ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 жовтня 2012 р. № 2а-8348/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сакалоша В.М., розглянув у м. Львові у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Радехівському районі Львівської області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності -
в с т а н о в и в :
Скорочене провадження у справі відкрито 01.10.2012 року.
Поштова кореспонденція, направлена відповідачу на адресу зазначену у довідці з ЄДРПОУ, отримана ним особисто 05.10.2012 року.
З врахуванням того, що на адресу суду від відповідача не надходило заперечення проти позову та заяви про визнання позову, суд вважає за можливе, у відповідності до вимог ч.4 ст.183-2 КАС України, розглядати справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.
Державна податкова інспекція у Радехівському районі Львівської області Державної податкової служби звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, посилаючись на те, що підприємець більше одного року не подає податкові декларації, документи бухгалтерської та податкової звітності, а підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності є неподання органам податкової служби податкової звітності, податкових декларацій, документів фінансової звітності протягом року.
Як вбачається з Свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи 28.12.2003 року ОСОБА_1 зареєстрований Радехівською районною державною адміністрацією Львівської області як фізична особа-підприємець.
Відповідно до довідки позивача № 611/18-20 від 13.09.2012 року ФОП ОСОБА_1 взятий на облік в органах державної податкової служби 28.02.2003 року за № 920.
Згідно довідки позивача № 352/10/19-0 від 11.09.2012 року у фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 податковий борг по платежах до бюджету відсутній.
Як вбачається з Акту позивача № 102/1700/НОМЕР_1 від 07.09.2012 року відповідач не подавав податкової звітності з 09.02.2009 року, що суперечить вимогам п.п.16.1.3 п.16.1 ст.16, п.49.2. ст. 49 Податкового Кодексу України.
Відповідно до п.п.16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України № 2755-VI вiд 02.12.2010 року платники податків зобов'язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів. При цьому, згідно положень п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Пунктом 3 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»передбачено, що контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів та балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів покладено на податкову інспекцію.
Відповідно до п. 17 статті 11 цього ж Закону органи державної податкової служби у межах своєї компетенції та у встановленому законами порядку мають право звертатися до судових органів із заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Як вбачається із ст. 47 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця проводиться у разі постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця. При цьому, підставою для постановлення такого судового рішення є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону. Фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Відповідно до вимог статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, направляє його копію державному реєстратору для вчинення відповідних дій для проведення такого запису.
Суд встановив, що відповідач більше року не подає податкові декларації, документи фінансової звітності, а тому підприємницьку діяльність зазначеного суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи слід припинити.
Згідно вимог ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.17-19, 94, 160-165, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, -
п о с т а н о в и в :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (80242, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1).
3. Копію постанови направити сторонам та органу державної реєстрації -Радехівській районній державній адміністрації Львівської області для внесення змін щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на підставі рішення суду.
4. Зобов'язати ОСОБА_1 здійснити заходи по ліквідації суб'єкта підприємницької діяльності і в трьохмісячний термін подати органу державної реєстрації документи відповідно до ст.49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».
5. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України не стягуються.
Постанова виконується негайно відповідно до п.9 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена сторонами до Львівського апеляційного адміністративного суду. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд Львівський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Суддя (підпис) В.М.Сакалош
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Сакалош