Макет майбутнього пам’ятника виставили в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури
Павло ЛАРІОНОВ для «Урядового кур’єра»
У грудні 2022 року відзначатимемо трьохсотлітній ювілей видатного українського Любомудра. До цієї знаменної дати наукова еліта харківських вишів започаткувала спрямований на перспективу «Великий проект: Григорій Сковорода-300». У його рамках торік у Києві відбувся Міжнародний форум «Григорій Сковорода як гасло часу», присвячений 290-й річниці від дня народження Григорія Савича. Його учасники звернулися до громадськості країни та світу підтримати виконання кількох заходів до знаменного ювілею.
Першою відгукнулася місцева влада райцентру Чорнухи, що на Полтавщині, створивши громадський комітет із підготовки до трьохсотлітнього ювілею славного земляка. Його очолив заступник голови райдержадміністрації Микола Кривчун. Нині на рахунку краян чимало знакових справ: зорганізовано проведення творчих пленерів за участю студентів Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, щорічне мистецьке свято «Благословенні ті сліди Григорія Сковороди»; в урочищі Горлова гора, на якій любив мріяти юний Грицько, висаджено понад три тисячі молодих дубків для майбутнього гаю.
Зроблено також перший крок для втілення в життя одного з пунктів Великого проекту — встановити пам’ятник Григорію Сковороді на батьківщині філософа у селищі Чорнухи. Керівники місцевих органів влади звернулися до очільників Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури по допомогу. Ті доручили цю справу молодому скульптору Віталію Андріанову. Поки митець трудився над виготовленням макета в гіпсі, почесний громадянин Чорнух, культуролог Борис Войцехівський переймався пошуками гранітної брили для майбутнього монумента. Потрібну заготовку він знайшов у кам’яному кар’єрі в селі Старі Бабани Уманського району на Черкащині. Знову небайдужі громадяни допомогли доставити гранітну брилу заввишки понад два з половиною метри в Чорнухи.