Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Чувствуется настоящая забота о ближних. Благодаря интересному ресурсу, наконец, решился купить отдельную линию.

. Сегодня совершенно случайно набрел на этот ресурс, чему очень рад! С большим удовольствием сошлюсь на Вас на своей станичке!

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...




Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

про скасування постанови № 14 від 20 - Окружний адміністративний суд міста Києва - Арсірій Р.О.

  1. І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

22 вересня 2012 року 22:20 № 2а-12933/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Арсірія Р.О., суддів Дегтярьової О.В., Каракашьяна С.К., за участю секретаря судового засідання Безсчасна Я.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Уповноваженої особи партії «Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Левської Ксенії Олексіївни,

Офіційного спостерігача від партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" ОСОБА_2,

Кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 218 ОСОБА_3

Кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 218 з виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року ОСОБА_4

до Окружної виборчої комісії по одномандатному виборчому округу № 218 з виборів народних депутатів України 28.10.2012 року

за участю третіх осіб: ПП "Народна ініціатива", ПП "Справедлива Україна", ПП "Народно-трудовий союз України", ПП "Союз анархістів України", Народна Екологічна партія, Партія "Соціалістична України", Партія "Громадська солідарність", Партія "Руський блок", Партія "Союз", "Аграрна партія", ПП "Руська Єдність", Партія "Солідарність жінок України", ПП "Права воля України", Українська морська партія, СДПУ (о), ПП "Зелені", Партія "Народний порядок", Ліберально-демократична партія, Партія вільних демократів, ПП "Ліберальна Україна", Соціально-екологічна партія "Союз. Чорнобиль. Україна", Демократична партія угорців України, Всеукраїнське політичне об'єднання "Єдина Родина".

про скасування постанови № 14 від 20.09.2012 в частині, зобов'язання вчинити дії

Позивачі звернулися до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовною заявою, в якій просять визнати протиправним та скасувати рішення Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року одномандатного виборчого округу № 218 від 20 вересня 2012 року оформлене Постановою № 14 про невідхилення кандидатур, внесених до складу дільничних виборчих комісій наступними суб'єктами подання: ПП "Народна ініціатива", ПП "Справедлива Україна", ПП "Народно-трудовий союз України", ПП "Союз анархістів України", Народна Екологічна партія, Партія "Соціалістична України", Партія "Громадська солідарність", Партія "Руський блок", Партія "Союз", "Аграрна партія", ПП "Руська Єдність", Партія "Солідарність жінок України", ПП "Права воля України", Українська морська партія, СДПУ (о), ПП "Зелені", Партія "Народний порядок", Ліберально-демократична партія, Партія вільних демократів, ПП "Ліберальна Україна", Соціально-екологічна партія "Союз. Чорнобиль. Україна", Демократична партія угорців України, Всеукраїнське політичне об'єднання "Єдина Родина"; зобов'язати Окружну виборчу комісію з виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року одномандатному виборчому окрузі № 218 не включати до списку кандидатур запропонованих до складу дільничних виборчих комісій, що внесені 19 вересня 2012 року: ПП "Народна ініціатива", ПП "Справедлива Україна", ПП "Народно-трудовий союз України", ПП "Союз анархістів України", Народна Екологічна партія, Партія "Соціалістична України", Партія "Громадська солідарність", Партія "Руський блок", Партія "Союз", "Аграрна партія", ПП "Руська Єдність", Партія "Солідарність жінок України", ПП "Права воля України", Українська морська партія, СДПУ (о), ПП "Зелені", Партія "Народний порядок", Ліберально-демократична партія, Партія вільних демократів, ПП "Ліберальна Україна", Соціально-екологічна партія "Союз. Чорнобиль. Україна", Демократична партія угорців України, Всеукраїнське політичне об'єднання "Єдина Родина".

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскаржувана постанова є протиправною, оскільки прийнявши рішення про невідхилення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій, які були подані з порушенням строків подання, Окружна виборча комісія виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року одномандатного виборчого округу № 218, на думку позивачів, порушила вимоги ч.ч. 6, 8 статті 28 Закону України "Про вибори народних депутатів України".

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 вересня 2012 року відкрито провадження в адміністративній справі №2а-12933/12/2670, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 22 вересня 2012 року.

