Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Огромное спасибо от кого зависит продвижение портала.

Для меня это огромная находка! Вторую неделю разбираюсь развлекаюсь учусь у Вас на ресурсе и уходить отсюда совсем не собираюсь. Интересно, здорово!

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...




Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення - Житомирський апеляційний адміністративний суд - Мацький Є.М.

  1. ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
  2. УХВАЛА

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

_______________________________________________

_______________________________________________________________________________

Головуючий у 1-й інстанції: Семенюк М.М.

Суддя-доповідач:Мацький Є.М.

УХВАЛА

іменем України

"17" вересня 2012 р. Справа № 0670/3921/12

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегіі:

головуючого судді Мацького Є.М.

суддів: Євпак В.В.

Капустинського М.М.,

при секретарі Волянська О.В. ,

за участю сторін:

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Житомирі апеляційну скаргу Підприємства Андрушівської райспоживспілки "Кооперативний ринок" на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "11" липня 2012 р. у справі за позовом Підприємства Андрушівської райспоживспілки "Кооперативний ринок" до Державної податкової інспекції в Андрушівському районі Житомирської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення ,

ВСТАНОВИВ:

Підприємство Андрушівської райспоживспілки "Кооперативний ринок" звернулось до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у Андрушівському районі про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 01.06.2012 року № 0000741501.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 11 липня 2012 року позовні вимоги задоволені частково.

Визнано протиправним та скасувано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Андрушівському районі від 01.06.2012 року № 0000741501 в частині визначення податкового зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними санкціями у розмірі 2550,00 грн.

В задоволенні позовних вимог в частині визначення податкового зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними санкціями у розмірі 680 грн. відмовлено.

В апеляційній скарзі підприємство Андрушівської райспоживспілки "Кооперативний ринок", посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просили скасувати постанову суду та прийняти нову про задоволення їх позовних вимог.

Розглянувши справу та перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах, передбачених статтею 195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що на підставі поданого позивачем розрахунку сплати єдиного податку за 2011 року встановлено, що виручка від реалізації (товарів, послуг, робіт) за 2011 рік становить 395700 грн.

ДПІ в Андрушівському районі було проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість, якою виявлено факт неподання звітності з податку на додану вартість за січень, лютий, березень, квітень 2012 року. За результатами вказаної складено акт №154/1503 від 01.06.2012 року.

На підставі даного акту відповідачем було винесено податкове повідомлення-рішення від 01.06.2012 року № 0000741501, яким застосовано до позивача штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 3230,00 грн.

Відповідно до п.181.1 ст.181 ПК України у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку в органі державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку.

Згідно п.183.2. ст. 183 ПК України, у разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до органу державної податкової служби не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у статті 181 цього Кодексу.

П. 183.4. ст. 183 ПК України передбачено, що у разі переходу осіб із спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку, на сплату інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом, у випадках, визначених главою 1 розділу XIV цього Кодексу, за умови, що такі особи відповідають вимогам, визначеним пунктом 181.1 статті 181 цього Кодексу, реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом. Якщо такі особи відповідають вимогам, визначеним пунктом 182.1 статті 182 цього Кодексу, реєстраційна заява подається у строк, визначений пунктом 183.3 цієї статті.

Відповідно до 183.10 ст. 183 ПК України будь-яка особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку, і у випадках та в порядку, передбачених цією статтею, не подала до органу державної податкової служби реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.

Враховуючи наведене правове регулювання, суд першої інстанції правильно встановив, що твердження апелянта, що відповідачем неправомірно застосовано фінансові (штрафні) санкції з ПДВ, оскільки позивач не подавав заяви про реєстрацію його - як платника ПДВ є безпідставним, оскільки законодавством чітко визначено порядок реєстрації як платника ПДВ та наслідки ухилення від обов'язкової реєстрації у добровільному порядку, яким передбачено застосування штрафних фінансових санкцій за неподання або несвоєчасне подання звітності навіть до осіб, які у добровільному порядку не подали заяви про реєстрацію, а тому в даному випадку позивач повинен був подавати податкову звітність з ПДВ за січень-квітень 2011 року.

