Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Друзья класс!!! Все что вы делаете для всех нас очень важно!!!

Этот интернет сайт не только лучший друг - он, - родственник для всех, кто живёт взглядами!

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...




Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - Київський апеляційний адміністративний суд - Кучма А.Ю.

  1. КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
  2. УХВАЛА

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а/2370/4166/2012 Головуючий у 1-й інстанції: Гарань С.М.

Суддя-доповідач: Кучма А.Ю.

УХВАЛА

Іменем України

"05" листопада 2012 р. м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

Головуючого-судді: Кучми А.Ю.

суддів: Аліменка В.О., Ісаєнко Ю.А.,

при секретарі: Козловій І.І.,

розглянувши за відсутності осіб, які беруть участь в справі, без здійснення фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до ст. 41 КАС України у відкритому судовому засіданні в залі суду апеляційну скаргу Кандидата у народні депутати України по одномандатному виборчому округу № 194 ОСОБА_2 на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 01.11.2012 у справі за позовом Кандидата у народні депутати України по одномандатному виборчому округу № 194 ОСОБА_3 до Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 194 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И Л А:

Кандидат у народні депутати України по одномандатному виборчому округу № 194 ОСОБА_2 звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з позовом до ОВК з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 194 про визнання протиправною бездіяльності відповідача, яка полягала у неврахуванні скарг, що подавалися відповідачеві та зобов'язання прийняти рішення про повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці № 711017.

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 01.11.2012, з урахуванням ухвал від 01 та 02 листопада 2012, вищевказаний адміністративний позов задоволено частково, визнано протиправною бездіяльність ОВК з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 194, що проявилася у протиправному неврахуванні скарги, поданої кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 194 ОСОБА_3 на дії членів дільничної виборчої комісії № 711017; зобов'язано ОВК з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 194 розглянути скаргу кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 194 ОСОБА_3 на дії членів виборчої комісії № 711017 та прийняти рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці № 711017, в іншій частині позовних вимог відмовлено. Стягнуто з позивача до Державного бюджету судовий збір у розмірі 16, 19 грн.

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, Кандидат у народні депутати України по одномандатному виборчому округу № 194 ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 01.11.2012 та прийняти нову, якою у задоволенні позову відмовити повністю.

Особи, які беруть участь в справі в судове засідання не з'явилися, про дату та час слухання справи були повідомлені належним чином.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи та дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду -без змін.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Суд першої інстанції дійшов висновку про необхідність часткового задоволення позовних вимог з чим погоджується і колегія суддів суду апеляційної інстанції з огляду на наступне.

Судом встановлено, що 29.10.2012 до ОВК з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 194 зі скаргою на неправомірні дії звернувся кандидат у народні депутати України у одномандатному виборчому окрузі № 194 ОСОБА_3 В скарзі зазначено, що після закриття виборчої дільниці № 711017 виборчого округу № 194 на виборах народних депутатів України 28.10.2012 на початку підрахунку голосів виборча комісія не прийняла рішення про призначення осіб з числа членів цієї комісії для здійснення підрахунку голосів. Таким чином, нею були порушені вимоги Закону України «Про вибори народних депутатів».

Окружною виборчою комісією скарга не була зареєстрована та розглянута, що підтверджується актами від 28.10.2012 про порушення виборчого законодавства на виборчій дільниці № 711017 та від 29.10.2012 про відмову ОВК з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 194 у реєстрації скарги кандидата у народні депутати України ОСОБА_3 щодо визнання дій членів ДВК № 711017 такими, що не відповідають вимогам законодавства про вибори народних депутатів України.

Разом із тим 29.10.2012 ДВК № 711017 складений протокол про підрахунок голосів виборців на звичайній виборчій дільниці в одномандатному виборчому окрузі № 194 (№ 2839920).

Вирішуючи питання про відповідність дій відповідача вимогам діючого законодавства, суд враховує, що Законом України «Про вибори народних депутатів» (Закон № 4061-VI), зокрема ч. 16 ст. 33, визначено що порядок прийняття та реєстрації заяв, скарг та інших документів, що надійшли до виборчої комісії встановлюється Центральною виборчою комісією -постановою ЦВК № 133 від 31.07.2012 «Порядок розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України».

