Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Чувствуется истинная забота о пользователях. Благодаря столь занимательному сайту я, наконец-то, надумался обзавестись выделенной линией.

Друзья класс!!! Все что вы делаете для всех нас очень важно!!!

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...




Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

Про затвердження Концепції структури розрахунку економічно обґрунтованих тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом та методики їх розрахунку, Міністерство інфраструктури УкраїниМІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

  1. 27.07.2012  № 434
  2. Про затвердження Концепції структури розрахунку економічно обґрунтованих тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом та методики їх розрахунку

    Відповідно до підпункту 4.1.10 підпункту 4.1 пункту 4 Положення про Міністерство інфраструктури України( 581/2011 ), затвердженого Указом Президента України від 12 травня 2011 року № 581, та на виконання пункту 174.2 Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" ( 187/2012 ), затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2012 року № 187, НАКАЗУЮ:

    1. Затвердити Концепцію структури розрахунку економічно обґрунтованих тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом та методики їх розрахунку, що додається.

    2. Державній адміністрації залізничного транспорту України забезпечити оприлюднення цього наказу на офіційному сайті Міністерства інфраструктури України.

    3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Демидовича Д. В.

    В. о. Міністра

    К. О. Єфименко

    ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства інфраструктури 27.07.2012  № 434

    КОНЦЕПЦІЯ структури розрахунку економічно обґрунтованих тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом та методики їх розрахунку

    1. Вступ

    З метою забезпечення фінансового розмежування інфраструктури залізничного транспорту й сфери експлуатації та створення економічної основи для розвитку конкуренції на ринку вантажних залізничних перевезень у структурі тарифу на перевезення вантажів залізничним транспортом виокремлюватиметься інфраструктурна, локомотивна та вагонна складові, які надають можливість застосовувати принципи державного регулювання суб'єктів природних монополій. У сфері експлуатації державне регулювання ціноутворення сприятиме демонополізації, розвитку конкуренції, поступовому переходу до вільного ціноутворення.

    Обґрунтування рівня собівартості вантажних перевезень для тарифних цілей і тарифів полягає у відтворенні фактичних даних базового періоду, що призводить до таких суттєвих недоліків:

    зменшення впливу на собівартість перевезень заходів щодо зниження витрат і прогнозованих змін обсягів перевезень;

    неможливість вирахування необхідного збільшення обсягу робіт та потрібних коштів на заміну зношених основних фондів та подальшого розвитку залізничного транспорту, перешкода реалізації інвестиційних проектів;

    відсутність стимулювання до зниження витрат, оскільки їх збільшення при затратному методі ціноутворення, який застосовується на залізничному транспорті згідно з чинним законодавством, як правило, компенсується лише зростанням тарифів;

    норматив рентабельності, який закладено в тариф та визначає прибуток залізничного транспорту від внутрішніх та міжнародних (експорт та імпорт) вантажних перевезень, носить обмежувальний характер, не має об'єктивно необхідного економічного обґрунтування і стримує розвиток залізничного транспорту;

  3. рівень прибутку, що закладається в тарифи, не пов'язаний з обсягами вкладених інвестицій;
  4. рівень тарифів не залежить від якості послуг, що надаються;
  5. державне регулювання загального рівня тарифів на внутрішні та міжнародні (експорт та імпорт) вантажні перевезення стримує розвиток конкуренції в потенційно конкурентних секторах залізничного транспорту та знижує ефективність функціонування інфраструктури, яка є об'єктом природної монополії.

    Зазначені недоліки унеможливлюють встановлення економічно обґрунтованих тарифів на внутрішні та міжнародні (експорт та імпорт) вантажні перевезення. При цьому економічно обґрунтованим рекомендується такий рівень тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України, який:

  6. дозволяє компенсувати економічно обґрунтовані витрати на забезпечення перевізного процесу;
  7. забезпечує отримання прибутку, необхідного для ефективного функціонування в ринковому середовищі;
  8. сприяє розмежуванню природно-монопольного та потенційно конкурентних секторів залізничного транспорту;

    обумовлює подальший розвиток конкуренції в потенційно конкурентних секторах залізничного транспорту.

