Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Влюблена в ваш сайт по уши!!! Какие же Вы умнички!!! Так хочется пожелать Вам творческих успехов!

Влюбилась в Ваш сайт!!! Какие же Вы просто молодцы!!! Искренне хочу пожелать Вам творческих успехов, динамичного развития и материального благополучия!

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...
Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

Щодо інформаційних довідок, Державна податкова служба УкраїниДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

 1. 27.09.2012  № 4526/0/71-12/12-1017
 2. Державним податковим службам в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, окружному ДПС — Центральному офісу з обслуговування ВПП

  Щодо інформаційних довідок

  У зв'язку із внесенням змін до Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги( 153-2002-п ) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.07.2012 р. № 623( 623-2012-п ) Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розробило та надіслало до ДПС України оновлені інформаційні довідки:

  1) про деякі питання щодо звільнення від сплати податку на додану вартість операцій із закупівлі товарів, робіт та послуг на митній території України у рамках проектів міжнародної технічної допомоги відповідно до міжнародних договорів України;

  2) про деякі питання оподаткування виконавців робіт, послуг на митній території України, які виконуються за рахунок міжнародної технічної допомоги, що надається на безоплатній та безповоротній основі на період підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему, або за рахунок коштів, які передбачаються в державному бюджеті як внесок України до Чорнобильського фонду "Укриття".

  Державна податкова служба України надсилає зазначені інформаційні довідки до відома та врахування в роботі.

  Лист ДПС України від 01.03.2012 р. № 6125/7/12-1017( v6125837-12 ) вважати таким, що втратив чинність.

  Доведіть зазначене до відома підпорядкованих державних податкових інспекцій.

  Заступник Голови

  А. П. Ігнатов

  Додаток

  ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА про деякі питання щодо звільнення від сплати податку на додану вартість операцій із закупівлі товарів, робіт та послуг на митній території України у рамках проектів міжнародної технічної допомоги відповідно до міжнародних договорів України

  З метою реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 р. № 153( 153-2002-п ) "Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги" інформуємо про деякі питання щодо звільнення від сплати податку на додану вартість (ПДВ) операцій із закупівлі товарів, робіт та послуг на митній території України у рамках проектів міжнародної технічної допомоги-1 відповідно до міжнародних договорів України.

  __________ -1 Цей лист не визначає особливості застосування законодавства з питань пільгового оподаткування виконавців робіт, послуг на митній території України, які виконуються за рахунок міжнародної технічної допомоги відповідно до положень Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського фонду "Укриття" в Україні( 996_004 ) та Угоди про грант (Проект ядерної безпеки Чорнобильської АЕС) між Європейським банком реконструкції та розвитку, Урядом України і Чорнобильською АЕС( 996_729 )

  1. Реалізація права на податкові пільги, передбачені законодавством та міжнародними договорами України, здійснюється на підставі:

  - реєстраційної картки проекту (програми) міжнародної технічної допомоги (МТД), що видається Мінекономрозвитку та

  - плану закупівлі товарів, робіт і послуг, що придбаваються за кошти МТД в рамках проекту (програми) МТД, засвідченого донором або виконавцем та погодженого бенефіціаром, який подається до Мінекономрозвитку (далі — план закупівлі).

  2. У реєстраційній картці проекту (програми) МТД робиться запис, який містить:

  1) посилання на статтю міжнародного договору України щодо передбачених пільг;

  2) підтвердження наявності плану закупівлі;

  3) зазначення адреси офіційного сайту Мінекономрозвитку, за якою розміщено такий план закупівлі та перелік організацій-виконавців-2, які заявили право на податкові пільги.

  У разі якщо, у реєстраційній картці проекту (програми) МТД буде зроблено такий запис, це означатиме, що в рамках проекту (програми) МТД донором заявлено право на отримання податкових пільг, передбачених податковим законодавством України. Таким чином, в рамках такого проекту (програми) МТД товари, роботи та послуги, що закуповуються виконавцем проекту-2 за рахунок МТД, відвантажуються (виконуються, постачаються) без сплати ПДВ.

  Неподання плану закупівлі за проектом розглядатиметься, як відсутність необхідності в реалізації донором права на податкові пільги при реалізації такого проекту міжнародної технічної допомоги, про що у реєстраційній картці цього проекту буде зроблено відповідну відмітку.

