Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Благодарим всех, от кого зависит разработка этого портала.

Влюбилась в Ваш сайт!!! Какие же Вы просто молодцы!!! Искренне хочу пожелать Вам творческих успехов, динамичного развития и материального благополучия!

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...




Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

Про відкриття провадження в адміністративній справі 13 травня 2013 року м - Окружний адміністративний суд міста Києва - Келеберда В.І.

  1. УХВАЛА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

13 травня 2013 року

м. Київ

№ 826/6117/13-а

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Келеберда В.І., ознайомившись з позовною заявою

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Харківській області

Державне агентство України з управління державними корпоративними правами та майном

визнання протиправним рішення ,

ВСТАНОВИВ:

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Харківській області звернувся до суду з вимогами про визнання протиправним та нечинним з моменту прийняття рішення Державного агентства України з управління Державними корпоративними правами та майном від 19.10.2012 про можливість продовження договору оренди від 01.08.2007 №450-ЦМК оформленого протоколом наради з питань, пов’язаних з орендою цілісного майнового комплексу дослідного заводу УкрДНТЦ “Енергосталь”.

          Ухвалою від 29.04.2013 позовну заяву залишено без руху з наданням часу на усунення недоліків позовної заяви.

           07.05.2013 позивач усунув недоліки позовної заяви вказані в ухвалі суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановлено цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч. 2 ст. 99 КАС України).

При цьому диспозиція наведеної норми ст. 99 КАС України у складі умов, що передбачають настання відповідних процесуальних наслідків, передбачає наявність лише єдиної обставини - а саме щодо обізнаності (чи ймовірну обізнаність, якщо така повинна бути за таких умов) позивача про порушення його права свободи чи інтересу, а не про існування конкретного акту чи обізнаності з його реквізитами, формою і інші, з яким пов’язане таке порушення прав.

Згідно ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

          Згідно штемпеля вхідної кореспонденції Окружного адміністративного суду міста Києва до суду позивач звернувся 25.04.2013 тобто з пропуском встановленого строку на звернення до суду з зазначеними вище вимогами.

Проте з матеріалів справи вбачаться, що рішення Державного агентства України з управління Державними корпоративними правами та майном від 19.10.2012 про можливість продовження договору оренди від 01.08.2007 №450-ЦМК позивачем отримано 12.11.2012.

          Враховуючи, що диспозиція ст. 99 КАС України передбачає настання відповідних процесуальних наслідків, а саме початок перебігу строку на звернення до суду саме з настанням лише єдиної обставини - обізнаності (чи ймовірну обізнаність, якщо така повинна бути за таких умов) позивача про порушення його права свободи чи інтересу, враховуючи, що про наявність оскаржуваного рішення та, як наслідок, ймовірне порушення своїх прав та інтересів позивач дізнався 12.11.2012, суд дійшов висновку що позивачем строк на звернення до суду пропущено з поважних причин.

          Враховуючи викладене, суд визнав подану позовну заяву і додані до неї матеріали достатніми для відкриття провадження у справі.

Керуючись ст.ст. 104-107 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

УХВАЛИВ:

1. Визнати поважними причини пропуску позивачем строку на звернення до суду з вимогою про визнання нечинним з моменту прийняття рішення Державного агентства України з управління Державними корпоративними правами та майном від 19.10.2012 про можливість продовження договору оренди від 01.08.2007 №450-ЦМК оформленого протоколом наради з питань, пов’язаних з орендою цілісного майнового комплексу дослідного заводу УкрДНТЦ “Енергосталь”

2. Відкрити провадження в адміністративній справі.

3. Призначити судовий розгляд справи на 29.04.2013 о 13:45 год.

4. Судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1, зал судового засідання № 37.

5. Явку повноважних представників сторін визнати обов’язковою.

6. Залучити до участі в розгляді даної справи в якості третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-технічний та виробничий комплекс "Енергосталь" та державне підприємство "УкрНТЦ "Енергосталь".

7. Витребувати від позивача:

- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;

8. Запропонувати відповідачу подати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.

9. Витребувати від відповідача в строк до 27.05.2013:

- належним чином завірену копію рішення від 19.10.2012 про можливість продовження договору оренди від 01.08.2007 №450-ЦМК оформленого протоколом наради з питань, пов’язаних з орендою цілісного майнового комплексу дослідного заводу УкрДНТЦ “Енергосталь”та матеріалів, що слугували підставою для його прийняття.

Суддя                                                                                           В.І. Келеберда

Додаток на адресу відповідача: позовна заява з додатками на _________аркушах.

Інформація про процесуальні права і обов’язки осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.

Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.

Возможно, это Вас заинтересует

Іван ГРИЩЕНКО: «Поєднання наукового пошуку і виробничого досвіду — стратегія успіху»

Серед підприємств легкої промисловості, що не лише вижили, а й розвиваються і конкурують на міжнародному ринку, столичне публічне АТ Чинбар. Виробничі успіхи цього підприємства зумовлені тісною ...

Питання Державного агентства лісових ресурсів, Кабінет Міністрів України

Питання Державного агентства лісових ресурсів Погодитися з пропозицією Міністерства аграрної політики та продовольства щодо можливості забезпечення здійснення Державним агентством лісових ресурсів функцій і повноважень Державного комітету лісового господарства, що припиняється.

Про повернення нормативно-правового акта без державної реєстрації для доопрацювання, Міністерство юстиції України

Про повернення нормативно-правового акта без державної реєстрації для доопрацювання На прохання Міністерства охорони здоров'я України (лист від 27 листопада 2013 року № 3.44/36877) та відповідно до пункту 11 ( 731-92-п )-1( 731-92-п ) Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади( 731-92-п ), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731 (із змінами), НАКАЗУЮ:

Про затвердження Порядку зарахування у 2013 році вартості робіт з утилізації боєприпасів, до спеціального фонду державного бюджету та спрямування такої вартості на утилізацію звичайних видів боєприпасів, непридатних для подальшого використання і зберігання, Кабінет Міністрів України

Про затвердження Порядку зарахування у 2013 році вартості робіт з утилізації боєприпасів, проведених за рахунок власних коштів суб’єктів господарювання — виконавців таких робіт, до спеціального фонду державного бюджету та спрямування такої вартості на утилізацію звичайних видів боєприпасів, непридатних для подальшого використання і зберігання

05145472d80649777fc2d927daedc5fb