В порядку ч. 10 ст. 108 Закону України "Про вибори народних депутатів України" про надходження позовної заяви повідомлено Центральну виборчу комісію телефонограмою.

В судове засідання з'явилися представники Позивачів, підтримали позовні вимоги посилаючись на обставини, викладені у позовних заявах. Вважають доведеними обставини, щодо протиправності спірної постанови, просили задовольнити позов. Додатково посилалися на порушення принципів пропорційності, вважали, що наявністю у списках третіх осіб порушується їх право на участь у діяльності дільничних виборчих комісій.

Представники Відповідача Окружної виборчої комісії по одномандатному виборчому округу № 218 в судовому засіданні визнали позов частково, в частині законності постанови "Про невідхилення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій" від 20.09.2012 року № 14, вважали її прийнятою з порушенням порядку, передбаченого п. 10 ст. 33 Закону України "Про вибори народних депутатів України". При цьому вважали, що вимога про зобов'язання відповідача відхилити кандидатури запропоновані до складу дільничних виборчих комісій, що внесені 19 вересня третіми особами (партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"), не включати до списку кандидатур (вимога кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 218 ОСОБА_3) не підлягають задоволенню з причин невідповідності закону, а вимога відхилити кандидатури, внесені до складу дільничних виборчих комісій (вимога кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 218 з виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року ОСОБА_4) є втручанням в дискреційні повноваження комісії.

Судом допитано у якості свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7.

За результатами розгляду наданих сторонами доказів Окружний адміністративний суд міста Києва встановив:

18.09.2012 р. близько 23-45 в приміщені Окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 218 здійснювалась реєстрація подань, щодо кандидатур запропонованих до складу дільничних виборчих комісій. Строк подання кандидатур мав закінчитися о 24:00, цього ж числа. З огляду на кількість заявників, що мали бажання подати документи, посадові особи Окружної виборчої комісії закінчили реєстрацію подань близько 01:00 19.09.2012 р. При цьому між членами Окружної виборчої комісії виникли розбіжності що необхідності реєструвати подання всіх заявників незалежно від часу подання, у подальшому всі бажаючі були зареєстровані.

За результатами розгляду зареєстрованих матеріалів відбулось засідання Окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 218 від 20.09.2012 р.

Відповідно до протоколу засідання № 5 від 20.09.2012 р. були присутні 18 членів Окружної виборчої комісії.

На поіменне голосування було поставлено питання щодо відхилення кандидатур, внесених до складу дільничних виборчих комісій суб'єктами подання з порушенням строків подання.

Голосували за -4 члена комісії, проти 1, утрималися 12.

ОВК було вирішено не відхиляти кандидатури до складу дільничних виборчих комісій поданих суб'єктами з порушенням строків подання після 24 години 00 хв. 18 вересня 2012 року. Оформити відповідну постанову.

У той же час відповідно до постанови Окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 218 від 20.09.2012 р. № 14 "Про невідхилення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій" зафіксовано -«за результатами голосування комісією вирішено не відхиляти кандидатури, внесені до складу дільничних виборчих комісій наступними суб'єктами подання третіми особами».

Таким чином постанова не відповідає протоколу № 5 від 20.09.2012 р. та є незаконною з огляду на те, що питання визначене в ній на голосування не ставилося, кількість голосів поданих за нього не відповідає вимогам п. 10 ст. 33 Закону України "Про вибори народних депутатів України".

За таких підстав позовні вимоги про її скасування підлягають задоволенню.

Згідно пункту 20 частини 1 статті 92 Конституції України, виключно законами України визначаються організація і порядок проведення виборів і референдумів.

Основні засади, організацію і порядок проведення виборів народних депутатів України визначено Законом України "Про вибори народних депутатів України" № 4061-VI.

Згідно до ч.ч. 3,4 ст. 3 Закону України "Про вибори народних депутатів України" усі кандидати в народні депутати України мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі. Усі партії - суб'єкти виборчого процесу мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі у порядку та в межах, встановлених цим Законом.

Відповідно до ч.1, ст. 11 Закону України "Про вибори народних депутатів України" виборчий процес - це здійснення суб'єктами, визначеними статтею 12 цього Закону, виборчих процедур, передбачених цим Законом.

Виборчий процес здійснюється на засадах політичного плюралізму та багатопартійності (ч.2 ст. 11 Закону).

