Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Спасибо его создателям и тем, от кого зависит наполнение этого интернет сайта.

Ваш интернет проект просто замечательный.

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...




Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

Про затвердження Методики визначення обсягу фінансування будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг та нормативів витрат, пов'язаних з утриманням автомобільних доріг, Міністерство інфраструктури УкраїниМІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

  1. 21.09.2012  № 573/1019
  2. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 жовтня 2012 р. за № 1734/22046

    Про затвердження Методики визначення обсягу фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг та нормативів витрат, пов'язаних з утриманням автомобільних доріг

    Відповідно до підпункту 4.5.8 підпункту 4.5 пункту 4 Положення про Міністерство інфраструктури України( 581/2011 ), затвердженого Указом Президента України від 12 травня 2011 року № 581, пункту 5 Плану заходів щодо реалізації Концепції реформування системи державного управління автомобільними дорогами загального користування ( 739-2011-р ), затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року № 739-р, НАКАЗУЄМО:

    1. Затвердити Методику визначення обсягу фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг, що додається.

    2. Для забезпечення мінімально допустимого рівня транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг загального користування державного значення затвердити мінімальний норматив фінансових витрат на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення ІІ категорії в розмірі 59,377 тис. грн/км (у цінах 2012 року).

    3. Для забезпечення мінімально допустимого рівня транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг загального користування місцевого значення затвердити мінімальний норматив фінансових витрат на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення ІІ категорії в розмірі 27,256 тис. грн/км (у цінах 2012 року).

    4. Державному агентству автомобільних доріг України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.

    5. Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

    6. Контроль за виконанням цього наказу залишаємо за собою.

    Виконуючий обов’язки Міністра інфраструктури України

    К. Єфименко

    Виконуючий обов’язки Міністра фінансів України

    А. Мярковський

    ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства інфраструктури України, Міністерства фінансів України 21.09.2012 № 573/1019

    Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 жовтня 2012 р. за № 1734/22046

    МЕТОДИКА визначення обсягу фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг

    I. Загальні положення

    1.1. Ця Методика розроблена на виконання пункту 5 Плану заходів щодо реалізації Концепції реформування системи державного управління автомобільними дорогами загального користування( 739-2011-р ), затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року № 739-р.

    1.2. Ця Методика встановлює порядок визначення та механізм розподілу фінансових ресурсів на потреби дорожнього господарства (будівництво, реконструкція, капітальний та поточний ремонт, експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування; розвиток виробничих потужностей дорожніх організацій та підприємств, що належать до сфери управління Укравтодору; проектно-вишукувальні, науково-дослідні та впроваджувальні роботи у сфері дорожнього господарства; утримання галузевих закладів охорони здоров’я для реабілітації учасників ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС; витрати, пов’язані з наданням автомобільних доріг загального користування у концесію, презентацією інвестиційних проектів під час проведення міжнародних заходів, підготовкою договорів щодо виконання робіт за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій, інших кредиторів та інвесторів, співфінансування цих робіт, нагляд за їх виконанням) при підготовці бюджетного запиту, проектів бюджету на відповідний рік, короткострокових і довгострокових державних цільових програм, планів фінансування будівництва, реконструкції, капітального, поточного ремонтів та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування.

    1.3. У цій Методиці терміни вживаються в такому значенні:

    експлуатаційне утримання автомобільних доріг — комплекс заходів щодо технічного нагляду та утримання автомобільних доріг загального користування;

    капітальний ремонт автомобільних доріг — запланований обсяг робіт без підвищення категорії дороги з комплексного відновлення чи підвищення транспортно-експлуатаційних характеристик автомобільних доріг і інженерних споруд або приведення геометричних параметрів і технічних характеристик окремих елементів з врахуванням зростання інтенсивності руху та осьових навантажень у відповідність із нормативними вимогами з урахуванням категорій і значення доріг;

    коефіцієнт запасу міцності дорожнього одягу — відношення значення фактичного модуля пружності дорожньої конструкції до розрахункового значення, яке необхідне за умов фактичної інтенсивності руху та складу транспортних потоків;

    поточний дрібний ремонт — підтримання транспортно-експлуатаційних характеристик автомобільних доріг шляхом усунення незначних пошкоджень окремих елементів дороги, що виникли в процесі експлуатації;

    поточний середній ремонт — відновлення необхідних транспортно-експлуатаційних показників проїзної частини (рівності та шорсткості покриттів шляхом влаштування поверхневих обробок, тонкошарових покриттів або інших шарів зносу), виправлення незначних пошкоджень окремих елементів автомобільної дороги (земляного полотна, укосів, виїмок та насипів, водовідведення, штучних споруд тощо) і доведення елементів облаштування до нормативних вимог;

    рівень (коефіцієнт) завантаження проїзної частини рухом — відношення фактичної інтенсивності руху на ділянці дороги, приведеної до легкового автомобіля, до пропускної здатності цієї ділянки;

    фінансові ресурси — бюджетні кошти, що можуть бути спрямовані на фінансування розвитку та утримання автомобільних доріг загального користування.

    ІІ. Механізм розподілу загального обсягу фінансових ресурсів на розвиток та утримання автомобільних доріг державного та місцевого значення

    2.1. Розподіл загального обсягу фінансових ресурсів між автомобільними дорогами загального користування державного та місцевого значення необхідно здійснювати відповідно до транспортної роботи та умов експлуатації цих доріг.

    2.1.1. Обсяг фінансових ресурсів на розвиток та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення () визначається за формулою

    ,

  3. де
  4. -

  5. загальний обсяг фінансових ресурсів, тис. грн;
  6. К

    -

    погашення зобов'язань за кредитами, отриманими під державну гарантію Кабінету Міністрів України на розвиток мережі автомобільних доріг загального користування (обсяг визначається відповідно до кредитних договорів), тис. грн;

    ІП

    -

    обсяг фінансових ресурсів, що направляється на фінансування інших потреб дорожнього господарства, тис. грн:

  7. науково-дослідні та впроваджувальні роботи у сфері дорожнього господарства;
  8. утримання галузевих закладів охорони здоров’я для реабілітації учасників ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС;

    витрати, пов’язані з наданням автомобільних доріг загального користування у концесію, презентацією інвестиційних проектів під час проведення міжнародних заходів, підготовкою договорів щодо виконання робіт за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій, інших кредиторів та інвесторів, співфінансування цих робіт, нагляд за їх виконанням;

    розвиток виробничих потужностей дорожніх організацій та підприємств, що належать до сфери управління Укравтодору (на підставі обґрунтованих розрахунків);

    -

    науково обґрунтована, виходячи з транспортної роботи та умов експлуатації, частка загального обсягу фінансових ресурсів, що направляється на фінансування автомобільних доріг загального користування державного значення; визначається за формулою

    ,

  9. де
  10. -

    транспортна робота мережі автомобільних доріг загального користування державного значення з урахуванням умов експлуатації, брутто-тонн;

    -

    транспортна робота мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення з урахуванням умов експлуатації, брутто-тонн.

