МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
ЛИСТ
Голові Ради міністрів Автономної Республіки Крим, головам обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій
Щодо навчання плаванню
Зважаючи на складну ситуацію в країні щодо нещасних випадків на воді через невміння дорослого населення і дітей плавати та відсутність навичок знаходження у водному середовищі, Міністерство виступило з ініціативою щодо запровадження з 2013 року загальнодержавної акції "Урок плавання".
Підґрунтям для цієї ініціативи стали позитивні приклади організації дозвілля на воді та навчання дітей плаванню, які успішно реалізовувалися в окремих регіонах.
Так, рішенням Черкаської міської ради були затверджені заходи і вимоги щодо організації безпеки використання водних об'єктів та місць масового відпочинку біля води. Затвердженими вимогами, зокрема, передбачено заборону на весь період купального сезону продаж тютюнових виробів та спиртних напоїв на території міських пляжів та прилеглих територіях. Такі дії місцевої влади сприяли тому, що протягом останніх 3 років на облаштованих пляжах м. Черкас не сталося жодного нещасного випадку.
Рішенням Дніпропетровської міської ради була затверджена та успішно впроваджується програма обов'язкового навчання плаванню учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Дніпропетровська на 2012 — 2016 роки. Завданнями програми передбачено залучення 100 відсотків дітей початкових класів, які не мають медичних протипоказань, до навчання плаванню. На виконання програми планується витратити більше 8,5 млн. грн., основна частина яких спрямується на надання послуг тренерів з навчання плаванню, надання послуг басейнів (експлуатація спортивних споруд) та транспортні послуги.
За ініціативи управління освіти м. Тернополя протягом 2009 та 2010 років, при використанні 3-х басейнів, було навчено основам плавання 4,5 тисячі учнів початкових класів (весь контингент учнів цієї категорії) м. Тернополя без залучення додаткових коштів.
Є позитивні приклади навчання плаванню і у сільській місцевості. Протягом п'яти останніх років всі учні шкіл Чорнобаївського району на Черкащині вчаться плавати в єдиному басейні, що розташований в райцентрі. Підвезення дітей здійснюється шкільними автобусами.
Ініціатива Міністерства щодо запровадження з 2013 року загальнодержавної акції "Урок плавання" не залишилась непоміченою в суспільстві та отримала підтримку значної частини громадян. До заходів з навчання учнів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів плаванню в регіонах планують залучати різноманітні місцеві ресурси: басейни дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, відвідування яких організовується для учнів і сусідніх шкіл та дитячих садочків; басейни дитячо-юнацьких спортивних шкіл, баз відпочинку, культурно-розважальних центрів; облаштування та використання громадських пляжів; використання, за сприятливих погодних умов, можливостей літніх пришкільних та оздоровчих таборів тощо.
Переконані, що регіональні заходи, які втілюватимуться в рамках акції "Урок плавання", не лише забезпечать підвищення рухової активності учнів, стануть ефективним лікувально-профілактичним засобом, спрямовуватимуть на набуття життєво необхідних навичок збереження та зміцнення здоров'я наших дітей, а й сприятимуть виконанню соціальної складової державної політики та покращуватимуть взаємодію всіх гілок влади з громадськістю.
Тож просимо підтримати загальнодержавну акцію та зайняти переконливу позицію при розробленні та затвердженні місцевих заходів, пов'язаних з "Уроком плавання". При цьому доцільно врахувати досвід, напрацьований в інших регіонах у вирішенні зазначених питань.
З повагою,
Міністр
Д. В. Табачник
{Текст взято з сайту МОНмолодьспорту України http://www.mon.gov.ua}