Згідно п.п.1, 5 ст. 31 Закону України Закону України "Про вибори народних депутатів України" окружна виборча комісія забезпечує підготовку та проведення виборів депутатів в одномандатному окрузі та в загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу; утворює дільничні виборчі комісії відповідно до цього Закону, крім випадку, передбаченого у частині тринадцятій статті 28 цього Закону.

Згідно ч. 1 ст. 28 Закону України "Про вибори народних депутатів України", дільнична виборча комісія утворюється відповідною окружною виборчою комісією не пізніш як за тридцять один день до дня голосування у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії.

Підпунктом 2 п. 4 розділу ХV Закону України "Про вибори народних депутатів України" встановлено, що до складу дільничної виборчої комісії звичайної чи спеціальної виборчої дільниці обов'язково включаються (за наявності відповідного подання) по одному представнику від депутатських фракцій, про сформування та реєстрацію яких у Верховній Раді України шостого скликання було оголошено на пленарному засіданні. Не більше ніж по одному представнику від партій - суб'єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати у відповідному одномандатному окрузі включаються до складу дільничної виборчої комісії шляхом жеребкування, що проводиться окружною виборчою комісією не пізніш як на третій день після закінчення строку внесення подань, зазначених у ч. 6 ст. 28 Закону, в порядку, визначеному Центральною виборчою комісією.

Ч. 5. ст. 28 Закону України "Про вибори народних депутатів України" встановлено, що до складу дільничної виборчої комісії звичайної чи спеціальної виборчої дільниці, за винятком випадків, передбачених частиною дванадцятою цієї статті, обов'язково включаються (за наявності відповідного подання) по одному представнику суб'єкта подання, зазначеного у пункті 1 частини другої статті 27 цього Закону. Не більше ніж по одному представнику від суб'єктів подання, зазначених у пункті 2 частини другої статті 27 цього Закону, та кандидатів у депутати у відповідному одномандатному окрузі включаються до складу дільничної виборчої комісії шляхом жеребкування, що проводиться окружною виборчою комісією не пізніш як на третій день після закінчення строку внесення подань, зазначених у частині шостій цієї статті, в порядку, визначеному Центральною виборчою комісією. Кандидатури, внесені до складу дільничної виборчої комісії, можуть бути відхилені лише з підстав їх невідповідності вимогам, встановленим статтею 26 цього Закону, або застосування механізму жеребкування, передбаченого цією частиною, а також внесення подання з порушенням вимог частин шостої, сьомої, дев'ятої цієї статті.

Суб'єкт подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій не пізніш як за тридцять дев'ять днів до дня голосування подає до відповідної окружної виборчої комісії на паперових носіях та в електронному вигляді за формою, затвердженою Центральною виборчою комісією, список осіб від цього суб'єкта подання, не більше однієї кандидатури до однієї виборчої комісії, для включення їх до складу відповідних дільничних виборчих комісій. У поданні зазначаються особи, запропоновані відповідним суб'єктом подання на посаду голови, заступника голови та секретаря виборчої комісії. Подання від партії підписується керівником партії (або особою, яка виконує його повноваження) та скріплюється печаткою цієї партії. Подання від кандидата у депутати вносяться за підписом відповідного кандидата у депутати (ч. 6 ст. 28 Закону).

Згідно ч. 8 ст. 28 ст. 3 Закону України розділу ХV Закону України "Про вибори народних депутатів України" у разі якщо у встановлений частиною шостою цієї статті строк не надійшли подання щодо складу дільничної виборчої комісії або якщо кількість запропонованих до складу дільничної виборчої комісії осіб становить менше ніж мінімальна кількість, встановлена частинами другою та третьою цієї статті, окружна виборча комісія зобов'язана у строк, визначений частиною першою цієї статті, утворити дільничну виборчу комісію за поданням голови окружної виборчої комісії у складі, не більшому ніж середня кількість осіб від кількостей, встановлених частинами другою або третьою цієї статті, з обов'язковим урахуванням поданих кандидатур від суб'єктів подання, передбачених частиною четвертою цієї статті. Пропозиції стосовно таких кандидатур голові окружної виборчої комісії можуть подавати члени окружної виборчої комісії.