    2.1.2. Обсяг фінансових ресурсів на розвиток та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення визначається за формулою

    ,

  11. де
  12. -

    науково обґрунтована, виходячи з транспортної роботи та умов експлуатації, частка загального обсягу фінансових ресурсів, що направляється на фінансування автомобільних доріг загального користування місцевого значення:

    .

    2.2. Транспортна робота мережі автомобільних доріг загального користування державного (місцевого) значення з урахуванням умов експлуатації визначається за формулою

    ,

  13. де
  14. ТР

    -

  15. річна транспортна робота мережі доріг з урахуванням умов експлуатації, брутто-тонн;
  16. -

    середньорічна добова інтенсивність руху (додаток 1) (авт./добу) для середньозваженої категорії дороги державного або місцевого значення; визначається за формулою

    ,

  17. де
  18. -

    середньорічна добова інтенсивність руху для дороги нижчої категорії відносно фактичної середньозваженої категорійності відповідно до ДБН В.2.3-4:2007 «Споруди транспорту. Автомобільні дороги. Частина I. Проектування. Частина II. Будівництво», транспортних одиниць на добу;

    -

    середньорічна добова інтенсивність руху для дороги вищої категорії відносно фактичної середньозваженої категорійності відповідно до ДБН В.2.3-4:2007 «Споруди транспорту. Автомобільні дороги. Частина I. Проектування. Частина II. Будівництво», транспортних одиниць на добу;

    -

  19. ціле значення нижчої категорії дороги відносно фактичної середньозваженої категорійності;
  20. -

    фактична середньозважена категорійність дороги державного або місцевого значення в регіоні (на підставі звітності, складеної за формою № 1-ДГ «Звіт про наявність автомобільних доріг загального користування та їх благоустрій»( z0931-06 ) (далі — форма звітності № 1-ДГ));

    -

    середня повна вага автомобіля у складі транспортних потоків, брутто-тонн; за результатами обліку інтенсивності та складу руху для автомобільних доріг державного значення дорівнює 7 т, для автомобільних доріг місцевого значення — 3 т;

    -

  21. загальна довжина автомобільних доріг державного (місцевого) значення у кожному регіоні, км;
  22. -

    коефіцієнт умов експлуатації мережі доріг (додаток 2), що залежить від рельєфу місцевості, ступеня складності зимового утримання доріг, наявності мостів та інших штучних споруд, кількості туристичних маршрутів, імовірності міждержавних заходів.

    При розрахунку транспортної роботи між дорогами державного і місцевого значення  приймається рівним 1.

    2.3. Річна транспортна робота окремо мережі автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення по кожному регіону розраховується згідно з формулою, наведеною в пункті 2.2 цього розділу. Приклад розподілу загального обсягу фінансових ресурсів між автомобільними дорогами державного і місцевого значення наведено в додатку 3 до цієї Методики.

    2.4. Обсяг фінансових ресурсів на розвиток та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення необхідно розподіляти за загальною схемою розподілу реальних фінансових ресурсів на розвиток автомобільних доріг загального користування державного значення (додаток 4) в такій пріоритетній послідовності:

    поточний дрібний (аварійний) ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення (в першу чергу фінансування на підставі мінімального нормативу, що забезпечує мінімально допустимий рівень експлуатаційного утримання);

    поточний середній ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення, в тому числі з влаштуванням тонкошарових покриттів (ранжування ділянок за коефіцієнтом зчеплення та показником рівності дорожнього покриття);

    реконструкція та капітальний ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення (вибір виду робіт та визначення пріоритетних ділянок проводяться на підставі ранжування за найвищим показником інтегрального коефіцієнта, що враховує показники соціально-економічної ефективності, рівень завантаженості рухом та коефіцієнт міцності);

    будівництво автомобільних доріг загального користування державного значення (вибір ділянок з найвищими показниками соціально-економічної ефективності).

    Якщо після розподілу за всіма вищенаведеними напрямами залишаються фінансові ресурси, вони спрямовуються на фінансування робіт з поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення відповідно до розміру, максимально наближеного до нормативу.

    2.5. Обсяг фінансових ресурсів на розвиток та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення необхідно розподіляти за загальною схемою розподілу реальних фінансових ресурсів на розвиток автомобільних доріг загального користування місцевого значення (додаток 5) в такій пріоритетній послідовності:

    поточний дрібний (аварійний) ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення (в першу чергу фінансування на підставі мінімального нормативу, що забезпечує мінімально допустимий рівень експлуатаційного утримання);

    поточний середній ремонт та капітальний ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення (вибір пріоритетних ділянок проводиться на підставі індексів експлуатаційного стану);

    реконструкція та будівництво автомобільних доріг загального користування місцевого значення (вибір ділянок з найвищими показниками соціально-економічної ефективності).

    Після розподілу за всіма вищенаведеними напрямками у разі, якщо залишаються фінансові ресурси, вони спрямовуються на фінансування робіт з поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення відповідно до розміру, максимально наближеного до нормативу.

    ІІІ. Методика визначення загального обсягу фінансових ресурсів на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування і механізм їх розподілу

    3.1. Для визначення обсягу необхідних фінансових ресурсів на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання всієї мережі автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення на відповідний плановий рік застосовуються приведені нормативи фінансових витрат.

    3.2. Приведений норматив річних фінансових витрат на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання 1 км автомобільної дороги відповідної категорії загального користування державного значення визначається за формулою

    ,

  23. де
  24. -

    приведений норматив річних фінансових витрат на роботи з поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання 1 км автомобільної дороги загального користування державного значення j-ї категорії, тис. грн/км;

    -

    затверджений в установленому порядку норматив річних фінансових витрат на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання 1 км автомобільної дороги ІІ категорії загального користування державного значення, тис. грн;

    -

    коефіцієнт диференціювання вартості робіт з поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення за відповідними категоріями (додаток 6);

    -

    індекс інфляції, який визначає прогнозне зростання цін на ресурси на рік планування (при розрахунку на період більше одного року — індекси інфляції на відповідні роки).

    3.3. Приведений норматив річних фінансових витрат на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання 1 км автомобільної дороги відповідної категорії загального користування місцевого значення визначається за формулою

    ,

  25. де
  26. -

    приведений норматив річних фінансових витрат на роботи з поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання 1 км автомобільної дороги загального користування місцевого значення j-ї категорії, тис. грн/км;

    -

    затверджений в установленому порядку норматив річних фінансових витрат на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання 1 км автомобільної дороги ІІ категорії загального користування місцевого значення, тис. грн;

    -

    коефіцієнт диференціювання вартості робіт з поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення за відповідними категоріями (додаток 7).

    3.4. Норматив річних фінансових витрат на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання 1 км автомобільної дороги ІІ категорії загального користування державного або місцевого значення передбачає виконання всього комплексу робіт з певною періодичністю та в обсягах, наведених у колонці 4 додатка 8 до цієї Методики.