    2. Мета та завдання Концепції

    Метою цієї Концепції є обґрунтування структури залізничного тарифу на перевезення вантажів у межах України та розробка концептуальних положень методики розрахунку економічно обґрунтованих тарифів на внутрішні та міжнародні (експорт та імпорт) вантажні перевезення, що здійснюються на лініях широкої та європейської колій загальної мережі залізниць України, які відповідають меті та завданням розвитку транспортної інфраструктури Програми економічних реформ України на 2010-2014 роки( n0004100-10 ), а також вирішенню таких завдань:

  9. підвищення інвестиційної привабливості об'єктів транспортної інфраструктури;
  10. модернізація та розвиток вагонного та локомотивного парків;
  11. уніфікація тарифів на внутрішні та міжнародні (експорт та імпорт) вантажні перевезення, що здійснюються на лініях широкої та європейської колій загальної мережі залізниць України;

  12. встановлення єдиних (без розділення на класи) тарифів на повернення порожніх власних вагонів;
  13. тарифне стимулювання впровадження інновацій (прогресивних перевізних технологій, досягнень науково-технічного прогресу тощо) на залізничному транспорті;

    формування рівновигідних тарифно-економічних умов для ефективної конкуренції між різними власниками рухомого складу;

  14. стимулювання перевезень із використанням власного рухомого складу;
  15. створення економічних механізмів, спрямованих на зацікавленість учасників ринку залізничних транспортних послуг в модернізації та розвитку виробничих фондів, у тому числі транспортної інфраструктури.

    3. Принципи формування економічно обґрунтованих тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом

    В основу побудови економічно обґрунтованих тарифів покладатимуться такі принципи:

    1) диференціація тарифів за транспортно-технологічними ознаками (типи вагонів, маси відправок, відстані перевезень, рід вантажу тощо);

    2) забезпечення розвитку конкурентного середовища в сфері вантажних залізничних перевезень;

    3) сприяння створенню організаційно-економічних умов для фінансового відокремлення видів економічної діяльності;

    4) створення тарифних умов для забезпечення рівного доступу суб'єктів господарювання до об'єктів інфраструктури залізничного транспорту загального користування;

    5) створення економічної основи для дерегулювання плати за послуги, що надаються в потенційно конкурентних секторах;

    6) забезпечення повного компенсування витрат всіх учасників процесу перевезень і отримання економічно обґрунтованого прибутку, який надає можливість перейти від звуженого відтворення засобів виробництва (яке характеризується прогресуючим зростанням фізичного та морального зношування основних фондів) до інтенсивного розширеного відтворення (якому притаманна інноваційність, що характеризується зменшенням фізичного та морального зношування основних фондів, придбанням нового, якісного рухомого складу і модернізацією транспортної інфраструктури), у т. ч. й за рахунок застосування інвестиційної складової;

    7) забезпечення прозорості тарифів за рахунок виокремлення інфраструктурної, локомотивної, вагонної складових та прибутку з урахуванням інвестиційної складової;

    8) забезпечення збалансованості економічних інтересів всіх учасників перевізного процесу, вантажовласників та держави;

    9) забезпечення єдності структури і системи побудови тарифів на всій території України;

    10) використання середньомережевої собівартості перевезень за базовий період як основи для встановлення економічно обґрунтованих тарифів;

    11) врахування при визначенні економічно обґрунтованого рівня рентабельності тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом формування інвестиційної складової для визначення рівня інвестицій на придбання нового рухомого складу та його модернізацію;

    12) поступова відмова від перехресного субсидування одного виду господарської діяльності за рахунок іншого.

    4. Етапність робіт щодо встановлення економічно обґрунтованих тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом

    Встановлення економічно обґрунтованих тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом відбувається у такій послідовності:

    розробка концепції структури розрахунку економічно обґрунтованих тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом та методики їх розрахунку;

    розробка методики розрахунку економічно обґрунтованих тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом;

  16. розробка порядку перегляду тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом;
  17. розробка механізму компенсації залізничним перевізникам недоотриманих доходів у період до підвищення тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом до економічно обґрунтованого рівня.

    5. Базова структура методики розрахунку економічно обґрунтованих тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом

    Методика розрахунку економічно обґрунтованих тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом міститиме такі розділи:

  18. оцінка рівня фактичної собівартості вантажних перевезень за базовий період;
  19. оцінка рівня собівартості вантажних перевезень залізничним транспортом у прогнозному періоді;
  20. оцінка рівня інвестиційної складової тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом;
  21. оцінка економічно обґрунтованого рівня рентабельності тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом.

