надсилаються не частіше ніж один раз на квартал і розглядаються відповідно до законодавства. Зміна розміру орендної плати при індексації провадиться без внесення змін до цього договору у порядку та у випадках, передбачених законодавством України. Розмір орендної плати переглядається у разі:

- зміни умов господарювання, передбачених договором;

- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у томі числі внаслідок інфляції;

- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;

- в інших випадках, передбачених законом.

Пунктом 33 договору встановлено, що зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розглядається у судовому порядку.

Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом (ч.2 ст. 651 ЦК України).

Статтею 30 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту (ст. 654 ЦК України).

Згідно зі ст. 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 21 Закону України "Про оренду землі" розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Як зазначалося, за ст. 288 Податкового кодексу України передбачено, що річна сума платежу не може бути меншою: трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом, та не може перевищувати 12 % нормативної грошової оцінки.

Рішенням позивача № 450 від 28.12.2006 року затверджено технічну документацію щодо визначення нормативної грошової оцінки земель міста Рівного, згідно з яким нормативна грошова оцінки земельної ділянки, переданої в оренду відповідачу, склала 925 978,39 грн.

Ставки земельного податку за земельні ділянки (за винятком сільськогосподарських угідь) диференціюють та затверджують відповідні сільські, селищні, міські ради виходячи із середніх ставок податку, функціонального використання та місцезнаходження земельної ділянки.

Договором визначені умови використання земельної ділянки. За п.п. 14, 15 договору мета оренди та цільове призначення земельної ділянки - обслуговування автозаправної станції.

Крім того, судом встановлено, що земельна ділянка надана відповідачу, як юридичній особі, яка не має державної реєстрації в місті Рівне.

З огляду на викладене, коефіцієнти збільшення розміру орендної плати, що передбачені підп. 2.2.8., 2.2.10. п. 2.2. Положення про порядок встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у власності Рівненської міської ради, можуть бути застосовані для визначення орендної плати щодо земельної ділянки, наданої у користування відповідачу.

Судом встановлено, що розмір орендної плати, який запропоновано позивачем, не перевищує граничний розмір, встановлений ст. 288 Податкового кодексу України, ст. 21 Закону України "Про оренду землі".

Отже, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом. Оскільки сторонами в договорі оренди передбачена можливість збільшення розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Така ж правова позиція викладена у Постановах Верховного Суду України від 27.12.2010 у справі № 27/15-10, від 23.05.2011 у справі № 7/105-10(30/234-09), від 04.07.2011 у справі № 41/81пд. У силу приписів ст. 111-28 ГПК України рішення Верховного Суду України, прийняте за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність із рішеннями Верховного Суду України.

Відповідно до п. 2.18, 2.19. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 №6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" вирішення спорів про внесення змін до договору пов'язане із застосуванням положення частини першої статті 626 ЦК України, відповідно до якої договір є узгодженим волевиявленням двох або більше сторін, і тому суд не може зобов'язати іншу сторону договору внести зміни до нього. Отже, зацікавлена сторона у випадках, передбачених законом, може просити суд про внесення зміни до договору згідно з рішенням суду, а не про зобов'язання відповідача внести такі зміни до договору.

У разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.

Таким чином, встановивши підстави для зміни розміру орендної плати у договорі у зв'язку з підвищенням тарифів, ставок (коефіцієнтів), в також враховуючи набрання чинності Податковим кодексом України, Рівненська міська рада вправі вимагати від орендаря приведення цього договору у відповідність до рішення міської ради, яке є обов'язковим до виконання всіма землекористувачами м. Рівне, шляхом внесення відповідних змін до договору, а тому позовні вимоги підлягають до задоволення.

У силу статей 33, 38, 43, 47 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності, коли кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, а суд, оцінивши подані по справі докази за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом, повинен прийняти рішення за результатами обговорення усіх цих обставин.

Відповідачем не надано суду жодного достатнього доказу в спростування вимог позивача, а його заперечення на позовну заяву спростовуються викладеним вище.

Отже, суд приходить до висновку, що обставини, на які посилається позивач у даній справі, є підставою для задоволення позову.

Відповідно до ст. 49 ГПК України судові витрати, пов'язані з розглядом справи, при задоволенні позову покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2.Внести зміни в договір оренди земельної ділянки від 17 березня 2006 року № 040658300096, укладений між Рівненською міською радою та Відкритим акціонерним підприємством "Концерном Галнафтогаз", та викласти пункт 8 договору, що стосується розміру орендної плати, в наступній редакції:

"Розмір орендної плати в рік за земельну ділянку становить 101 857 (сто одна тисяча вісімсот п'ятдесят сім) грн. 62 коп.".

3.Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Концерн Галнафтогаз" (79056, м. Львів, вул. Пластова, буд. 1, код ЄДРПОУ 31729918) в дохід державного бюджету України судовий збір у сумі 941,00 (дев'ятсот сорок одна грн. 00 коп.) грн.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 08.01.2013 року.

Суддя Андрійчук О.В.

Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.

Возможно, это Вас заинтересует

США і Росія готуються до польотів на Місяць і Марс

США і Росія назвали імена двох своїх громадян, які проведуть повний рік на борту Міжнародної космічної станції.

«Баха» — не якась там черепаха

Протягом трьох днів тривали змагання третього етапу Кубка України з ралі-рейдів Баха-1000, в яких узяли участь 40 екіпажів з України та Росії. Траса проходила територією Середино-Будського, Шосткинського, ...

Католицька церква «відстала на 200 років»

Кардинал Карло Марія Мартіні перед смертю дав інтервю, в якому сказав, що католицька церква відстала на 200 років.

Сьогодні на «зеленій» гілці київського припинявся рух

Вранці, 13 лютого, на Сирецько-Печерській лінії зламався поїзд київського метро. Пригода сталася о 8:46, поїзд зламався на станції метроКловська.

05145472d80649777fc2d927daedc5fb