    3.5. Обсяг необхідних фінансових ресурсів на роботи з поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення в кожному конкретному регіоні на відповідний плановий рік визначається за формулою

    ,

  27. де
  28. -

    загальна протяжність автомобільних доріг загального користування державного значення j-ї категорії в і-му регіоні (згідно з формою звітності № 1-ДГ( z0931-06 )), км;

    -

    коригувальний підвищуючий коефіцієнт, що враховує обслуговування доріг державного значення, приймається рівним 1,16;

    -

  29. коригувальний коефіцієнт, що враховує проходження доріг у гірській місцевості (додаток 9).
  30. 3.6. Обсяг необхідних фінансових ресурсів на роботи з поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення в кожному конкретному регіоні на відповідний плановий рік визначається за формулою

    ,

  31. де
  32. -

    обсяг необхідних фінансових ресурсів на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення в і-му регіоні України на відповідний плановий рік, грн;

    -

    приведений норматив річних фінансових витрат на роботи з поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання 1 км автомобільної дороги загального користування місцевого значення j-ї категорії, тис. грн/км;

    -

    загальна протяжність автомобільних доріг загального користування місцевого значення j-ї категорії в і-му регіоні (згідно з формою звітності № 1-ДГ( z0931-06 )), км.

    3.7. Загальний обсяг необхідних фінансових ресурсів на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання всієї мережі автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення на відповідний плановий рік визначається за формулою

    ,

  33. де
  34. -

    обсяг необхідних фінансових ресурсів на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення в і-му регіоні України на відповідний плановий рік, грн.

    3.8. У разі неможливості забезпечити фінансування робіт з поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання на підставі затвердженого нормативу фінансових витрат можуть вилучатися деякі види робіт, наведені в додатку 8 до цієї Методики, коригуватися їх обсяги та періодичність або може використовуватися принцип заміни основних видів робіт на альтернативні, дешевші види, що дають змогу підтримати допустимий рівень експлуатаційного утримання.

    3.9. Для забезпечення мінімально допустимого рівня експлуатаційного утримання затверджується мінімальний норматив річних фінансових ресурсів на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування, який передбачає виконання першочергових робіт з певною періодичністю і в обсягах, зазначених у колонці 3 додатка 8 до цієї Методики.

    3.10. Мінімально допустимий рівень експлуатаційного утримання доріг не може бути гарантований у разі неможливості забезпечити фінансування робіт з поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання на підставі мінімального нормативу фінансових витрат. Це пов’язано з тим, що окремі види робіт, наведені у додатку 8 до цієї Методики, неможливо буде виконати або обсяги та періодичність за деякими з них доведеться коригувати.

    3.11. При виникненні необхідності у виконанні інших видів робіт з поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання, що не зазначені в додатку 8 до цієї Методики, такі роботи виконуються після погодження із замовником у межах наявного ліміту фінансування.

    3.12. Нормативи річних фінансових витрат на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання 1 км автомобільної дороги ІІ категорії загального користування (державного або місцевого значення) підлягають перегляду у зв’язку з введенням у дію нових нормативних документів, застосуванням нових технологій та сучасних дорожніх машин і механізмів, змінами цін на матеріально-технічні ресурси.

    IV. Правила визначення та механізм розподілу загального обсягу фінансових ресурсів на поточний середній ремонт автомобільних доріг загального користування

    4.1. Обсяг необхідних річних фінансових ресурсів на поточний середній ремонт всієї мережі автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення на відповідний плановий рік визначається за формулою

    ,

  35. де
  36. -

    обсяг необхідних річних фінансових ресурсів на поточний середній ремонт усієї мережі автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення, тис. грн;

     та

    -

    середня вартість робіт з поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування відповідно державного та місцевого значення j-ї категорії, тис. грн/км (приймається за середньою вартістю робіт з поточного середнього ремонту 1 км автомобільної дороги за об’єктами-аналогами);

     та

    -

    розрахункова протяжність автомобільних доріг загального користування (державного та місцевого значення відповідно) j-ї категорії, що підлягає поточному середньому ремонту в плановому році, км.

    4.2. Розрахункова протяжність автомобільних доріг загального користування державного значення певної категорії, що підлягає поточному середньому ремонту, на відповідний плановий рік визначається за формулою

    ,

  37. де
  38. -

    загальна протяжність автомобільних доріг загального користування державного значення j-ї категорії (згідно з формою звітності № 1-ДГ( z0931-06 )), км;

    -

    нормативний міжремонтний (з поточного середнього ремонту) строк експлуатації дорожнього покриття для доріг j-ї категорії згідно з додатком 10 до цієї Методики (років).

    4.3. Розрахункова протяжність автомобільних доріг загального користування місцевого значення певної категорії, що підлягає поточному середньому ремонту, на відповідний плановий рік визначається за формулою

    ,

  39. де
  40. -

    загальна протяжність автомобільних доріг загального користування місцевого значення j-ї категорії (приймається згідно з формою звітності № 1-ДГ( z0931-06 )), км;

    4.4. Приклад визначення протяжності автомобільних доріг загального користування, які щороку потребують проведення поточного середнього ремонту, наведено у додатку 11 до цієї Методики.

    4.5. Обсяги робіт з поточного середнього ремонту конкретних ділянок визначаються на підставі проектно-кошторисної документації, дефектного акта або матеріалів інженерних вишукувань чи обстежень.

    4.6. Протяжність автомобільних доріг загального користування, що підлягають поточному середньому ремонту, на відповідний плановий рік приймається з урахуванням короткострокових і довгострокових державних цільових програм розвитку автомобільних доріг, доручень і рішень Президента України та Кабінету Міністрів України.

    4.7. В умовах обмеженого фінансування при виборі першочергових ділянок автомобільних доріг загального користування державного значення, на яких виконуватиметься поточний середній ремонт, необхідно користуватися даними системи управління станом покриття (далі — СУСП), враховуючи такі критерії:

    найважливіші ділянки автомобільних доріг і мостових переходів з точки зору економічного та соціального розвитку України, визначених рішеннями і дорученнями Президента України і Кабінету Міністрів України, в тому числі ділянки автомобільних доріг, включених до міжнародних транспортних коридорів;

  41. реалізація програми забезпечення безпеки дорожнього руху і ліквідації місць високої аварійності;
  42. ділянки доріг, які мають найнижчі коефіцієнти зчеплення, показники рівності та найвищу інтенсивність руху.

    4.8. У разі відсутності в СУСП інформації щодо транспортно-експлуатаційного стану доріг місцевого значення для планування ремонтних робіт доцільно використовувати експертний експрес-метод оцінки експлуатаційної якості автомобільної дороги за індексом експлуатаційного стану, який базується на довготривалих спостереженнях експлуатаційного стану доріг, узагальненні багаторічних досліджень та систем оцінки різних авторів.

    В експертному експрес-методі використовують індекс експлуатаційного стану за шкалою, наведеною в таблиці 1 додатка 12 до цієї Методики.

    Необхідність капітального або поточного середнього ремонту для автомобільних доріг місцевого значення встановлюється граничним значенням індексу J експлуатаційного стану дороги, наведеного в таблиці 2 додатка 12 до цієї Методики.

