Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Огромное количество необходимой информации. Огромнейшее спасибо. Очень благодарны! Ребята - Вы просто умнички.

Благодарим всех, от кого зависит наполнение интернет проекта.

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...




Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

про зміну способу та порядку виконання рішення суду по цивільній справі № 2-а-317/06 - Печерський районний суд міста Києва - Батрин О. В.

  1. УХВАЛА
  2. І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

печерський районний суд міста києва

Справа № 6-а-114/12

Категорія

УХВАЛА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 листопада 2012 року Печерський районний суд м. Києва

в складі: головуючого судді - Батрин О.В.,

при секретарі - Ковалевська А. П.,

за участю представників заінтересованих осіб:

Міністерства фінансів України - Онашко Є.М.

Державної судової адміністрації України - Квітки О.О.

Міністерства юстиції України - Пантюхової Л.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві заяву Старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України Кушнір Л.В. про зміну способу та порядку виконання рішення суду по цивільній справі № 2-а-317/06, -

В С Т А Н О В И В :

Постановою Печерського районного суду м. Києва від 19 квітня 2006 року частково задоволено вимоги позивачів ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13 та стягнуто з Міністерства фінансів України шляхом списання з розрахункового рахунку Державного казначейства України заборгованість по заробітній платі та компенсацію за її затримку, зокрема, на користь ОСОБА_12 в розмірі 14 275 грн. 69 коп.

Старший державний виконавець Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України Кушнір Л.В. звернувся до суду із заявою про зміну способу та порядку виконання рішення суду по цивільній справі № 2-а-317/06 щодо стягнення коштів з Державної судової адміністрації України замість Міністерства юстиції України на користь ОСОБА_12, мотивуючи тим, що відповідно до ч.1 ст.145 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», передбачено, що організаційне забезпечення судів та суддів здійснює Державна судова адміністрація України, що є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, самостійний баланс та рахунки в органах Державного казначейства України.

Представники заінтересованих осіб Міністерства фінансів України та Міністерства юстиції України в судовому засіданні заяву підтримали та просили її задовольнити.

Представник заінтересованої особи Державної судової адміністрації України щодо задоволення вимог заперечила, мотивуючи що, оскільки стягнення заборгованості по заробітній платі та компенсації за її затримку відбулося до 2003 року, коли розпорядником бюджетних коштів було Міністерство фінансів України та Міністерство юстиції України, то в зв'язку з цим Державна судова адміністрація України не може відповідати за дії розпорядників коштів до 2003 року, оскільки Державна судова адміністрація України не є їх правонаступником.

До судового засідання заявник та інші заінтересовані особи не з'явилися, про день та час розгляду справи були повідомлені належним чином.

Відповідно до ч. 2 ст. 263 КАС України неявка сторін та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про зміну способу та порядку виконання рішення. Тому, суд розглянув дану заяву в їх відсутність.

Заслухавши пояснення представників заінтересованих осіб та дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до ч. 2 ст. 95 Конституції України будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків визначаються виключно законом про Державний бюджет України.

Згідно зі ст. 7 Бюджетного кодексу України передбачено принцип цільового використання коштів, тобто бюджетні кошти використовуються тільки на цілі, визначені бюджетними призначеннями.

П. 1 ч. 2 ст. 22 Бюджетного кодексу України встановлено, що головним розпорядником бюджетних коштів можуть бути виключно за бюджетними призначеннями, визначеними законом про Державний бюджет України, міністерства, Конституційний суд України, Верховний суд України, вищі спеціалізовані суди та інші установи, уповноважені законом або Кабінетом Міністрів України на реалізацію державної політики у відповідній сфері, в особі їх керівників.

Ч. 1 та 2 ст. 23 Бюджетного кодексу України передбачено, що будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення.

Згідно з ч. 1 ст. 145 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» організаційне забезпечення здійснює Державна судова адміністрація України, що є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, самостійний баланс та рахунки в органах Державного казначейства України.

Крім, того відповідно до Положення про Державну судову адміністрацію України, затвердженим рішенням Ради суддів України від 22 жовтня 2010 року № 12. Державна судова адміністрація України здійснює функції головного розпорядника коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України та органів судівського самоврядування; здійснює матеріальне і соціальне забезпечення працівників апарату судів та ДСА України; забезпечує у межах своїх повноважень медичне обслуговування та санаторно-курортне лікування суддів, у тому числі суддів у відставці, працівників апарату судів, уживає заходів щодо забезпечення їх благоустроєним житлом.

До 2004 року Законами України про Державний бюджет України на відповідний рік загальнодержавні видатки, списання яких можна проводити за рахунок загальних доходів Державного бюджету України, зокрема на виконання судових рішень про безспірне списання на користь суддів заборгованості з виплат, встановлених законодавством матеріальних та соціально-побутових гарантій суддям, не передбачалось.

У 2004 році Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2004 рік» від 17.06.2004 року внесено зміни до додатку № 3 Закону України «Про Державний бюджет на 2004 рік», яким встановлено розподіл видатків Державного бюджету України на 2004 рік.

Відповідно до зазначеної у вказаному додатку бюджетної програми КПКВ 0501150 «Виконання рішень судів на користь суддів» в Державному бюджеті на 2004 рік передбачалися видатки у розмірі 1067, 2 тисячі грн. на виконання рішень судів на користь суддів.

Законами України про Державний бюджет України на 2005-2010 роки за бюджетною програмою КПКВ 0501150 «Виконання рішень судів на користь суддів» передбачались видатки у розмірі 9500 тисяч грн. щорічно, а Законом України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» - 8573,8 тисяч грн. (в редакції від 23.12.2010), та 5634,30 тисяч грн. відповідно до Закону України від 04.11.2011 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік». Законом України про Державний бюджет України на 2012 рік за бюджетною програмою КПКВ 0501150 «Виконання рішень судів на користь суддів» передбачено видатки у розмірі 10 000 тисяч грн.

Головним розпорядником коштів державного бюджету, щодо виконання зазначеної бюджетної програми є Державна судова адміністрація України.

Враховуючи викладене, виконання рішень судів вказаної категорії має здійснюватись за рахунок бюджетних асигнувань, передбачених в Державному бюджеті головним розпорядником бюджетних коштів - Державною судовою адміністрацією України, в порядку встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845.

Крім того, слід зазначити, що Державна судова адміністрація України самостійно перераховує грошові кошти стягувачам в порядку черговості згідно реєстру виконавчих документів на виконання до державної служби і затвердженого протоколом спільної наради від 30.03.2009року між Міністерством юстиції України та Державною судовою адміністрацією України.

Відповідно до ст. 36 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець має право звернутися до суду, яки видав виконавчий документ, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання.

Враховуючи наведене, суд, дійшов до висновку, що оскільки відповідно до ч. 1 ст. 145 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», передбачено, що організаційне забезпечення здійснює Державна судова адміністрація України, то дана обставина є підставою для задоволення заяви.

На підставі викладеного та керуючись ст. 263 КАС України, ст. 36 Закону України «Про виконавче провадження», ст. 145 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Положенням про Державну судову адміністрацію України, затвердженим рішенням Ради суддів України від 22 жовтня 2010 року № 12, суд, -

У Х В А Л И В :

Заяву Старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України Кушнір Л.В. про зміну способу та порядку виконання рішення суду по цивільній справі № 2-а-317/06 - задовольнити.

Змінити спосіб та порядок виконання рішення суду по справі № 2-а-317/06 щодо стягувача ОСОБА_12, стягуючи на користь ОСОБА_12 заборгованість по заробітній платі та компенсацію за її затримку в розмірі 14 275 грн. 69 коп. з Державної судової адміністрації України замість Міністерства фінансів України.

Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання її копії.

Суддя Батрин О.В.

Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.

Возможно, это Вас заинтересует

«Красносільські вітряки» розправили крила

Ще дорогою до Красносілля ми зустріли тудорівських газдів. Куди поспішаєте? запитали жартома, споглядаючи на їхнє колоритне вбрання та реманент, які вони прихопили із собою. До млина, усміхнулися. ...

Укргосреестр проводит системные, организационные и структурные изменения в работе всей системы

Сегодня Укргосреестром проводятся системные, организационные и структурные изменения в работе всей системы регистрации прав, государственной регистрации юридических и физических лиц, общественных ...

Рекомендації Венеціанської комісії сприяють реформам

За останні три роки Венеціанська комісія 14 разів надавала свої висновки і рекомендації у сфері здійснення конституційно-правових реформ в Україні, сказав Віктор Янукович під час зустрічі з ...

Про невідкладні заходи щодо європейської інтеграції України, Рада національної безпеки і оборони України

Про невідкладні заходи щодо європейської інтеграції України З метою забезпечення дальшого розвитку стратегічного партнерства України з Європейським Союзом, його державами-членами на засадах політичної асоціації та економічної інтеграції, завершення у 2013 році процесу укладення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом та її наступної імплементації, а також реалізації домовленостей, досягнутих у ході 16-го саміту «Україна — Європейський Союз», Рада національної безпеки і оборони України вирішила:

05145472d80649777fc2d927daedc5fb