Справа № 761/19990/14-к
Провадження №1-кп/761/779/2014
УХВАЛА
іменем України
18 липня 2014 року
Шевченківський районний суд м. Києва в складі: головуючого - судді Хардіної О. П., при секретарі Ковальові О.В.,
за участю прокурора Дяченка В.П.,
обвинуваченого ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в приміщенні Шевченківського районного суду м. Києва кримінальне провадження № 12014100100004391 від 30.04.2014 року по обвинуваченню
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Києва, громадянина України, не одруженого, зареєстрований та проживає: АДРЕСА_1, раніше судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 185 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 185 КК України.
Прокурор у підготовчому судовому засіданні уважає, що обвинувальний акт може бути призначений до судового розгляду. Обвинувачений ОСОБА_1 в суді також вважає можливим призначення обвинувального акту до судового розгляду.
Заслухавши думку учасників кримінального провадження, вивчивши обвинувальний акт з додатками, суд приходить до висновку, що обвинувальний акт з додатками підлягає поверненню прокурору з наступних підстав.
Згідно з п.3 ч.3 ст.314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право повернути обвинувальний акт, якщо він не відповідає вимогам цього Кодексу.
Згідно п.5 ч.2 ст. 291 КПК України, обвинувальний акт повинен містити виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, правову кваліфікацію кримінального правопорушення з посиланням на положення закону і статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність та формулювання обвинувачення.
Згідно ст.91 КПК України, у кримінальному провадженні підлягають доказуванню: подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення, винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення та інше), але вказані вимоги КПК України не виконані належним чином.
У відповідності до вимог ч.1 ст. 337 КПК України, судовий розгляд проводиться лише стосовно особи, якій висунуте обвинувачення, і лише в межах висунутого обвинувачення відповідно до обвинувального акту.
Як убачається зі змісту обвинувального акту, ОСОБА_1 обвинувачується у повторному вчиненні крадіжки, перебуваючи в громадському транспорті на маршруті руху від зупинки «Стадіон Спартак» до зупинки «Київська Русь» в м. Києві, де було вчинено дії, які кваліфікуються як кримінальне правопорушення. Проте обставини, які обов*язково підлягають доказуванню, щодо зазначення місця вчинення злочину з вказівкою на адресу знаходження нерухомих об*єктів - зупинки «Стадіон Спартак» та «Київська Русь» в м. Києві, - не викладені в обвинувальному акті. Тобто обвинувальний акт не відповідає вимогам п.5 ч.2 ст. 291 КПК України. Такі обставини також перешкоджають суду пересвідчитись в підсудності даного кримінального провадження Шевченківському районному суду м. Києва.
При цьому такі обставини щодо зазначення місця вчинення злочину та адреси вказаних об*єктів є відомими на час проведення досудового розслідування, і не є новими фактичними обставинами та такими, щодо яких може бути змінене обвинувачення в суді.
Зазначене вказує на істотну неконкретність обвинувачення та позбавляє суд визначити межі судового розгляду стосовного обвинуваченого та прийняти об'єктивне рішення по справі з огляду на ч.1 ст. 337 КПК України, відповідно до якої судовий розгляд проводиться лише стосовно особи, якій висунуте обвинувачення, і лише в межах висунутого обвинувачення відповідно до обвинувального акту.
З урахуванням наведеного, оскільки в обвинувальному акті вимоги КПК України не виконано, обвинувальний акт з додатками необхідно повернути прокурору.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.314 КПК України, суд -
У Х В А Л И В :
Обвинувальний акт з додатками у кримінальному провадженні № 12014100100004391 від 30.04.2014 року по обвинуваченню ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 185 КК України, - повернути прокурору Шевченківського району м. Києва.
Запобіжний захід - домашній арешт щодо ОСОБА_1 продовжити до 17 серпня 2014 року.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва протягом семи днів з дня її оголошення, а особою, яка перебуває під вартою,- в той же строк з моменту вручення їй копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя: О.П. Хардіна