    V. Розподіл фінансових ресурсів на реконструкцію та капітальний ремонт автомобільних доріг загального користування

    5.1. Обсяг необхідних річних фінансових ресурсів на капітальний ремонт усієї мережі автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення на відповідний плановий рік визначається за формулою

    ,

  43. де
  44. -

    обсяг необхідних річних фінансових ресурсів на капітальний ремонт усієї мережі автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення (тис. грн);

     та

    -

    середня вартість робіт з капітального ремонту автомобільних доріг загального користування відповідно державного та місцевого значення j-ї категорії (приймається за середньою вартістю робіт з капітального ремонту 1 км автомобільної дороги за об’єктами-аналогами) (тис. грн/км);

     та

    -

    розрахункова протяжність автомобільних доріг загального користування (державного та місцевого значення відповідно) j-ї категорії, що підлягають капітальному ремонту в плановому році.

    5.1.1. Розрахункова протяжність автомобільних доріг загального користування державного значення певної категорії, що підлягають капітальному ремонту, на відповідний плановий рік визначається за формулою

    ,

  45. де
  46. -

    загальна протяжність автомобільних доріг загального користування державного значення j-ї категорії (приймається згідно з формою звітності № 1-ДГ( z0931-06 )), км;

    -

    нормативний міжремонтний (з капітального ремонту) строк експлуатації дорожнього одягу для доріг j-ї категорії згідно з додатком 13 до цієї Методики.

    5.1.2. Розрахункова протяжність автомобільних доріг загального користування місцевого значення певної категорії, що підлягають капітальному ремонту, на відповідний плановий рік визначається за формулою

    ,

  47. де
  48. -

    загальна протяжність автомобільних доріг загального користування місцевого значення j-ї категорії (згідно з формою звітності № 1-ДГ( z0931-06 )), км.

    5.2. Приклад визначення протяжності автомобільних доріг загального користування, які щороку потребують проведення капітального ремонту , наведено в додатку 14 до цієї Методики.

    5.3. В умовах обмеженого фінансування обсяг необхідних фінансових ресурсів на реконструкцію та капітальний ремонт автомобільних доріг загального користування визначається на підставі відбору першочергових проектів.

    5.4. Першочергові проекти з реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг загального користування визначаються з використанням таких критеріїв:

    найважливіші ділянки автомобільних доріг і мостових переходів з точки зору економічного та соціального розвитку України, визначених рішеннями, дорученнями Президента України і Кабінету Міністрів України, в тому числі ділянки автомобільних доріг, включених до міжнародних транспортних коридорів;

    реалізація заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху і ліквідації місць високої аварійності;

    перехідні об’єкти з високим ступенем готовності (понад 70 % усіх будівельно-монтажних робіт, передбачених проектно-кошторисною документацією);

    об’єкти, на які вже розроблена та затверджена в установленому порядку проектно-кошторисна документація;

    об’єкти з найвищими значеннями інтегральних коефіцієнтів ефективності у ранжованому ряді ділянок доріг, що потребують реконструкції або капітального ремонту.

    5.5. Інтегральний коефіцієнт ефективності для ділянок доріг, що потребують реконструкції, визначається на підставі показників, що враховують такі критерії:

  49. рівень завантаженості проїзної частини рухом;
  50. показники соціально-економічної ефективності реконструкції автомобільних доріг загального користування державного значення.

    5.5.1. Рівень (коефіцієнт) завантаженості проїзної частини рухом визначається за такою методикою:

    5.5.1.1. Ступінь завантаженості рухом проїзної частини оцінюють рівнем (коефіцієнтом) завантаженості (z). Він визначається як відношення фактичної  інтенсивності до максимальної пропускної здатності :

  51. де
  52. -

  53. годинна інтенсивність руху, приведена до легкового автомобіля, авт./год;
  54. -

    максимальна пропускна здатність залежно від виду доріг, приведена до легкового автомобіля ( z1734-12 ), авт./год (додаток 15 до цієї Методики).

    5.5.1.2. Годинна інтенсивність руху, приведена до легкового автомобіля, визначається за формулою

    ,

  55. де
  56. -

  57. середньорічна добова інтенсивність руху, приведена до легкового автомобіля, авт./добу.
  58. 5.5.1.3. Середньорічна добова інтенсивність руху, приведена до легкового автомобіля, визначається за формулою

    ,

  59. де
  60. -

  61. середньорічна добова інтенсивність руху m-го типу транспортного засобу, авт./год;
  62. -

    коефіцієнт приведення інтенсивності руху m-го типу транспортного засобу до легкового автомобіля, авт./год (згідно з таблицею 4.3 ДБН В.2.3-4:2007 «Споруди транспорту. Автомобільні дороги. Частина I. Проектування. Частина II. Будівництво»);

    n

    -

  63. загальна кількість типів транспортних засобів.
  64. 5.5.2. При визначенні черговості фінансування реконструкції автомобільних доріг необхідно ділянки доріг брати за ранжиром за інтегральним коефіцієнтом для реконструкції автомобільних доріг(№ 1 матиме ділянка дороги з найвищим інтегральним коефіцієнтом), який визначається за формулою

    ,

  65. де
  66. Е

    -

  67. коефіцієнт економічної ефективності реконструкції автомобільних доріг;
  68. -

  69. допустимі значення рівня завантаженості (додаток 16 до цієї Методики).
  70. 5.5.3. Для розробки обґрунтування реконструкції автомобільної дороги використовуються картографічні, вишукувальні, дослідницькі, статистичні та інші матеріали, що характеризують технічні та транспортно-експлуатаційні показники дороги та дають змогу оцінити її споживчі якості. Основою для отримання вихідних даних є електронний паспорт автомобільних доріг та інформаційна база системи управління станом покриття. Уточнення та доповнення вихідних даних проводяться шляхом візуальних обстежень автомобільної дороги.

    5.6. Інтегральний коефіцієнт ефективності для ділянок доріг державного значення, що потребують капітального ремонту, визначається на підставі показників, що враховують такі критерії:

  71. коефіцієнт запасу міцності дорожнього одягу;
  72. показники соціально-економічної ефективності капітального ремонту автомобільних доріг загального користування.

    5.7. Міцність дорожнього одягу оцінюється таким чином:

    5.7.1. Дорожній одяг на дорогах I, II категорій повинен мати міцність, що забезпечує в розрахунковий період безперешкодний пропуск автомобілів з осьовим навантаженням 11,5 тс (115 кН).

    5.7.2. Для оцінки міцності дорожнього одягу використовується коефіцієнт запасу міцності дорожнього одягу, який визначається як відношення фактичного модуля пружності дорожньої конструкції в розрахунковому періоді року () до необхідного модуля пружності () при існуючому русі на дорозі за формулою

    .

    5.7.3. При визначенні черговості фінансування капітального ремонту автомобільних доріг державного значення необхідно виключити ті ділянки, де планується проведення реконструкції, а інші ділянки доріг упорядковувати за ранжиром за інтегральним коефіцієнтом для капітального ремонту автомобільних доріг(№ 1 матиме ділянка дороги з найвищим інтегральним коефіцієнтом), який визначається за формулою

    ,

  73. де
  74. -

  75. коефіцієнт економічної ефективності капітального ремонту автомобільних доріг;
  76. -

    мінімально допустимі значення коефіцієнта запасу міцності дорожнього одягу (додаток 17 до цієї Методики).

