Справа № 106/8207/13-ц
Провадження № 2/106/2114/13
УХВАЛА
18 листопада 2013 року м. Євпаторія
Суддя Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим Ружицька Т.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
До Євпаторійського міського суду звернулася ОСОБА_1 з позовом про розірвання шлюбу до ОСОБА_2 підданого Королівства Саудовської Аравії, який мешкає в КСА.
Проте вказана позовна заява не може бути прийнята до провадження Євпаторійського міського суду.
Відповідно до ч.1 ст. 109 Цивільного процесуального кодексу України, позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.
Відповідно до ч.2 ст. 110 Цивільного процесуального кодексу України, позови про розірвання шлюбу можуть пред'являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров'я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.
Відповідно до ст. 279 Сімейного кодексу України, розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем, а також шлюбу іноземців між собою в Україні здійснюється за законом України.
Як вбачається з позову, сторони мають спільну дитину, тому процедура розірвання шлюбу повинна здійснюватися відповідно до вимог ст.109 Сімейного кодексу України.
У даному випадку, відповідно до аналогії закону, має діяти ст. 29 Консульського статуту України, за якою реєстрацію укладення шлюбу, розірвання шлюбу провадить консул, відповідно до законодавства України.
Таким чином, позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу , Євпаторійському суду не підсудна та повинна бути пред'явлена позивачкою, відповідно до вимог ст. 29 Консульського статуту України.
Керуючись п.4 ч.3 ст.121ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - повернути позивачці.
Роз'яснити позивачці, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою, якщо припинять існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні можуть подати апеляційну скаргу протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Т.В.Ружицька