Як уникнути неприємних сюрпризів під час Новоріччя
Дочекалися! Цього року маємо багато снігу та хороший морозець за вікном. Малеча у захваті: катається на ковзанах і санчатах. Але похолодання спонукає людей вмикати обігрівачі та інші, не завжди справні, електроприлади. Тож не дивина, що збільшується й кількість пожеж.
— З початку року в столиці у вогні загинуло 49 киян, ще 78 отримали опіки й травми. З чотирьох тисяч пожеж 82% сталися у житловому секторі. Збитків завдано на понад 30 млн гривень. На щастя, порівняно з минулим роком кількість пожеж зменшилася (104 цього грудня проти 415 — минулого), та все-таки залишається досить високою, — зауважив в. о. начальника Головного управління Державної інспекції техногенної безпеки у м. Києві Руслан Буханець.
Основні причини пожеж, на думку фахівця, не змінюються рік у рік. Це використання несправних електроприладів, зловживання алкоголем, незадовільний догляд дорослих за дітьми та підлітками, куріння у недозволених місцях та неправильне використання піротехніки.
А отже, не зайве буде нагадати правила, які допоможуть запобігти неприємним несподіванкам.
Ялинку на свята слід обирати пропорційну до приміщення. Зависока чи заширока зелена красуня може впасти. Не забувайте добре її закріпити та не встановлюйте біля нагрівальних приладів. А ще не слід прикрашати ялинку надто важкими чи пожежонебезпечними іграшками (свічками, бенгальськими вогнями тощо).
Не залишайте вдома надовго дітей без нагляду. Під час масових святкувань намагайтеся не потрапляти в епіцентр натовпу. Тепло вдягайтеся, довго не гуляйте. Вживання алкоголю притупляє відчуття холоду, а отже може спровокувати переохолодження та навіть обмороження. Краще виходити на вулицю ситим і, якщо є можливість, вживати гарячі безалкогольні напої. У разі обмороження одразу звертайтеся до лікаря.
І ще раз про небезпеку піротехніки. Виявляється, використовувати її 24 години на добу киянам дозволено лише двічі на рік — на День незалежності та Новий рік. В інші дні — з 8 до 22 години. Звісно, не слід купувати її на ринках та «з рук» — лише у спеціалізованих магазинах. Продукція ця повинна мати сертифікат якості, а упаковка — містити інструкцію до застосування і термін придатності товару, нагадав представник Головного управління МВС України у м. Києві Володимир Камишанов. За його словами, вже цього року з роздрібної мережі вилучили понад 3 тонни несертифікованої продукції. Власників її буде покарано штрафом від 1800 до 4250 грн або ув’язненням чи виправними роботами терміном до 2 років.