    5.8. Необхідність капітального ремонту на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення встановлюється на підставі експертного експрес-методу оцінки експлуатаційної якості автомобільної дороги за граничним значенням індексу J експлуатаційного стану дороги (таблиця 2 додатка 12 до цієї Методики).

    VI. Розподіл фінансових ресурсів на нове будівництво автомобільних доріг загального користування

    6.1. Фінансові ресурси на нове будівництво автомобільних доріг загального користування державного значення повинні спрямовуватися в такій пріоритетній послідовності:

    будівництво найважливіших ділянок автомобільних доріг і мостових переходів з точки зору економічного та соціального розвитку України, визначених рішеннями та дорученнями Президента України і Кабінету Міністрів України, в тому числі ділянок автомобільних доріг, включених до міжнародних транспортних коридорів;

    реалізація заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху і ліквідації місць високої аварійності;

    будівництво ділянок автомобільних доріг загального користування, включених до переліку міжнародних автомобільних доріг відповідно до міжнародних договорів України;

    об’єкти, на які вже розроблена та затверджена в установленому законодавством порядку проектно-кошторисна документація;

  77. закінчення будівництва об'єктів незавершеного будівництва високого ступеня готовності;
  78. будівництво обходів великих міст.
  79. 6.2. Фінансові ресурси на нове будівництво автомобільних доріг загального користування місцевого значення повинні спрямовуватися в такій пріоритетній послідовності:

    реалізація заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху і ліквідації місць високої аварійності;

  80. будівництво під’їздів з твердим покриттям до сільських населених пунктів.
  81. 6.3. Рішення щодо включення до плану фінансування нового будівництва окремих ділянок автомобільних доріг загального користування, що відповідають одному з критеріїв, наведених у пунктах 6.1, 6.2 цього розділу, приймається на підставі порівняльного аналізу показників соціально-економічної ефективності цих проектів.

    6.4. Для відбору фінансування першочергових проектів нового будівництва здійснюється їх порівняльний аналіз із врахуванням таких критеріїв:

  82. максимальна економічна ефективність проекту;
  83. максимальний вплив проекту на соціально-економічний розвиток регіону;
  84. мінімальний негативний вплив проекту на навколишнє середовище;
  85. максимальний вплив проекту на розвиток транзитного потенціалу України.
  86. Директор Департаменту стратегічного розвитку автомобільних доріг Міністерства інфраструктури України

    Д. О. Котлубей

    Директор Департаменту фінансів виробничої сфери та майнових відносин Міністерства фінансів України

    С.І. Мельниченко

    Додаток 1 до Методики визначення обсягу фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг

    СЕРЕДНЬОРІЧНА ДОБОВА ІНТЕНСИВНІСТЬ РУХУ

    Категорія дороги

    Середньорічна добова інтенсивність руху, транспортних одиниць на добу*

    І

  87. 15 000
  88. II

  89. 7000
  90. III

  91. 1500
  92. IV

  93. 575
  94. V

  95. 75
  96. __________ * За даними обліку інтенсивності руху.

    Додаток 2 до Методики визначення обсягу фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг

    КОЕФІЦІЄНТ умов експлуатації мережі доріг

    Регіон, область

    Автономна Республіка Крим, м. Севастополь

  97. 1,30
  98. Закарпатська

  99. 1,20
  100. Івано-Франківська, Львівська, Чернівецька

  101. 1,15
  102. Київська

  103. 1,10
  104. Усі інші області

  105. 1,00
  106. Додаток 3 до Методики визначення обсягу фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг

    ПРИКЛАД розподілу загального обсягу фінансових ресурсів між автомобільними дорогами державного і місцевого значення (станом на 01 січня 2011 року)

    Таблиця 1. Розрахунок розподілу загального обсягу фінансових ресурсів між автомобільними дорогами державного і місцевого значення

    Дороги

    Довжина, км

    Середньозважена категорійність

    Середня повна вага автомобіля у складі транспортних потоків, тонн

    Річна транспортна робота, млн брутто-тонн

    Розподіл коштів у відсотках

    Державного значення

  107. 21128,9
  108. 2,323997
  109. 7

  110. 281691
  111. 73
  112. Місцевого значення

  113. 148367,3
  114. 3,92405
  115. 3

  116. 104829
  117. 27
  118. Розподіл загального обсягу фінансових ресурсів між автомобільними дорогами державного і місцевого значення повинен бути у співвідношенні транспортних робіт 281691 : 104829 або у відсотках: на дороги державного значення — 73 %, на дороги місцевого значення — 27 %.

    Розподіл фінансових ресурсів на дороги державного значення між регіонами визначається, виходячи із завдань та доручень Президента України та Кабінету Міністрів України.

    Розподіл фінансових ресурсів на дороги місцевого значення між регіонами наведено в таблиці 2 цього додатка.

    Таблиця 2. Розрахунок розподілу обсягу фінансових ресурсів на дороги місцевого значення між регіонами

    Регіон, область

    Довжина, км

    Середньозважена категорійність

    Nср мз

    Річна транспортна робота, млн брутто-тонн

    Розподіл коштів у відсотках

    Автономна Республіка Крим

  119. 5080,3
  120. 4,0068
  121. 572
  122. 4134
  123. 3,75
  124. Вінницька

  125. 8735,6
  126. 4,0068
  127. 572
  128. 5467
  129. 4,95
  130. Волинська

  131. 5446,4
  132. 3,9102
  133. 658
  134. 3925
  135. 3,56
  136. Дніпропетровська

  137. 8208,1
  138. 3,8633
  139. 701
  140. 6304
  141. 5,71
  142. Донецька

  143. 7421,6
  144. 3,7168
  145. 837
  146. 6802
  147. 6,16
  148. Житомирська

  149. 7456,3
  150. 4,1143
  151. 518
  152. 4228
  153. 3,83
  154. Закарпатська

  155. 2711,8
  156. 4,4258
  157. 362
  158. 1290
  159. 1,17
  160. Запорізька

  161. 6273,7
  162. 3,7000
  163. 853
  164. 5856
  165. 5,31
  166. Івано-Франківська

  167. 3354,5
  168. 4,2895
  169. 430
  170. 1817
  171. 1,65
  172. Київська

  173. 7085
  174. 3,5193
  175. 1020
  176. 8702
  177. 7,88
  178. Кіровоградська

