КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2а/2605/551/12 (2605/15664/12)
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 жовтня 2012 р. м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Файдюк В.В., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на постанову Оболонського районного суду м. Києва від 03 жовтня 2012 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Відділу ведення Державного реєстру виборців Оболонської районної в м. Києві Державної адміністрації про оскарження дій суб'єкта владних повноважень, -
В С Т А Н О В И В :
01 жовтня 2012 року ОСОБА_1 звернувся до Оболонського районного суду м. Києва із позовом до Відділу ведення Державного реєстру виборців Оболонської районної в м. Києві Державної адміністрації про оскарження дій суб'єкта владних повноважень.
Постановою Оболонського районного суду м. Києва від 03 жовтня 2012 року в задоволенні даного адміністративного позову було відмовлено.
На вказану постанову суду позивачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить її скасувати та ухвалити нову, якою задовольнити позовні вимоги повністю.
Перевіривши вказану апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до провадження апеляційного суду та підлягає залишенню без розгляду, оскільки не відповідає вимогами Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до ч. 1, 2 статті 173 КАС України - право звернутися з адміністративним позовом про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, має кожен, хто має право голосу на відповідних виборах або референдумі.
Адміністративні справи щодо уточнення списку виборців розглядає місцевий загальний суд як адміністративний суд за місцезнаходженням відповідної комісії.
Відповідно до вимог ч. 2 статті 177 КАС України - копії судового рішення невідкладно видаються особам, які брали участь у справі, або надсилаються їм, якщо вони не були присутні під час його проголошення.
Як вбачається з матеріалів справи, копія повного тексту постанови суду першої інстанції була отримана апелянтом 03 жовтня 2012 року, тобто в день проголошення рішення суду.
Відповідно до ч. 5 статті 177 КАС України - судові рішення за наслідками розгляду справ, визначених статтями 172 - 175 цього Кодексу, можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у дводенний строк з дня їх проголошення, а судові рішення, ухвалені до дня голосування, - не пізніш як за чотири години до початку голосування.
Враховуючи, що апеляційна скарга була подана позивачем до суду лише 09 жовтня 2012 року, апелянтом був пропущений строк апеляційного оскарження постанови Оболонського районного суду м. Києва від 03 жовтня 2012 року.
Відповідно до ч. 5 статті 179 КАС України - днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені статтями 172 - 177 цього Кодексу, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.
Приймаючи до уваги вищезазначене, вважаю, що зазначена апеляційна скарга ОСОБА_1 на постанову Оболонського районного суду м. Києва від 03 жовтня 2012 року -підлягає залишенню без розгляду.
Відповідно до ч. 9 статті 177 КАС України - суд апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду не може повертати справу на новий розгляд. Судове рішення суду апеляційної інстанції є остаточним.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 173, 177, 179 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Оболонського районного суду м. Києва від 03 жовтня 2012 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Відділу ведення Державного реєстру виборців Оболонської районної в м. Києві Державної адміністрації про оскарження дій суб'єкта владних повноважень -залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 КАС України та оскарженню не підлягає.
Суддя Файдюк В.В.