печерський районний суд міста києва
Справа № 757/18304/13-ц
УХВАЛА
"28" вересня 2013 р. Суддя Печерського районного суду м. Києва Литвинова І. В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 про виплату компенсації моральної та матеріальної шкоди за грубе порушення конституційних прав громадянина,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про стягнення матеріальної та моральної шкоди з судді Печерського районного суду м. Києва у зв'язку з здійснення ним своїх владних повноважень.
У відкритті провадження у справі необхідно відмовити, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України, що встановлено ст.4 ЦПК України.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем фактично оскаржуються процесуальні дії слідчого судді щодо ухваленого судового рішення та ставиться під сумнів його законність та обґрунтованість.
Оскарження в судовому порядку, шляхом подання позову в порядку цивільного судочинства, процесуальних дій судді, що пов"язані з ухваленням рішення у справі або постановленням ухвали не передбачено законом і можливе лише в порядку, визначеному процесуальним законом щодо оскарження судових рішень.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" суди здійснюють правосуддя самостійно. Здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб забороняється.
Суддя, як особа, що здійснює правосуддя не може бути відповідачем у цивільній справі, за винятком випадків прямо передбачених законом (ч. 5 ст. 1176 ЦК України - шкода завдана фізичній чи юридичній особі внаслідок постановлення судом незаконного рішення в цивільній справі, якщо обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, встановлений склад злочину в діях судді, що вплинуло на постановлення незаконного рішення) та випадків, коли суддя виступає в якості будь-якої особи у справах, що не пов"язані із здійсненням ним правосуддя.
Отже, позивач звернувся до суду з вимогами, які не можуть бути розглянуті в порядку цивільного судочинства, що є підставою для відмови у відкритті провадження у справі, передбаченою п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України.
Керуючись п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження у цивільній справі.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п"яти днів з дня отримання її копії.
Суддя І.В.Литвинова