  179. 5529,9
  180. 4,0034
  181. 573
  182. 3472
  183. 3,15
  184. Луганська

  185. 5029,2
  186. 3,8529
  187. 711
  188. 3916
  189. 3,55
  190. Львівська

  191. 7334,5
  192. 3,8523
  193. 712
  194. 6573
  195. 5,96
  196. Миколаївська

  197. 4181
  198. 3,9668
  199. 606
  200. 2773
  201. 2,51
  202. Одеська

  203. 7523,2
  204. 3,9033
  205. 664
  206. 5473
  207. 4,96
  208. Полтавська

  209. 7984,6
  210. 3,9160
  211. 653
  212. 5706
  213. 5,17
  214. Рівненська

  215. 4520,4
  216. 4,0472
  217. 551
  218. 2729
  219. 2,47
  220. Сумська

  221. 6293
  222. 3,9363
  223. 634
  224. 4368
  225. 3,96
  226. Тернопільська

  227. 4316,6
  228. 4,1046
  229. 523
  230. 2471
  231. 2,24
  232. Харківська

  233. 8830,4
  234. 3,8852
  235. 681
  236. 6587
  237. 5,97
  238. Херсонська

  239. 4301
  240. 3,8142
  241. 747
  242. 3518
  243. 3,19
  244. Хмельницька

  245. 6326,1
  246. 3,8658
  247. 699
  248. 4843
  249. 4,39
  250. Черкаська

  251. 5194,3
  252. 3,8937
  253. 673
  254. 3830
  255. 3,47
  256. Чернівецька

  257. 2471,8
  258. 4,4459
  259. 352
  260. 1096
  261. 0,99
  262. Чернігівська

  263. 6530,6
  264. 3,9847
  265. 589
  266. 4213
  267. 3,82
  268. Севастополь

  269. 227,4
  270. 3,7731
  271. 785
  272. 254
  273. 0,23
  274. РАЗОМ

  275. 148367,3
  276. 3,92405
  277.  

  278. 110347
  279. 100
  280. Додаток 4 до Методики визначення обсягу фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг

    ЗАГАЛЬНА СХЕМА розподілу реальних фінансових ресурсів на розвиток автомобільних доріг загального користування державного значення

    Бюджетні програми і напрями

    Порядок вибору пріоритетних ділянок для фінансування

    Основний критерій

    Вихідні дані для розрахунку

    1

    2

    3

    4

    Поточний дрібний (аварійний) ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення

    Уся мережа автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення

    Забезпечення мінімально допустимого рівня експлуатаційного утримання

    Затверджені нормативи фінансових витрат

    Поточний середній ремонт, у тому числі з влаштуванням тонкошарових покриттів

    1. Найважливіші ділянки автомобільних доріг, визначені рішеннями та дорученнями Президента України та Кабінету Міністрів України. 2. Реалізація заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху і ліквідації місць високої аварійності

    min коефіцієнт зчеплення; min показник рівності; max інтенсивність руху

    1. Дані системи управління станом покриття. 2. Інформація щодо транспортно-експлуатаційних показників

    Капітальний ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення

    1. Найважливіші ділянки автомобільних доріг і мостових переходів з точки зору економічного та соціального розвитку України. 2. Реалізація заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху і ліквідації місць високої аварійності. 3. Перехідні об’єкти з високим ступенем готовності (понад 70 %). 4. Об’єкти, на які вже розроблена та затверджена в установленому порядку проектно-кошторисна документація

    max значення інтегральних коефіцієнтів ефективності (Qк і QР)

    Qк = запас міцності дорожнього одягу ґ економічна ефективність капіталовкладень

    Реконструкція автомобільних доріг загального користування державного значення

    Qр = рівень завантаженості дороги ґ економічна ефективність капіталовкладень

    Будівництво автомобільних доріг загального користування державного значення

    1. Найважливіші ділянки автомобільних доріг, визначені рішеннями і дорученнями Президента України і Кабінету Міністрів України. 2. Будівництво ділянок автомобільних доріг загального користування, включених у перелік міжнародних автомобільних доріг відповідно до міжнародних угод України. 3. Об’єкти, на які вже розроблена та затверджена в установленому порядку проектно-кошторисна документація. 4. Закінчення будівництва об'єктів незавершеного будівництва високого ступеня готовності. 5. Будівництво обходів великих міст

    max показник соціально-економічної ефективності

    Додаток 5 до Методики визначення обсягу фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг

    ЗАГАЛЬНА СХЕМА розподілу реальних фінансових ресурсів на розвиток автомобільних доріг загального користування місцевого значення

    Бюджетні програми і напрямки

    Порядок вибору пріоритетних ділянок для фінансування

    Основний критерій

    Вихідні дані для розрахунку

    1

    2

    3

    4

    Поточний дрібний (аварійний) ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення

    Уся мережа автомобільних доріг загального користування місцевого значення

    Забезпечення мінімально допустимого рівня експлуатаційного утримання

    Затверджені нормативи фінансових витрат

    Поточний середній ремонт

    1. Найважливіші ділянки автомобільних доріг, визначені рішеннями та дорученнями Президента України та Кабінету Міністрів України. 2. Реалізація заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху і ліквідації місць високої аварійності

    Індекс експлуатаційного стану 5 £ J £ 7

    Протяжність доріг, визначена за індексами експлуатаційного стану

    Капітальний ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення

    1. Найважливіші ділянки автомобільних доріг і мостових переходів з точки зору економічного та соціального розвитку України. 2. Реалізація програми забезпечення безпеки дорожнього руху і ліквідації місць високої аварійності

    Індекс експлуатаційного стану 4 і менше

    Протяжність доріг, визначена за індексами експлуатаційного стану

    Реконструкція автомобільних доріг загального користування місцевого значення

    1. Найважливіші ділянки автомобільних доріг і мостових переходів з точки зору економічного та соціального розвитку України. 2. Реалізація програми забезпечення безпеки дорожнього руху і ліквідації місць високої аварійності. 3. Перехідні об’єкти з високим ступенем готовності (понад 70 %). 4. Об’єкти, на які вже розроблена та затверджена в установленому законодавством порядку проектно-кошторисна документація

    max значення інтегрального коефіцієнта ефективності (QР)

    Qр = рівень завантаженості дороги ´ економічна ефективність капіталовкладень

    Будівництво автомобільних доріг загального користування місцевого значення

    1. Реалізація заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху і ліквідації місць високої аварійності. 2. Будівництво під’їздів до сільських населених пунктів

    max показник соціально-економічної ефективності

    Додаток 6 до Методики визначення обсягу фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг

    КОЕФІЦІЄНТИ диференціювання вартості робіт з поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення за відповідними категоріями

    Категорії автомобільних доріг державного значення

    I

    II

    III

    IV

    V

  281. 1,80
  282. 1,00
  283. 0,89
  284. 0,61
  285. 0,39
  286. Додаток 7 до Методики визначення обсягу фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг

    КОЕФІЦІЄНТИ диференціювання вартості робіт з поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення за відповідними категоріями

    Категорії автомобільних доріг місцевого значення

    I

    II

    III

    IV

    V

  287. 1,71
  288. 1,00
  289. 0,85
  290. 0,64
  291. 0,40
  292. Додаток 8 до Методики визначення обсягу фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг

    КОМПЛЕКС РОБІТ та їх обсяги для забезпечення нормальних умов руху автотранспорту

    Додаток 9 до Методики визначення обсягу фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг

    КОРИГУВАЛЬНІ КОЕФІЦІЄНТИ, що враховують проходження доріг у гірській місцевості

    Регіон, область

    Кг

    Автономна Республіка Крим

  293. 1,05
  294. Івано-Франківська

  295. 1,04
  296. Закарпатська

  297. 1,03
  298. Львівська, Чернівецька

  299. 1,01
  300. Всі інші області

  301. 1,00
  302. Додаток 10 до Методики визначення обсягу фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг

