ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
УХВАЛА
23.01.2014р. Справа № 905/8009/13
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Яна", м.Шахтарськ
до відповідача Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області,
м.Донецьк
про визнання дій інспекції незаконними, визнання незаконними постанов від 17.09.2013р.
Головуючий суддя Г.В. Левшина
Суддя П.В. Демідова
Суддя Ю.В. Бокова
Представники:
Від позивача: Хрюкіна В.М. - керівник.
Від відповідача: Чухляк О.О. - по дов.
В засіданні суду брали участь
Товариство з обмеженою відповідальністю "Яна", м.Шахтарськ, позивач, звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до відповідача, Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області, м.Донецьк, про визнання дій інспекції незаконними, визнання незаконними постанов від 17.09.2013р.
В обгрунтування своїх вимог позивач посилається на незаконне накладення штрафу за порушення у сфері містобудівної діяльності постановами №241 в розмірі 51615 грн., №242 в розмірі 20646 грн., №243 в розмірі 41292 грн.
Статтею 27 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї з сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора або з ініціативи господарського суду.
Як встановлено судом під час розгляду справи, обгрунтовуючи позовні вимоги позивач посилається на ті обставини, що будівельні роботи (за порушення правил ведення яких на нього відповідачем було накладено штраф оспорюваними постановами), здійснювались позивачем на підставі рішення Шахтарської міської ради від 30.05.2012р. №6/16-532. Зокрема, згідно п.3.1 вказаного рішення було зобов'язано позивача виконати роботи на фасадах об'єктів, які розташовані на мкр. "Журавлівка" в районі ринку (суспільно-торгівельний центр "Лілія"), згідно наданих ескізів в строк до 10.06.2012р., а також поновлено договір оренди земельної ділянки з позивачем.
За висновками суду, враховуючи, що Шахтарська міська рада є орендодавцем земельної ділянки, на якій позивачем здійснювалось спірне будівництво, судове рішення у цій справі може вплинути на права та обов'язки Шахтарської міської ради, внаслідок чого остання має бути залучена до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
За таких обставин, враховуючи викладене, виходячи з того, що в засідання суду не надані витребувані судом докази та виникла необхідність витребування нових доказів, керуючись ст.ст.27, 86, п.п.2, 3 ст.77 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
У Х В А Л И В:
Відкласти розгляд справи на 05.02.2014р. о 13.45 год. (кім.405).
Залучити до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Шахтарську міську раду (86200 м.Шахтарськ, вул.Леніна, 4).
Позивачу надати в засідання суду належним чином засвідчену копію договору оренди земельної ділянки; технічного паспорту на об'єкт, розташований на вказаній земельній ділянці; направити копію позовної заяви на адресу третьої особи.
Третій особі надати в судове засідання письмові пояснення по суті спору (зокрема, щодо відповідності проведеного позивачем будівництва встановленому ескізу).
Всі витребувані матеріали надати до суду з відповідно оформленим супровідним листом.
Явка сторін та третьої особи в засідання суду обов'язкова.
Попередити сторони та третю особу, що за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону, з винної особи стягується штраф у розмірі до 1700,00 грн. (п.5 ст.83 Господарського процесуального кодексу України).
Головуючий суддя Г.В. Левшина
Суддя П.В. Демідова
Суддя Ю.В. Бокова