Враховуючі наведенні обставини та проаналізувавши вищевказані норми закону колегія суддів дійшла висновку, що Окружна виборча комісія одномандатного виборчого округу № 218 правомірно не здійснила відхилення кандидатур, оскільки закон не містить заборони та відповідальності осіб за подання після 24 години кінцевого строку.

Суд приймає до уваги невеликий строк запізнення -менше 1 години, завантаженість працівників Окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 218, які перевіряли подані документи біля 15-20 хвилин, у той час як було зареєстрованого 24 подання протягом однієї години.

Згідно з п.п. 2 п. 4 розділу ХV Закону України "Про вибори народних депутатів України" право подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій мають, зокрема, усі партії - суб'єкти виборчого процесу, що надає рівні права усім політичним партіям - суб'єктам виборчого процесу щодо внесення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій.

ЦВК Постановою від 17.05.2012 року № 88 "Про порядок жеребкування щодо включення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій з виборів народних депутатів України" забезпечила можливість всіх політичних партій, запропоновані кандидатури яких відповідають вимогам Закону та можуть бути включені до складу дільничної виборчої комісії, на рівних підставах та умовах взяти участь у жеребкуванні.

З огляду на вищевикладене, суд не вбачає прошення прав будь яких учасників виборчого процесу залученням до участі у жеребкуванні представників третіх осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку про необґрунтованість та безпідставність заявлених позовних вимог в частині зобов'язання відповідача відхилити кандидатури запропоновані третіми особами (вимога партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"), не включати до списку кандидатур (вимога кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 218 ОСОБА_3) не підлягають задоволенню з причин невідповідності закону, а вимога відхилити кандидатури, внесені до складу дільничних виборчих комісій (вимога кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 218 з виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року ОСОБА_4) є втручанням в дискреційні повноваження комісії.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 -163, 172, 175, 177 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позови Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 218 ОСОБА_3, Кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 218 з виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року ОСОБА_4 задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року одномандатного виборчого округу № 218 від 19 вересня 2012 року оформлене Постановою № 14 про невідхилення кандидатур, внесених до складу дільничних виборчих комісій наступними суб'єктами подання: ПП "Народна ініціатива", ПП "Справедлива Україна", ПП "Народно-трудовий союз України", ПП "Союз анархістів України", Народна Екологічна партія, Партія "Соціалістична України", Партія "Громадська солідарність", Партія "Руський блок", Партія "Союз", "Аграрна партія", ПП "Руська Єдність", Партія "Солідарність жінок України", ПП "Права воля України", Українська морська партія, СДПУ (о), ПП "Зелені", Партія "Народний порядок", Ліберально-демократична партія, Партія вільних демократів, ПП "Ліберальна Україна", Соціально-екологічна партія "Союз. Чорнобиль. Україна", Демократична партія угорців України, Всеукраїнське політичне об'єднання "Єдина Родина".

В задоволенні решти позовних відмовити.

Постанова набирає законної сили відповідно до частини третьої статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у строки, визначені частиною п'ятою статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням правил, визначених статтями 185, 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Р.О. Арсірій

Судді О.В. Дегтярьова

С.К.Каракашьян

Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.

Возможно, это Вас заинтересует

За холодні батареї звільнятимуть з теплих посад

Теплі дні з напрочуд комфортною температурою, що встановилися останнім часом на більшій частині території України, відволікають нас від зайвих думок про майбутні невідворотні холоди, адже так ...

Зарано Шева бутси зняв

Чого чекати вболівальникам від матчу з Чорногорією? Із цим запитанням кореспондент УК звернувся до Андрія Баля після шокуючої нульової нічиєї його підопічних у Кишиневі. Відповідь першого помічника ...

Товариство моє, будуймо храм допоки віримо

З-поміж інших немовлят матері впізнають донечок і синочків у пологових будинках навіть за плачем.Із безлічі мелодій композитори виокремлюють власні, а їхні шанувальники улюблені.А якби так, ...

Про поширення дії постанов Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 р. № 908 та від 16 жовтня 2008 р. № 919 на осіб рядового і начальницького складу Державної інспекції техногенної безпеки, Кабінет Міністрів України

Про поширення дії постанов Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 р. № 908 та від 16 жовтня 2008 р. № 919 на осіб рядового і начальницького складу Державної інспекції техногенної безпеки

05145472d80649777fc2d927daedc5fb