Справа № 139/1289/13-ц
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
28 січня 2014 року Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області в складі : головуючого-судді Добровольського В.В.
секретаря Пилипчук В.П.
з участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Муровані Курилівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася до суду з позовом, зазначивши, що 16 жовтня 2008 року зареєструвала шлюб з відповідачем у відділі реєстрації актів цивільго стану Немирівського районного управління юстиції Вінницької області. В шлюбі з ОСОБА_2 мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає разом із нею та перебуває на її утриманні, батьком якого є відповідач. Батько дитини не виконує свого обов'язку по утриманню сина, не надає матеріальної допомоги, а тому просила стягувати з нього аліменти на утримання сина в розмірі 1/4 частини заробітку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
Відповідач будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, відповідно до ч. 6 ст. 74 ЦПК України, повторно в судове засідання не з'явився, про причину неявки суд не повідомив, заяви про розгляд справи в його відсутності суду не надав. Суд за згодою позивача на підставі ст.ст. 224, 225 ЦПК України ухвалив про заочний розгляд справи.
В судовому засіданні позивач позов підтримала та просила стягувати аліменти з відповідача на утримання сина в розмірі 1/4 частини заробітку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
Суд, розглянувши справу вважає, що позов підлягає до задоволення.
Сторони уклали шлюб 16.10.2008 року (а.с. 5).
Відповідач ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується свідоцтвом про народження (а.с. 6).
Дитина проживає та знаходиться на утриманні матері ОСОБА_1 (а.с. 9, 10).
Відповідно до статті третьої Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Україною Постановою ВР № 789-XII від 27.02.91 року, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.
Статтею 180 СК України передбачено, що батьки зобов'язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття. Аліменти на утримання сина ОСОБА_3, які будуть стягуватися з відповідача на користь позивачки слід визначити згідно ст. 183, ч. 2 ст. 182 СК України у розмірі 1/4 частини його заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, що буде слугувати забезпеченню інтересів дитини.
Керуючись Конвенцією про права дитини від 20 листопада 1989 року, ст.ст. 180, 182, 183 СК України, ст.ст. 3, 10, 57, 88, 212-215, 224, 225, 367 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задоволити.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 - аліменти в розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) відповідача, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з 17 грудня 2013 року до досягнення сином повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави витрати по оплаті судового збору в сумі 243,60 гривень.
Рішення в частині стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Мурованокуриловецький районний суд шляхом подання апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем у загальному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення
Суддя :