  У разі, якщо у реєстраційній картці проекту (програми) МТД буде зроблено одну з нижчезгаданих відміток про те, що:

  1) податкові пільги за операціями, які здійснюються на митній території України, міжнародним договором не передбачені

 3. або
 4. 2) план закупівлі не подано (необхідність в реалізації права на податкові пільги не заявлено),

  це означатиме, що в рамках проекту (програми) МТД податкові пільги відсутні або донором не заявлено необхідність в реалізації права на податкові пільги. Таким чином, в рамках такого проекту товари, роботи та послуги, що закуповуються виконавцем проекту-2 за рахунок МТД, відвантажуються (виконуються, постачаються) зі сплатою ПДВ.

  3. У разі постачання товарів, робіт та послуг, звільнених від оподаткування ПДВ, платник податку (продавець) у Декларації про ПДВ ( z1490-11 ), оформленій згідно з додатком № 6 до наказу Мінфіну від 25.11.2011 р. № 1492( z1490-11 ) "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість", зазначає підставу для звільнення, зокрема номер реєстраційної картки проекту, в рамках якого здійснено закупівлю товарів, робіт, послуг, та назву відповідного міжнародного договору.

  Платник податку (продавець) зберігає у справі:

  I. копію реєстраційної картки проекту, в рамках якого здійснено закупівлю товарів, робіт, послуг, засвідченої печаткою донора або виконавця проекту-2;

  II. копію плану закупівлі, засвідченої печаткою донора або виконавця проекту-2;

  III. копію контракту на постачання товарів, виконання робіт та надання послуг, засвідченої підписом та печаткою виконавця проекту-2 (у контракті зазначається, що закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється коштом проекту міжнародної технічної допомоги та відповідає категорії (типу) товарів, робіт і послуг, зазначених у плані закупівлі).

  __________ -2 або реципієнтом проектів, донором яких визначено Європейський Союз, які фінансуються в рамках Європейського інструменту сусідства та партнерства (ЄІСП), Інструменту співробітництва заради розвитку, Європейського інструменту демократії та прав людини (див. реєстраційну картку проекту (програми) МТД).

  4. Згідно з пунктом 23 Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги( 153-2002-п ), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 р. № 153, виконавець проекту, що реалізує право на податкові пільги, передбачені законодавством та міжнародними договорами України (крім договорів, пов'язаних із виконанням робіт з підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему), щомісяця до 20 числа складає та подає в письмовому та електронному вигляді органові державної податкової служби, в якому перебуває на обліку як платник податків, та в копії Мінекономрозвитку інформаційне підтвердження за формою згідно з додатком 8 до Порядку( 153-2002-п ). У разі коли виконавцем є юридична особа — нерезидент, що не перебуває на обліку як платник податків, інформаційне підтвердження подається в письмовому та електронному вигляді органові державної податкової служби за адресою акредитації такої особи на території України та в копії Мінекономрозвитку.

  Додаток

  ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА про деякі питання оподаткування виконавців робіт, послуг на митній території України, які виконуються за рахунок міжнародної технічної допомоги, що надається на безоплатній та безповоротній основі на період підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему, або за рахунок коштів, які передбачаються в державному бюджеті як внесок України до Чорнобильського фонду "Укриття"

  З метою реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 р. № 153( 153-2002-п ) "Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги", довідково інформуємо про деякі питання оподаткування виконавців робіт, послуг на митній території України, які виконуються за рахунок міжнародної технічної допомоги, що надається на безоплатній та безповоротній основі на період підготовки до зняття і зняття з експлуатації енергоблоків Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему або за рахунок коштів, які передбачаються в державному бюджеті як внесок України до Чорнобильського фонду "Укриття" для реалізації міжнародної програми — Плану здійснення заходів на об'єкті "Укриття" відповідно до положень Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського фонду "Укриття" в Україні( 996_004 ) та Угоди про грант (Проект ядерної безпеки Чорнобильської АЕС) між Європейським банком реконструкції та розвитку, Урядом України і Чорнобильською АЕС( 996_729 ).

  1. Реалізація права на податкові пільги, передбачені законодавством та міжнародними договорами України, здійснюється на підставі реєстраційної картки проекту (програми) міжнародної технічної допомоги (МТД)-1, що видається Мінекономрозвитку.