    НОРМАТИВНІ міжремонтні (з поточного середнього ремонту) строки експлуатації дорожніх покриттів

    Категорія автомобільної дороги

    Інтенсивність руху, авт./добу

    Тип дорожнього одягу

    Матеріал покриття

    Строк експлуатації дорожнього покриття для дорожньо-кліматичних зон, у роках

    У-І

    У-ІІ

    У-ІІІ

    1

    2

    3

    4

    5

    6

    7

    І

  303. понад 10000
  304. капітальний
  305. цементобетон
  306. 6

    7

    8

    І

  307. понад 10000
  308. капітальний
  309. асфальтобетон
  310. 3

    4

    4

    ІІ

  311. 3000-10000
  312. капітальний
  313. цементобетон
  314. 8

    9

  315. 10
  316. ІІ

  317. 3000-10000
  318. капітальний
  319. асфальтобетон
  320. 4

    5

    5

    ІІІ

  321. 1500-3000
  322. полегшений
  323. чорнощебеневе (просочування)
  324. 4

    5

    5

    ІІІ-IV

  325. 1000-3000
  326. полегшений
  327. асфальтобетон (коефіцієнт міцності 0,9)
  328. 5

    6

    6

    IV

  329. 500-1500
  330. полегшений
  331. чорнощебеневе (просочування)
  332. 4

    5

    5

    IV

  333. 500-1500
  334. полегшений
  335. чорнощебеневе (змішування на дорозі)
  336. 3

    3

    4

    IV

  337. 500-1500
  338. полегшений
  339. чорнощебеневе (змішування на дорозі)
  340. 4

    4

    4

    IV-V

  341. 150-500
  342. перехідний
  343. щебеневе
  344. 2

    2

    3

    IV-V

  345. 150-500
  346. перехідний
  347. бруківка
  348. 5

    6

    7

    IV-V

  349. до 150
  350. перехідний
  351. цементоґрунтове: маломіцні кам’яні матеріали, укріплені в’яжучими матеріалами
  352. 3

    3

    3

    V

  353. менше ніж 150
  354. перехідний
  355. маломіцні кам’яні матеріали, укріплені в’яжучими матеріалами, фракційні кам’яні матеріали
  356. 3

    3

    3

    __________ Примітки:

    1. Поточний ремонт виконується достроково при зниженні коефіцієнта зчеплення колеса з поверхнею покриття відповідно до вимог ДСТУ 3587-97 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці і залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану».

    2. Перед влаштуванням нового шару зносу необхідно виконати роботи з поліпшення рівності та суцільності існуючого покриття.

    3. При проходженні автомобільної дороги в складних ділянках гірської місцевості міжремонтні строки експлуатації дорожніх покриттів зменшуються на 1 рік.

    Додаток 11 до Методики визначення обсягу фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг

    ПРИКЛАД визначення протяжності автомобільних доріг загального користування, які щороку потребують проведення поточного середнього ремонту (станом на 1 січня 2011 року)

    Категорія

    Загальна протяжність, км

    Середньозважений нормативний міжремонтний строк, років

    Протяжність ділянок ремонту, км

    1

    2

    3

    4

    Дороги державного значення

    І

  357. 2556,9
  358. 5

  359. 511
  360. ІІ

  361. 10315
  362. 4

  363. 2579
  364. ІІІ

  365. 7006,9
  366. 4

  367. 1752
  368. IV

  369. 1241,9
  370. 4

  371. 310
  372. V

  373. 8,2
  374. 3

    3

    Усього дороги державного значення

  375. 21128,9
  376. 5155
  377. Дороги місцевого значення

    І

  378. 81
  379. 5

  380. 16
  381. ІІ

  382. 2697,1
  383. 5

  384. 539
  385. ІІІ

  386. 22037,9
  387. 4

  388. 5509
  389. IV

  390. 104707,3
  391. 4

  392. 26177
  393. V

  394. 15191,4
  395. 4

  396. 3798
  397. Усього дороги місцевого значення

  398. 144714,7
  399. 36039
  400. Усього дороги загального користування

  401. 165843,6
  402. 41194
  403. Додаток 12 до Методики визначення обсягу фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг

    Таблиця 1. Шкала оцінки експлуатаційного стану дороги

    Індекс (J), бали

    Оцінка стану дороги

    1

    2

  404. 10
  405. Проїзна частина рівна, без руйнувань і деформацій. Поверхня проїзної частини шорстка, узбіччя укріплені. Інженерне устаткування дороги відповідає нормативним вимогам

    9

    Проїзна частина рівна, поперечний профіль не спотворений. На покритті окремі тріщини. Поверхня шорстка, узбіччя укріплені. Рівень інженерного устаткування на 90 % відповідає нормативним вимогам

    8

    Проїзна частина рівна, шорстка, поперечний профіль не спотворений. На покритті тріщини, руйнування були усунені при ямковому ремонті. Узбіччя укріплені. Рівень інженерного устаткування на 75 % відповідає нормативним вимогам

    7

    Рівність проїзної частини задовільна. Поперечний профіль не спотворений. Поверхня покриття зношена. На покритті тріщини і окремі деформації. Інженерне устаткування на 60 % відповідає нормативним вимогам. Стан штучних споруд задовільний

    6

    Поперечний профіль проїзної частини практично не спотворений. Колійність до 15 мм. Покриття зношено, шорсткість низька. Відносна площа руйнувань до 1 %. Штучні споруди мають окремі дефекти, інженерне устаткування на 50 % відповідає нормативним вимогам

    5

    Поперечний профіль проїзної частини в окремих місцях спотворений. Наявні окремі просадки. Відносна площа вибоїн і інших руйнувань на проїзній частині до 2 %. Інженерне устаткування на 35 % відповідає нормативним вимогам

    4

    Поперечний профіль проїзної частини в багатьох місцях спотворений. Покриття нерівне. Часті просадки. Відносна площа вибоїн 3 %. Мости і інші штучні споруди сильно зношені

    3

    Поперечний профіль проїзної частини на значній протяжності спотворений. Часті просадки. Відносна площа вибоїн до 4 %. Інженерне устаткування і штучні споруди в незадовільному стані

    2

    Поперечний профіль спотворений на великій протяжності ділянки. Просадки. Вибоїни на проїзній частині. Колійність. Інженерне устаткування встановлено тільки в найнебезпечніших місцях. Узбіччя не укріплені. Швидкість руху автомобілів значно нижче дозволеної

    1

    Поперечний профіль проїзної частини спотворений. Деформації і вибоїни на проїзній частині. Узбіччя не укріплені. Просадки і колійність на проїзній частині. Мости в аварійному стані. Порушення стійкості земляного полотна. Стан дороги створює небезпеку для руху. Інженерне устаткування практично відсутнє

    Таблиця 2. Встановлення необхідності ремонту залежно від індексу експлуатаційного стану дороги