Пунктом 7.1 цього порядку передбачено, що скарга, оформлена з додержанням вимог ЗУ «Про вибори народних депутатів України»та цього Порядку, розглядається відповідною виборчою комісією на своєму засіданні у дводенний строк з дня її подання.

Пунктом 5 Порядку встановлено, що скарги подані до окружних і дільничних виборчих комісій, приймаються та реєструються відповідно до Порядку ведення діловодства у виборчих комісіях та комісіях з референдумів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії № 350 від 15.09.2010.

Таким чином, у разі наявності в ОВК на час розгляду документів певної дільничної виборчої комісії скарг про порушення вимог Закону України «Про вибори народних депутатів України»під час проведення голосування та підрахунку голосів на цій виборчій дільниці, а також під час транспортування виборчих документів до ОВК, що оформлені з додержанням вимог Закону України «Про вибори народних депутатів України»та Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України затвердженого постановою Центральної виборчої комісії № 133 від 31.07.2012, та надійшли до ОВК на момент прийняття документів дільничної виборчої комісії, окружна виборча комісія окремо по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі, має прийняти скаргу, зареєструвати її в день надходження в журналі реєстрації документів, заяв і скарг, розглянути подану скаргу на своєму засіданні у дводенний строк з дня її подання та прийняти рішення по суті скарги. При цьому рішення по суті скарги, що подано до окружної виборчої комісії під час розгляду документів дільничної виборчої комісії, має відповідати ч. 5 ст. 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Повноваження ОВК визначені ч. 2 ст. 31 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Згідно частини 2 статті 35 Закону секретар комісії (а за його відсутності -інший член комісії) веде протокол засідання, який належним чином оформляється і засвідчується.

Частина 11 статті 82 Закону України врегульовує порядок підрахунку виборчих бюлетенів на засідання дільничної виборчої комісії.

Частина 19 статті 90 Закону визначає порядок підрахунку голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати, включених до виборчого списку кожної партії у загальнодержавному окрузі, та кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата у депутати в одномандатному окрузі. Дільнична виборча комісія визначає члена комісії, якому доручається здійснювати вголос підрахунок кількості голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати, включених до виборчого списку кожної партії у загальнодержавному окрузі, та кількості голосів виборців, поданих за кожного кандидата у депутати в одномандатному окрузі. Інші члени комісії лише спостерігають за підрахунком. При підрахунку голосів виборців забороняється поділ комісії на кілька груп, кожна з яких займається окремим підрахунком. Результати підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці оголошуються і заносяться відповідно до протоколів про підрахунок голосів виборців.

Частина 5 статті 94 вказаного Закону зобов'язує окружну виборчу комісію, приймаючи документи від дільничних виборчих комісій, перевіряти їх комплектність та цілісність упаковки усіх пакетів з виборчими документами. За результатами розгляду документів дільничної виборчої комісії та скарг про порушення вимог цього Закону під час проведення голосування та підрахунку голосів на виборчій дільниці, а також під час транспортування виборчих документів, що надійшли на момент прийняття документів, окружна виборча комісія окремо по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі приймає одне з рішень:

а) прийняти виборчі документи від дільничної виборчої комісії та врахувати відомості протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці;

б) відмовити у прийнятті виборчих документів та зобов'язати дільничну виборчу комісію виправити виявлені недоліки шляхом складання протоколу (протоколів) з поміткою "Уточнений";

в) провести повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці.

