ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА
01030, м. Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
________________________________________________________________________________
УХВАЛА
30.07.14 Справа № 910/15524/14.
Суддя Омельченко Л.В., розглянувши матеріали за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Дієса" до Приватного підприємстао "ЮАЛ"
про порушення справи про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Дієса" звернулося до суду з заявою про порушення справи про банкрутство відносно Приватного підприємства "ЮАЛ" .
Статтею 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) встановлено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ч. 2 та ч. 7 ст. 11 Закону до заяви про порушення справи про банкрутство додаються докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом він не підлягає сплаті; довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником; докази того, що сума безспірних вимог кредитора (кредиторів) сукупно становить не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, якщо інше не передбачено цим Законом; рішення суду про задоволення вимог кредитора, що набрало законної сили; копія виконавчого документа; відповідна постанова органу державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження з виконання вимог кредитора; докази того, що сума вимог кредитора (кредиторів) не забезпечена повністю заставою майна боржника (за наявності застави), докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.
У п. 5 ч. 2 ст. 54 Господарського процесуального кодексу України вказується, що позовна заява повинна містити виклад обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги; зазначення доказів, що підтверджують позов; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; законодавство, на підставі якого подається позов.
В силу приписів ст. 2 Закону до заяви про порушення провадження у справі про банкрутство слід застосовувати загальні положення господарського процесуального кодексу України, що встановлюють вимоги до форми і змісту позовних заяв, порядку їх оформлення.
Дослідивши заяву про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Дієса" та приєднані до неї документи, суд дійшов висновку про доцільність їх повернення без розгляду зважаючи на те, що ініціюючим кредитором не було дотримано описаних вище положень процесуального законодавства, адже додані до заяви копії документів не можуть вважатися належними доказами та не приймаються судом до уваги, оскільки не відповідають вимогам ст. 36 Господарського процесуального кодексу України, де зазначено, що письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідчених копіях. Так, копіями вважаються засвідчені уповноваженим органом документи, ідентичні за своїм змістом і формою оригіналам. Відповідно до п. 5.2.7 Національних стандартів Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації ДСТУ 4163-2003 відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів: "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, а також дати засвідчення копії. Засвідчуватися повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи, дати засвідчення.
Всупереч наведених положень законодавства, приєднані до позовної заяви копії документів засвідчені не належним чином, оскільки не містить відтиску печатки підприємства.
Також, до заяви не приєднано документів, якими стверджується факт того, що вимоги кредитора не забезпечені заставою майна боржника.
Згідно з ч. 1 ст. 54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява, так само як і заява про порушення справи про банкрутство, подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором чи його заступником, громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.
Заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Дієса" підписана Білекою Ю.І., що діє на підставі довіреності від 10.01.2014 р. Довіреність на ім'я вказаної особи підписана Цибульським С.В. як генеральним директором товариства. Разом з тим, доказів на підтвердження повноважень даної особи діяти від імені позивача суду не надано (наказ про призначення, протокол про обрання, трудовий договір, довідка про включення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців тощо).
Згідно з ч. 1 ст. 15 Закону господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі; заявник-кредитор не подав доказів неспроможності боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами в розмірі, визначеному ч. 3 ст. 10 цього Закону, протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом; з інших підстав, передбачених ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.
Відповідно до Роз`яснень Вищого Арбітражного суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України" від 18.09.1997 р. № 02-5/289 недодержання вимог ст. 54 і 57 Господарського процесуального кодексу України щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.
Нормами п.п. 1, 3 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано, не вказано обставин, на яких ґрунтується позов, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини.
За таких обставин, керуючись ст. 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п.п. 1, 3 ч. 1 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Дієса" з приєднаними до неї документами повернути без розгляду.
Суддя Л.В. Омельченко