  __________ -1 згідно з змінами до підпункту 2 ( 153-2002-п )-1 ( 153-2002-п ) пункту 14 Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги( 153-2002-п ), внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2012 р. № 623( 623-2012-п ), для проектів (програм), які передбачають виконання робіт з підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги або за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті як внесок України до Чорнобильського фонду "Укриття" для виконання міжнародної програми — Плану здійснення заходів на об'єкті "Укриття" відповідно до Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського фонду "Укриття" в Україні( 996_004 ) та Угоди про грант (Проект ядерної безпеки Чорнобильської АЕС) між Європейським банком реконструкції та розвитку як Розпорядником коштів, наданих згідно з Грантом з Рахунка ядерної безпеки, Урядом України та Чорнобильською атомною електростанцією( 996_729 ), план закупівлі не подається.

  2. У реєстраційній картці проекту (програми) МТД у рядку "Інші відомості, що стосуються проекту (програми)" робиться запис, який містить:

  1) посилання на статтю міжнародного договору та/або закону України щодо передбачених законодавством пільг;

  2) інформацію щодо наявності контракту на постачання товарів/виконання робіт/надання послуг між виконавцем проекту (програми) МТД та компанією нерезидентом або інформацію про перемогу такої компанії в тендері (інформація вноситься на запит (подання) реципієнта під час реєстрації/перереєстрації проекту в установленому порядку).

  Зазначення у реєстраційній картці проекту (програми) МТД такого запису свідчитиме про те, що в рамках проекту (програми) МТД передбачено право на отримання податкових пільг, згідно з податковим законодавством України, а саме те, що постачання товарів/виконання робіт/надання послуг, що закуповуються за рахунок МТД, здійснюється за нульовою ставкою ПДВ та/або звільняються від оподаткування податком на прибуток підприємств.

  У разі, якщо у реєстраційній картці проекту (програми) МТД буде зроблено одну з відміток про те, що:

  1) податкові пільги міжнародним договором не передбачені;

  2) податкові пільги за операціями, які здійснюються на митній території України, міжнародним договором не передбачені,

  це означатиме, що в рамках проекту (програми) МТД податкові пільги відсутні. Таким чином, в рамках такого проекту товари, роботи та послуги, що закуповуються за рахунок МТД, відвантажуються (виконуються, постачаються) без оподаткування ПДВ за нульовою ставкою та/або звільнення від оподаткування податком на прибуток підприємств.

  3. Відповідно до статті 211 Податкового кодексу України( 2755-17 ) на період виконання робіт з підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему, які виконуються за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги, що надається на безоплатній та безповоротній основі, або за рахунок коштів, які передбачаються в Державному бюджеті України як внесок України до Чорнобильського фонду "Укриття" для виконання міжнародної програми — Плану здійснення заходів на об'єкті "Укриття" відповідно до положень Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо діяльності Чорнобильського фонду "Укриття" в Україні ( 996_004 ) та Угоди про грант (Проект ядерної безпеки Чорнобильської АЕС) між Європейським банком реконструкції та розвитку, Урядом України і Чорнобильською атомною електростанцією( 996_729 ):

  звільняються від оподаткування операції з імпорту товарів (сировини, матеріалів, устаткування та обладнання);

  оподатковуються за нульовою ставкою операції з постачання товарів (сировини, матеріалів, устаткування та обладнання), виконання робіт та постачання послуг на митній території України, що здійснюються в рамках міжнародної технічної допомоги. Суми податку, сплачені платником податку — виконавцем робіт, послуг за контрактом, укладеним з особою-нерезидентом, яка уклала контракт з реципієнтом, відшкодовуються з бюджету протягом місяця, що настає після місяця, в якому подається податкова декларація, за умови наявності належним чином оформлених документів та підтвердження їх матеріалами документальної перевірки.

  Пунктом 154.4 статті 154 Податкового кодексу України( 2755-17 ) передбачено, що звільняється від оподаткування прибуток підприємств, отриманий за рахунок міжнародної технічної допомоги або за рахунок коштів, які передбачаються в державному бюджеті як внесок України до Чорнобильського фонду "Укриття" для реалізації міжнародної програми — Плану здійснення заходів на об'єкті "Укриття" відповідно до положень Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку( 996_004 ), для подальшої експлуатації, підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації, перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему та забезпечення соціального захисту персоналу Чорнобильської АЕС.

  У разі порушення вимог щодо цільового використання вивільнених від оподаткування коштів платник податку зобов'язаний збільшити податкові зобов'язання з цього податку за результатами податкового періоду, на який припадає таке порушення, а також сплатити пеню, нараховану відповідно до цього Кодексу( 2755-17 ).

