Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Здравствуйте!. Совершенно случайно набрел на этот интернет сайт, чему крепко рад! С удовольствием размещу ссылку на своей страничке в блоге!

Этот интернет проект - офигенный. Чрезвычайно нужный и в тоже время функциональный ресурс.

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...




Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

про зобовязання здійснити перерахунок пенсії - Ленінський районний суд м. Полтави - Тимчук Р. І.

  1. ПОСТАНОВА

Ленінський районний суд м.Полтави

Справа № 2-а-2405/11

Провадження № 2-а/1616/1332/11

ПОСТАНОВА

06.09.2012м. Полтава Ленінський районний суд м. Полтави в складі:

Головуючого судді: Тимчука Р.І.,

при секретарі: Кійченко М.Ю.

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Полтава адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві про зобовязання здійснити перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

У червні 2011 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві про зобовязання здійснити перерахунок пенсії.

У позові вказано, що позивач після призначення йому пенсії продовжував працювати та має 24 місяці страхового стажу, тому звернулася до пенсійного органу для перерахунку пенсії. В порушення вимог ч. 1 ст. 40, ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообовязкове держане пенсійне страхування»при перерахунку пенсії відповідачем застосовано показник середньої заробітної плати за 2007 рік. Відповідно до вказаного Закону при перерахунку пенсії відповідач повинен був застосувати показник середньої заробітної плати за 2009 рік. Дане порушення призвело до того, що розмір пенсії зменшено. Зважаючи на викладене позивач просив суд задовольнити його позовні вимоги в повному обємі.

Позивач в судове засіданні не зявився але просив суд розглядати справу за його відсутністю та позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, але суду надано письмову заяву про розгляд справи за відсутності представника Управління.

Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві надало суду письмові заперечення на позов, в яких просять суд у задоволенні позову відмовити. В обґрунтування своїх доводів зазначили, що в статті 40, 42 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” внесено зміни Законом України “Про Державний бюджет України на 2008 рік”. Згідно вказаної редакції статей Закону перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року дані зміни в норми Закону визнані неконституційними. Зважаючи на те, що рішення щодо відновлення дії попередньої редакції норми Закону не прийнято, тому органи пенсійного фонду правомірно при перерахунку пенсії позивачу застосовували показник середньої заробітної плати за 2007 рік з якого йому обчислювалася пенсія.

Враховуючи те, що сторони по справі не прибули в судове засідання та подали письмові заяви про розгляд справи за їх відсутності, судовий розгляд справи на підставі ч. 4 ст. 122 КАС України здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Суддя, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав:

Судом встановлено, що позивач є пенсіонером за віком, отримує пенсію та продовжує працювати.

У липні 2010 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії по стажу роботи та заробітку.

Відповідач розпорядженням від 02 серпня 2010 року з 01 липня 2010 року зробив перерахунок пенсії позивачу із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2007 рік у розмірі 1 197 грн. 91 коп.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначені Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Частиною четвертою статті 42 зазначеного Закону (в редакції від 09.07.2003 р.) передбачений перерахунок пенсії у зв'язку зі збільшенням страхового стажу.

Так, зазначеною нормою встановлено, що у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.

Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.

Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.

Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії встановлено статтею 40 зазначеного Закону (в редакції від 09.07.2003 р.), частиною другої якої визначено формулу заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії, де одним з показників, який враховується при обчисленні цієї формули є Зс середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.

Підпунктом "б" підпункту 9 та підпунктом «б»підпункту 10 пункту 35 розділу II Закону України від 28.12.2007 р. N 107-VI Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»було внесено зміни до ч. 4 ст. 42 та ч. 2 ст. 40 Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а саме:

Частину четверту статті 42 викладено в такій редакції:

«У разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону. У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше ніж 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше як через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію. Якщо пенсіонер, продовжуючи працювати, набув стажу, достатнього для призначення пенсії відповідно до частини першої статті 28 цього Закону, то за заявою пенсіонера проводиться відповідний перерахунок пенсії, незалежно від того, скільки часу минуло після призначення пенсії при неповному стажі, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію. Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї частини, здійснюється не раніше дня, наступного за днем, по який обчислено страховий стаж при призначенні (попередньому перерахунку) пенсії»;

абзац четвертий частини другої статті 40 викладено у такій редакції "Зс (середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади у галузях статистики, економіки, праці та соціальної політики і фінансів";

у абзацах сьомому та дванадцятому статті 40 слова "середня заробітна плата працівників" та "зайнятих у галузях економіки України" в усіх відмінках замінити відповідно словами "заробітну плату (дохід)" та "в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії" у відповідному відмінку.

Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008, зокрема, положення підпункту "б" підпункту 9, підпункту "б" підпункту 10 пункту 35 розділу II Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).

Враховуючи, що відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визначені неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, з 22 травня 2008 року при вирішенні питань щодо перерахунку пенсії застрахованим особам, які після призначення пенсії продовжували працювати, застосуванню підлягають приписи ч. 2 ст. 40, ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»у редакції Закону від 09.07.2003 р.

Отже, з 22.05.2008 року чинною є редакція статей 40, 42 якими показник середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, не передбачений, а тому він не підлягає застосуванню при перерахунку пенсії.

Показник заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, для обчислення пенсії підлягав застосуванню з 1 січня по 22 травня 2008 року.

З 28.05.2008 року, поряд з Законом № 1058-IV діє Постанова Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян", підпунктом 3 п. 11 якої встановлено, що у разі, коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період, що настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абзацом третім частини першої статті 40 Закону.

Тобто, діють два нормативно-правові акти, які по-різному регулюють розмір показника середньої заробітної плати, що враховується для обчислення пенсії.

Між тим, статтею 92Конституції України встановлено, що основи соціального захисту визначаються виключно законами.

Таким чином, виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними нормативними актами, п.п. 3 п. 11Постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008 р. не підлягає застосуванню, оскільки показник середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, Законом України ««Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» не передбачений, а тому не підлягає врахуванню при перерахунку пенсії.

Відповідно до ч. 2 ст. 87 Закону України "Про пенсійне забезпечення" суми пенсії, не одержані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.

За даних обставин, у даному випадку на правовідносини, які виникли між сторонами встановлені ст. 99 КАС України строки звернення до адміністративного суду не застосовуються, тому відсутні підстави для застосування стоків звернення до суду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 64, 124, 152 Конституції України, ст.ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообовязкове держане пенсійне страхування», 6-14, 71, 159-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві про зобовязання здійснити перерахунок пенсії.

Постанова може бути оскаржене до Апеляційного адміністративного суду Харківської області через Ленінський районний суд м. Полтави. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 10 днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови в письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Р. І. Тимчук

Рейтинг: 4.7/5, основан на 25 голосах.

Возможно, это Вас заинтересует

Про внесення зміни до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2012 р. № 793, Кабінет Міністрів України

Про внесення зміни до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2012 р. № 793 Кабінет Міністрів України постановляє: Внести зміну до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2012 р. № 793( 793-2012-п ) "Про внесення змін до Порядку здійснення державного контролю якості лікарських засобів, що ввозяться в Україну" (Офіційний вісник України, 2012 р., № 65, ст. 2654), замінивши слова і цифри "з 1 січня 2013 року" словами і цифрами "з 15 лютого 2013 року".

Про передачу цілісного майнового комплексу державного підприємства “Дніпропетровська дирекція будівництва метрополітену” до сфери управління Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Кабінет Міністрів України

Про передачу цілісного майнового комплексу державного підприємства "Дніпропетровська дирекція будівництва метрополітену" до сфери управління Дніпропетровської обласної державної адміністрації

Верховный Суд проанализировал практику освобождения от уголовной ответственности в связи с истечением сроков давности

Судьи Судебной палаты по уголовным делам Верховного Суда Украины обсудили анализ практики применения судами законодательства, регулирующего освобождение от уголовной ответственности (наказания) ...

Народные депутаты предлагают упростить систему судейского самоуправления

Народные депутаты от оппозиции подали в парламент законопроект №3678 «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно укрепления судейского самоуправления» – с целью ...

05145472d80649777fc2d927daedc5fb