Судом першої інстанції правильно визначено розмір штрафних санкцій, що застосовані до апелянта.

Отже, суд першої інстанції, виконавши всі вимоги процесуального законодавства, всебічно перевіривши обставини справи, вирішив справу у відповідності з нормами матеріального права, постановив обґрунтоване рішення, в якому повно відображені обставини, що мають значення для справи. Висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються доказами, дослідженими у судовому засіданні, а тому підстав для їх перегляду з мотивів, викладених в апеляційній скарзі не вбачається.

Керуючись ст.ст. 195,196,200,205,206,212 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Підриємства Андрушівської райспоживспілки "Кооперативний ринок" залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "11" липня 2012 р. - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Є.М. Мацький

судді: В.В. Євпак М.М. Капустинський

Повний текст ухвали виготовлено 17.09.2012 року.

Є.М. Мацький

Роздруковано та надіслано:

1- в справу

2 - позивачу Підприємство Андрушівської райспоживспілки "Кооперативний ринок" вул.Житомирська,43,м.Андрушівка,Андрушівський район, Житомирська область,13400

3- відповідачу Державна податкова інспекція в Андрушівському районі Житомирської області вул. Воб'яна,26,м. Андрушівка,Андрушівський район, Житомирська область,13400

Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.

Возможно, это Вас заинтересует

Застереження ПАТ «ЕК «Одесаобленерго» щодо недопущення надалі порушень Ліцензійних умов з постачання електроенергії, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

Застереження ПАТ «ЕК «Одесаобленерго» щодо недопущення надалі порушень Ліцензійних умов з постачання електроенергії Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, у результаті розгляду 29.08.2013 на засіданні, яке проводилось у формі відкритого слухання, акта позапланової перевірки дотримання ПАТ «ЕК «Одесаобленерго» ліцензійних умов від 23.08.2013 № 11, проведеної сектором НКРЕ у Одеській області на підставі наказу НКРЕ від 14.08.2013 № 445, установлено, що ПАТ «ЕК «Одесаобленерго» порушило підпункт 3.4.1 Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом( z0433-96 ), затверджених постановою НКРЕ від 13.06.1996 № 15/1 (далі — Ліцензійні умови з постачання електричної енергії), у частині дотримання законодавства України та інших нормативних документів, а саме постанови НКРЕ від 22.01.2001 № 47( v0047227-01 ) «Про затвердження формування роздрібного тарифу на електроенергію для споживачів (крім населення і населених пунктів) ліцензіатами з постачання електричної енергії за регульованим тарифом» щодо розрахунку середньої закупівельної ціни на електроенергію на серпень 2013 року та роздрібного тарифу на електроенергію для споживачів (крім населення і населених пунктів) на серпень 2013 року.

Про офіційні курси гривні до іноземної валюти, Національний банк України

Національний банк України 11.12.2013 встановлює такі офіційні курси гривні до іноземної валюти* Код цифровий Код літерний Кількість одиниць Назва валюти Офіційний курс

Про затвердження Порядку передачі місцевим державним адміністраціям повноважень органів виконавчої влади вищого рівня та їх повернення, Кабінет Міністрів України

Про затвердження Порядку передачі місцевим державним адміністраціям повноважень органів виконавчої влади вищого рівня та їх повернення Відповідно до частини третьої статті 13, частини другої статті 14, статті 29-1 Закону України "Про місцеві державні адміністрації"( 586-14 ) Кабінет Міністрів України постановляє:

Парламенту советуют уточнить перечень лиц, уплачивающих повышенный размер единого взноса

Комитет по вопросам социальной политики и труда рекомендует Верховному Совету Украины принять за основу проект закона о внесении изменения в статью 8 Закона «О сборе и учете единого взноса на ...

05145472d80649777fc2d927daedc5fb