  4. Товари, роботи та послуги постачаються платником податку (продавцем) в пільговому режимі за наявності у покупця-2 таких документів:

  __________ -2 покупець — ДСП "ЧАЕС"; особа-нерезидент, яка уклала контракт з ДСП "ЧАЕС"; особа-резидент, яка уклала контракт з ДСП "ЧАЕС", особа-нерезидент, яка уклала контракт з виконавцем проекту.

  копії реєстраційної картки проекту, в рамках якого здійснено закупівлю товарів, робіт, послуг, засвідченої печаткою ДСП "ЧАЕС";

  засвідченої підписом та печаткою ДСП "ЧАЕС" копії контракту з продавцем на постачання товарів, виконання робіт та надання послуг. У контракті зазначається, що закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється коштом проекту міжнародної технічної допомоги.

  При цьому копії зазначених документів залишаються у платника податку як підстава для оподаткування ПДВ за нульовою ставкою та/або звільнення від оподаткування.

  5. Для оформлення податкової звітності щодо операцій з постачання товарів (сировини, матеріалів, устаткування та обладнання), виконання робіт та надання послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ за нульовою ставкою, платники податків визначають податкові зобов'язання з ПДВ за нульовою ставкою за такими операціями і виписують податкову накладну щодо застосування нульової ставки в порядку, встановленому законодавством. У податковій накладній( za333-11 ) вказується підстава для звільнення відповідно до наказу Мінфіну від 01.11.2011 р. № 1379 ( z1333-11 ) "Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної", зареєстрованого в Мін'юсті від 22.11.2011 р. за № 1333/20071.

  Платники податків ведуть облік операцій, що оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою. У терміни, передбачені законодавством, платники податків подають до органу державної податкової служби за місцем реєстрації податкову декларацію з ПДВ( z1490-11 ), у якій у відповідних розділах зазначаються операції, що оподатковуються за нульовою ставкою.

  6. Платники податків, що мають право на звільнення від оподаткування, ведуть окремий податковий облік звільненого від оподаткування прибутку. Суми прибутку, звільненого від оподаткування, указують у декларації з податку на прибуток( z1215-11 ) за формою, визначеною законодавством.

  7. Згідно з пунктом 23 Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги( 153-2002-п ), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 р. № 153, реципієнт, що реалізує право на податкові пільги в рамках проведення операцій, пов'язаних із виконанням робіт з підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему, щомісяця до 20 числа подає в письмовому та електронному вигляді органові державної податкової служби, в якому перебуває на обліку як платник податків, інформаційне підтвердження за формою згідно з додатком 9 до Порядку( 153-2002-п ).

  {Текст взято з сайту ДПС України http://www.sts.gov.ua/}

  Юридичний портал Справедливість

  Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.

  Возможно, это Вас заинтересует

  Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268, Кабінет Міністрів України

  Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 Кабінет Міністрів України постановляє: Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268( 268-2006-п ) "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" (Офіційний вісник України, 2006 р., № 10, ст. 632, № 15, ст. 1084, № 29, ст. 2092; 2007 р., № 37, ст. 1455; 2008 р., № 21, ст. 601, № 34, ст. 1139, № 56, ст. 1866, ст. 1867; 2009 р., № 50, ст. 1696, № 78, ст. 2646; 2010 р., № 27, ст. 1063, № 86, ст. 3024, ст. 3031; 2011 р., № 28, ст. 1193, № 37, ст. 1523, № 45, ст. 1830, № 77, ст. 2856, № 85, ст. 3105; 2012 р., № 3, ст. 95, № 11, ст. 408, № 22, ст. 848) зміни, що додаються.

  В Ізраїлі оголошено дострокові вибори

  Премєр-міністр Біньямін Нетаньяху виступив зі зверненням, заявивши, що дочасне голосування можливе впродовж трьох місяців.Найімовірніше, це станеться в січні або в лютому, припускають аналітики.Однак ...

  У Києві прогримів вибух: є постраждалі

  Сьогодні, 30 липня, в центрі Києва прогримів вибух. Надзвичайна подія сталася в районі парку ім. Тараса Шевченка на перехресті вул. Горького і Володимирської.

  Госземагентство предоставило разъяснение относительно права собственности на землю

  В письме от 3 июля 2013 года №11770/17/11-13 Госземагентство предоставило разъяснение относительно права собственности на земельный участок. Об этом сообщает пресс-служба Госпредпринимательства.

  05145472d80649777fc2d927daedc5fb