    Значення індексу J експлуатаційного стану дороги

    Необхідність ремонту

  406. 8 і більше
  407. Ремонт не потрібен

  408. 5 £ J £ 7
  409. Необхідний поточний середній ремонт

  410. 4 і менше
  411. Необхідний капітальний ремонт

    Додаток 13 до Методики визначення обсягу фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг

    НОРМАТИВНИЙ міжремонтний (з капітального ремонту) строк експлуатації дорожнього одягу

    Категорія автомобільної дороги

    Інтенсивність руху, авт./добу

    Тип дорожнього одягу

    Матеріал покриття

    Строк експлуатації дорожнього одягу, років

    1

    2

    3

    4

    5

    І

  412. понад 10000
  413. капітальний
  414. цементобетон
  415. 18
  416. І

  417. понад 10000
  418. капітальний
  419. асфальтобетон
  420. 11
  421. ІІ

  422. 3000-10000
  423. капітальний
  424. цементобетон
  425. 21
  426. ІІ

  427. 3000-10000
  428. капітальний
  429. асфальтобетон
  430. 12
  431. ІІІ

  432. 1500-3000
  433. полегшений
  434. чорнощебеневе (просочування)
  435. 10
  436. ІІІ-IV

  437. 1000-3000
  438. полегшений
  439. асфальтобетон (коефіцієнт міцності 0,9)
  440. 13
  441. IV

  442. 500-1500
  443. полегшений
  444. чорнощебеневе (просочування)
  445. 10
  446. IV

  447. 500-1500
  448. полегшений
  449. чорнощебеневе (змішування на дорозі)
  450. 9

    IV

  451. 150-500
  452. полегшений
  453. чорнощебеневе (змішування на дорозі)
  454. 10
  455. IV

  456. 150-500
  457. перехідний
  458. щебеневе
  459. 5

    IV

  460. 150-500
  461. перехідний
  462. бруківка
  463. 15
  464. IV-V

  465. до 150
  466. перехідний
  467. цементоґрунтове: маломіцні кам’яні матеріали, укріплені в’яжучими матеріалами
  468. 6

    V

  469. менше ніж 150
  470. перехідний
  471. маломіцні кам’яні матеріали, укріплені в’яжучими матеріалами, фракційовані кам’яні матеріали
  472. 5

    __________ Примітка.

    При проходженні автомобільної дороги в складних ділянках гірської місцевості норми міжремонтних строків експлуатації дорожніх одягів зменшуються на 10 %.

    Додаток 14 до Методики визначення обсягу фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг

    ПРИКЛАД визначення протяжності автомобільних доріг загального користування, які щороку потребують проведення капітального ремонту (станом на 1 січня 2011 року)

    Категорія

    Загальна протяжність, км

    Середньозважений нормативний міжремонтний строк, років

    Протяжність ділянок ремонту, км

    Дороги державного значення

    І

  473. 2556,9
  474. 15
  475. 170
  476. ІІ

  477. 10315
  478. 13
  479. 793
  480. ІІІ

  481. 7006,9
  482. 12
  483. 584
  484. IV

  485. 1241,9
  486. 10
  487. 124
  488. V

  489. 8,2
  490. 10
  491. 0,8
  492. Усього дороги державного значення

  493. 21128,9
  494. 1671,8
  495. Дороги місцевого значення

    І

  496. 81
  497. 16
  498. 5,1
  499. ІІ

  500. 2697,1
  501. 12
  502. 225
  503. ІІІ

  504. 22037,9
  505. 12
  506. 2003
  507. IV

  508. 104707,3
  509. 11
  510. 9519
  511. V

  512. 15191,4
  513. 9

  514. 1688
  515. Усього дороги місцевого значення

  516. 144714,7
  517. 13440,1
  518. Усього дороги загального користування

  519. 165843,6
  520. 15111,9
  521. Додаток 15 до Методики визначення обсягу фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг

    МАКСИМАЛЬНА ПРОПУСКНА ЗДАТНІСТЬ залежно від виду доріг, приведена до легкового автомобіля

    Вид дороги

    Максимальна пропускна здатність Рmax, авт./год

    Односмугова дорога, що має роз’їзди

  522. 800 в обидва напрямки
  523. Двосмугова дорога

  524. 2000 в обидва напрямки
  525. Трисмугова дорога

  526. 4000 в обидва напрямки
  527. Дороги, що мають 4 смуги руху

  528. 2000 по одній смузі
  529. Дороги, що мають 6 смуг руху

  530. 2200 по одній смузі
  531. Дороги, що мають 8 смуг руху

  532. 2300 по одній смузі
  533. Додаток 16 до Методики визначення обсягу фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг

    ДОПУСТИМІ ЗНАЧЕННЯ рівня завантаженості

    Характеристика доріг та їх перегонів

    Допустиме значення Zдоп, не вище

    Під’їзди до аеропортів, залізничних станцій, морських та річкових причалів (дороги категорій Іа, Іб, ІІ)

  534. 0,5
  535. Позаміські автомагістралі категорії Іа

  536. 0,6
  537. Магістралі, обхідні та кільцеві дороги великих міст (дороги категорій Іб, ІІ, ІІІ)

  538. 0,65
  539. Автомобільні дороги ІІ та ІІІ категорій

  540. 0,7
  541. Додаток 17 до Методики визначення обсягу фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг

    МІНІМАЛЬНО ДОПУСТИМІ ЗНАЧЕННЯ КОЕФІЦІЄНТА запасу міцності дорожнього одягу

    Категорія дороги

    Допустиме значення Км. доп., не менше

    І-ІІ

  542. 0,95
  543. ІІІ

  544. 0,90
  545. IV

  546. 0,85
  547. Юридичний портал Справедливість

    Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.

    Возможно, это Вас заинтересует

    Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2009 р. № 88, Кабінет Міністрів України

    Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2009 р. № 88 Кабінет Міністрів України постановляє: Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2009 р. № 88( 88-2009-п ) "Деякі питання реалізації військового майна" (Офіційний вісник України, 2009 р., № 11, ст. 333; 2012 р., № 74, ст. 2977) такі зміни:

    Буковинська міліція сприяє створенню комфортних умов для дітей-сиріт

    Напередодні осінніх шкільних канікул правоохоронці завітали в підшефну установу комунальний заклад Оршівський дитячий будинок з подарунками, яких чекали мешканці інтернату.

    Про митне оформлення експорту зерна, Міністерство доходів і зборів України

    Митниці Міндоходів Про митне оформлення експорту зерна Повідомляємо, що дорученням Кабінету Міністрів України від 14.10.2013 № 40517/0/1-13 Міністерству доходів і зборів України визначено вжити заходів для проведення процедур митного оформлення зерна безпосередньо в місцях, визначених його експортерами.

    Щодо зупинення внесення змін до системи реєстру власників іменних цінних паперів та до системи депозитарного обліку цінних паперів, випущених ВАТ «Київхімволокно», Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку

    Щодо зупинення внесення змін до системи реєстру власників іменних цінних паперів та до системи депозитарного обліку цінних паперів, випущених ВАТ «Київхімволокно»

    05145472d80649777fc2d927daedc5fb