У трьох школах Ужгородського району вдалися до жорстких заходів з енергоощадності. Громадські активісти здійснили у модельних школах енергоаудит. Він включав тепловізійне обстеження з виявленням втрат тепла й світла, а відтак і рекомендації, як слід ліквідовувати проблемні ділянки.
— Усе розпочинається з вчасно вимкненої електролампочки, — зауважує голова громадської організації «Форза» Леся Лойко, керівник проекту, підтриманого Швейцарською Конфедерацією. — Замінивши замок у дверях, які щільно зачинятимуться, збережете взимку до 20% тепла. Ще 9% додасть спеціальний екран, якщо він буде встановлений за радіатором. Тут усе має значення: навіть сучасні вікна, якщо їх при встановленні правильно не ізолювати, можуть пропускати тепло. Загалом зменшення використання паливно-енергетичних ресурсів від впровадження енергозберігаючих заходів у модельній школі сприятиме зменшенню викидів «парникових газів» на 9 тис. кг протягом року, або на 21,5% порівняно з обсягами викидів до впровадження згаданих заходів. Поліпшиться екологічна ситуація на теренах школи, зведеться до мінімуму шкода довкіллю.
— Ці та інші новації дозволять зекономити 16 тис. кВт/год. (30%) електроенергії та 17,4 тис. м3 (27,9%) природного газу, — розповідає керівникам з інших шкіл директор Середнянської школи Андрій Югас. — У грошовому вимірі це понад 82 тис. грн, або 27% коштів, що витрачаються на придбання енергоносіїв на рік.