    6. Проект структури тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом

    Структура економічно обґрунтованих тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом обумовлюється принципами, покладеними в основу їх формування.

    Принцип забезпечення розвитку конкуренції у сфері вантажних залізничних перевезень обумовлює необхідність виокремлення в тарифі складових, які належать до природно-монопольного (інфраструктурна складова) та потенційно конкурентного (вагонної та локомотивної складових) секторів. Відмінності у встановленні економічно обґрунтованих цін на продукцію суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання конкурентних ринків обумовлюють виокремлення в структурі вантажного залізничного тарифу інфраструктурної складової, без чого також неможливо реалізувати принцип створення тарифних умов для забезпечення рівного доступу приватних операторів до транспортної інфраструктури.

    Враховуючи збільшення кількості власних вантажних вагонів, що належать суб'єктам господарювання різних форм власності, у структурі вантажного тарифу виокремлюється вагонна складова.

    Виокремлення в структурі тарифу на перевезення вантажів залізничним транспортом вагонної та локомотивної складових обумовлюється також і необхідністю створення економічної основи для дерегулювання плати за послуги, що надаються в потенційно конкурентних секторах.

    Реалізація принципів забезпечення повного компенсування витрат всіх учасників процесу перевезень і отримання економічно обґрунтованого прибутку та забезпечення збалансованості економічних інтересів всіх учасників перевізного процесу, вантажовласників та держави можлива лише за умови виокремлення в тарифі плати за послуги кожного учасника вантажного перевезення (власника транспортної інфраструктури, власника вантажних вагонів, власника локомотива тощо) з метою встановлення її економічно обґрунтованого рівня.

    Виходячи з принципу забезпечення прозорості, тариф на перевезення вантажів залізничним транспортом включатиме плату за початково-кінцеві операції (з виокремленням інфраструктурної, локомотивної та вагонної складових) та плату за рухому операцію (також з виокремленням зазначених складових). Крім того, як за початково-кінцевими, так і за рухомими операціями кожна складова (інфраструктурна, локомотивна та вагонна) включатиме 2 відокремлені частини:

    1) частина собівартості перевезення, що припадає на кожну складову за кожною операцією перевізного процесу;

    2) частина прибутку, що припадає на кожну складову за кожною операцією перевізного процесу.

    Зважаючи на викладене, на рис. 1 надається структура тарифу на перевезення вантажів залізничним транспортом.

    Рис. 1. Структура тарифу на перевезення вантажів залізничним транспортом

    7. Концептуальні підходи до розробки економічно обґрунтованих тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом

    Тарифи на внутрішні та міжнародні (експорт та імпорт) вантажні перевезення встановлюються на основі фактичної собівартості та обґрунтованого рівня рентабельності. За таких умов ціноутворення щодо вантажних залізничних перевезень забезпечує лише відтворення витрачених ресурсів на рівні минулого періоду, що об'єктивно призводить до звуженого відтворення засобів виробництва і зниження ефективності функціонування галузі. Отже, оцінка рівня фактичних витрат та собівартості вантажних перевезень є лише першим етапом формування економічно обґрунтованих тарифів.

    На другому етапі слід оцінити рівень собівартості вантажних перевезень залізничним транспортом у прогнозному періоді (для якого встановлюються економічно обґрунтовані тарифи).

    Слід зазначити, що рівень витрат залізничного транспорту на вантажні перевезення залежить від змін обсягів перевезень, змін цін у виробників промислової продукції, рівня заробітної плати працівників залізничної галузі тощо.

    Зміна обсягів перевезень призводить до зміни залежної частини витрат, при цьому умовно постійні витрати залишаються практично незмінними. Тому для оцінки рівня собівартості вантажних перевезень у прогнозованому періоді необхідно:

    1) розподілити витрати на вантажні перевезення за минулий період між операціями перевізного процесу та складовими (інфраструктурною, локомотивною, вагонною тощо);

    2) щодо кожної статті витрат встановити питому вагу залежних від обсягів перевезень витрат;

    3) для кожної складової (інфраструктурної, локомотивної, вагонної) за операціями перевізного процесу встановити питому вагу витрат, що залежать від обсягів перевезень.