Судом опитаний ОСОБА_4 (а.с. 21, 26), який пояснив, що він, як секретар ОВК № 194 підтверджує неодноразові намагання позивача здати під час прийняття документів ДВК по дільниці № 711017 скарги від 29.10.2012 про порушення виборчого законодавства під час підрахунку голосів на виборчій дільниці. Окрім того він зазначив, що до нього неодноразово звертались з проханням зареєструвати скарги та заяви на порушення виборчого законодавства уповноважені особи від партій та довірені особи кандидатів у народні депутати України, однак у зв'язку з обмеженим доступом в приміщенні серверної, де знаходився журнал реєстрації вхідної кореспонденції, відсутністю можливості і часу, так як фактично вів протокол засідання окружної виборчої комісії щодо прийняття виборчої документації, він був змушений відмовити в прийнятті та реєстрації скарг кандидата у народні депутати ОСОБА_3

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що оскільки факт неприйняття ОВК скарги позивача від 29.10.2012 про порушення виборчого законодавства під час підрахунку голосів на виборчій дільниці № 711017 ставить під сумнів результати підрахунку голосів виборців на даній виборчій дільниці, позовні вимоги в частині визнання протиправною бездіяльності ОВК з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 194 щодо відмови у прийнятті скарги кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 194 ОСОБА_3 від 29.10.2012 про порушення виборчого законодавства під час підрахунку голосів на виборчій дільниці № 711017 та зобов'язання відповідача розглянути дану скаргу та винести за її розглядом рішення, є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

В частині зобов'язання відповідача прийняти рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці № 711017 колегія суддів приймає до уваги приписи ст. 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України», частиною 9 якої передбачено, що за наявності заяв або скарг, підтверджених відповідно оформленими актами, складеними кандидатами у депутати, їх довіреними особами, уповноваженими особами партій, офіційними спостерігачами, виборцями, про порушення вимог цього Закону під час проведення голосування та (або) підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі, що ставлять під сумнів результати підрахунку голосів виборців на цій виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі, а також за наявності акта або письмової заяви чи скарги осіб, зазначених у ч.1 ст.93 цього Закону, про порушення вимог цього Закону під час транспортування до окружної виборчої комісії протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці та інших документів окружна виборча комісія може прийняти рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі. Однак враховуючи встановлену в ході судового розгляду протиправну бездіяльність відповідача, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції встановив вірний порядок захисту порушеного права позивача саме шляхом зобов'язання відповідача прийняти певне рішення, в межах визначених Законом № 4061, а саме про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці.

З урахуванням вищевикладеного та приписів ст. 159 КАС України, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.

Керуючись ст. ст. 2, 159, 160, 167, 172 - 175, 195, 196, 198, 200, 205, 206, Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Кандидата у народні депутати України по одномандатному виборчому округу № 194 ОСОБА_2 -залишити без задоволення, а постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 01.11.2012 -без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Кучма А.Ю.

Судді: Аліменко В.О.

Ісаєнко Ю.А.

Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.

Возможно, это Вас заинтересует

Семьи жертв MH17 подадут в суд на Украину

Близкие родственники немцев, которые погибли в авиакатастрофе малайзийского пассажирского самолета на Донетчине 17 июля, намерены предъявить иск к Украине в Европейский суд по правам человека. ...

Про встановлення вимог Концерну "Міські теплові мережі" щодо провадження інших, видів діяльності, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг

Про встановлення вимог Концерну "Міські теплові мережі" щодо провадження інших, крім ліцензованих, видів діяльності Відповідно до Закону України "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг"( 2479-17 ), Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг( 1073/2011 ), затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1073, Порядку встановлення вимог щодо провадження суб'єктами природних монополій господарської діяльності, яка не належить до сфери природних монополій( z0311-13 ), та обмежень щодо суміщення видів господарської діяльності суб'єктами природних монополій та суб'єктами господарювання на суміжних ринках у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, від 04.02.2013 № 15, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, ВИРІШИЛА:

У Київській області ротвейлер загриз господаря

В селі Матюші Білоцерківського району на Київщині ротвейлер до смерті загриз господаря.

Приезжающим на Украину иностранцам нужно иметь 20 прожиточных минимумов на месяц

На заседании Кабинета Министров Украины был рассмотрен вопрос об утверждении Порядка подтверждения достаточного финансового обеспечения иностранцев и лиц без гражданства для въезда на Украину, ...

05145472d80649777fc2d927daedc5fb