23.04.2014 Справа № 756/5275/14-ц
УКРАЇНА
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА
04212, м. Київ, вул. М. Тимошенка, 2є
________________________________________________________________
756/5275/14-ц
Справа №6-756/242/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 квітня 2014 року Оболонський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді - Диби О.В. ,
за участю секретаря - Воінової А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Києві подання державного виконавця відділу державної виконавчої служби Оболонського РУЮ у м.Києві Джулай Ю.Ю. про примусове входження до житла боржника фізичної особи,
В С Т А Н О В И В :
Державний виконавець відділу державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у м. Києві Джулай Ю.Ю. звернувся до суду з поданням про примусове входження на земельну ділянку по АДРЕСА_1, яка належить боржникам ОСОБА_2 та ОСОБА_3. Подання мотивоване тим, що на виконанні у відділі державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у м. Києві знаходиться виконавче провадження про солідарне стягнення з боржників ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 авансу в розмірі 20 000 доларів США, що станом на 19.03.2012 року за курсом НБУ становить 159 700 грн.
Посилаючись на те, що боржниками вимоги за виконавчим листом добровільно не виконуються, вони ухиляється від надання доступу до земельної ділянки, яка належить їм на праві власності, державний виконавець просив подання задовольнити, розгляд проводити у його відсутність.
Державний виконавець до суду не з?явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Дослідивши матеріали подання, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Частиною 1 статті 376 ЦПК України встановлено, що питання про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника - фізичної особи або особи, у якої знаходиться майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб, або дитина, щодо якої є виконавчий документ про її відібрання, при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням житла чи іншого володіння особи за поданням державного виконавця.
Відповідно до ч. 2 ст. 376 ЦПК України суд негайно розглядає подання, зазначене в частині першій цієї статті, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.
Судом встановлено, що на виконанні ВДВС Оболонського РУЮ у м. Києві знаходиться виконавче провадження про солідарне стягнення з боржників ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 авансу в розмірі 20 000 доларів США, що станом на 19.03.2012 року за курсом НБУ становить 159 700 грн.
На момент звернення державного виконавця до суду, боржники не сплатили наявний перед стягувачем борг.
Згідно акту державного виконавця від 10.02.2014 року, потрапити на земельну ділянку, що належить боржникам, не виявилось можливим, оскільки боржники ухиляються від проведення виконавчих дій.
Разом із цим, як вбачається із наданих суду матеріалів державним виконавцем не надано жодного доказу, щодо ухиленням боржників від виконання судового рішення чи рішення іншого органу, що перебуває на виконанні. Крім цього державним виконавцем не надано жодного доказу того, що боржники в установлений законом строк повідомлені про необхідність сплати коштів та взагалі, наявності виконавчого провадження щодо стягнення з них таких коштів.
За таких обставин, враховуючи відсутність доказів про вчинення державним виконавцем всіх можливих дій щодо виконання виконавчого провадження, відсутності доказів повідомлення боржників про час та місце вчинення виконавчих дій та взагалі, про наявність такого виконавчого провадження, суд приходить до висновку про необхідність залишення без задоволення подання державного виконавця.
На підставі викладеного та керуючись ст. 376 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Подання державного виконавця відділу державної виконавчої служби Оболонського РУЮ у м. Києві Джулай Ю.Ю. про примусове входження до житла боржника фізичної особи - залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду м. Києва через суд першої інстанції шляхом подання в 5-денний строк з дня отримання ухвали апеляційної скарги.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: О.В.Диба