    Прогнозування рівня собівартості вантажних перевезень на період, для якого будуть встановлені тарифи, здійснюватиметься на основі складових собівартості за базовий період, прогнозних оцінок обсягів перевезень, прогнозу макроекономічних показників.

    На третьому етапі визначаються економічно обґрунтований рівень рентабельності та величина інвестиційної складової тарифів, виходячи з фінансових потреб залізничного транспорту та власників рухомого складу щодо забезпечення ефективності вантажних залізничних перевезень, наявності рухомого складу відповідно до потреб вантажовласників України та зменшення згідно з Програмою економічних реформ України на 2010 — 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава"( n0004100-10 ) до 2014 року рівня зносу основних фондів залізничної галузі.

    Відповідно до статті 9 Закону України "Про ціни і ціноутворення"( 5007-17 ) встановлення тарифів на перевезення вантажів на рівні нижче їх собівартості не допускається без відшкодування суб'єкту господарювання різниці між затвердженим розміром тарифу (ціни) та розміром економічно обґрунтованих витрат на надання зазначених послуг за рахунок коштів відповідних бюджетів.

    8. Очікувані результати

    Ефективному ціноутворенню щодо перевезення вантажів залізничним транспортом притаманні такі властивості, як стабільність, гнучкість, прогнозованість, забезпечення комерційної вигідності. Стабільність визначається досягненням поставленої мети при будь-яких змінах зовнішнього середовища, гнучкість — здатністю адекватно реагувати на зміни кон'юнктури транспортного ринку, прогнозованість — науковим обґрунтуванням тенденцій і напрямів розвитку тарифної системи, забезпечення комерційної вигідності — створенням умов, за яких будь-яке перевезення є комерційно вигідним. Запропонована концепція сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості залізничного транспорту за рахунок впровадження економічно обґрунтованих тарифів, в яких передбачено інвестиційну складову для акумулювання коштів на придбання рухомого складу і модернізацію інфраструктури.

    Директор Департаменту економіки і фінансів

    О. Назаренко

    {Текст взято з сайту Мінінфраструктури України http://www.mtu.gov.ua}

    Юридичний портал Справедливість

    Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.

    Возможно, это Вас заинтересует

    ОСББ: з правами та безправні

    Багато людей, відмовившись від послуг ЖЕКів, створилиобєднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Вони сподівалися, що замість неприбраних підїздів з облупленими стінами, які десятками ...

    Про затвердження примірних програм здійснення органами юстиції перевірок стану правової освіти, Міністерство юстиції України

    Про затвердження примірних програм здійснення органами юстиції перевірок стану правової освіти Відповідно до Указу Президента України від 18 жовтня 2001 року № 992( 992/2001 ) "Про Національну програму правової освіти населення", підпунктів 23( 395/2011 ) та 25 пункту 4 Положення про Міністерство юстиції України( 395/2011 ), затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 395, підпункту 4.8 пункту 4 Положення про Головні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі ( z0759-11 ), затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 23 червня 2011 року № 1707/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 червня 2011 року за № 759/19497, підпункту 4.5 пункту 4 Положення про районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні, міжрайонні управління юстиції( z0760-11 ), затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 23 червня 2011 року № 1707/5( z0759-11 ), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 червня 2011 року за № 760/19498, наказу Міністерства юстиції України від 14 листопада 2011 року № 3325/5( z1304-11 ) "Про затвердження Порядку проведення органами юстиції перевірок стану правової освіти", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 листопада 2011 року за № 1304/20042, НАКАЗУЮ:

    Кому заважали районні трудові архіви?

    Мій колега, висвітлюючи в УК проблеми трудових архівів, порушені під час Всеукраїнського семінару архівістів у Житомирі наприкінці минулого року, порівняв ці підрозділи з валізою без ручки. Мовляв, ...

    Из МВД уволены почти 17 тысяч человек, которые нарушили закон, - С.Чеботарь

    В правоохранительном ведомстве проводится активная борьба с милиционерами, которые изменили присяге, в частности замешаны в коррупционных схемах, торговле наркотиками и совершении других правонарушений. Об этом заявил заместитель Министра внутренних дел Украины Сергей Чеботарь

    05145472d80649777fc2d927daedc5fb