пр. № 2-во/759/99/14
ун. № 759/6958/14-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2014 року м. Київ
Святошинський районний суд м. Києва у складі:
Головуючого судді Миколаєць І.Ю.
при секретарі Захарченко Н.В.
народних засідателів Сушкевича Я.О.
Висоцького В.В.
заявника ОСОБА_2
заінтересованої особи ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про виправлення описки в рішенні Святошинського районного суду м. Києва від 14.04.2014 року у справі за заявою ОСОБА_2, заінтересовані особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4 про усиновлення,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Святошинського районного суду м. Києва від 14 квітня 2014 року ухваленим у цивільній справі за заявою ОСОБА_2, заінтересовані особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4 про усиновлення у задоволенні заяви було відмовлено.
22.04.2014 року заявник звернувся до суду із заявою про виправлення описок в рішенні Святошинського районного суду від 14.04.2014 року.
ОСОБА_2 в судовому засіданні заяву підтримав та просив її задовольнити шляхом виправлення описок у рішенні суду.
Заінтересована особа ОСОБА_3 у судовому засіданні заяву підтримала.
Заінтересована особа ОСОБА_4 у судове засідання не з'явився з невідомих для суду причин, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Його неявка не перешкоджає розгляду заяви про виправлення описок в рішенні суду.
Відповідно до ст. 219 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою осіб, які беруть участь у справі, виправити допущені у судовому рішенні описки чи арифметичні помилки.
Судом встановлено, що у вступній, описовій та мотивувальній частинах рішення Святошинського районного суду від 14 квітня 2014 року допущені описки, які підлягають виправленню.
Вирішуючи питання про виправлення допущених у судовому рішенні описок, суд приймає до уваги те, що описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Вважається, що описка має істотне значення, якщо вона міститься у резолютивній частині рішення, оскільки вона може утруднити його виконання. Не є описками граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприймання: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
Виходячи із вищевикладеного, суд виправляє допущені у судовому рішенні описки залишаючи без задоволення вимоги заяви, що не підпадають під це поняття.
Керуючись ч. 1 ст. 219 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Виправити описки у вступній, описовій та мотивувальній частинах рішення Святошинського районного суду м. Києва від 14 квітня 2014 року у справі за заявою ОСОБА_2, заінтересовані особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4 про усиновлення.
Замість вказаного у вступній частині рішення в переліку учасників судового засідання «ОСОБА_2» виправити та читати «ОСОБА_2».
Замість вказаного у абзаці 1 описової частини рішення словосполучення «актового запису № 1017 » виправити та читати «актового запису № 1071».
Замість вказаного у абзаці 3 мотивувальної частини рішення словосполучення «Чорнобильської області України» виправити та читати «Чернігівської області України».
Замість вказаного у абзаці 4 мотивувальної частини рішення словосполучення «той факт, о» виправити та читати « той факт, що».
Замість вказаного у абзаці 8 мотивувальної частини рішення слово «усиновлено» виправити та читати «усиновленою».
У задоволенні інших вимог - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. Особи, що брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні мають право подати апеляційну скаргу протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя:
Народні засідателі: