Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Огромное спасибо от кого зависит продвижение портала.

Этот интернет сайт здоровский! Пользовался довольно чуть ли не по три раза на день. Этот портал ожидает хорошее будущее. Желаю удачи. Хотелося б видеться с Вашими трудами чаще! Дерзайте!

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...
Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

Аварійність в економічному вимірі

  Аварійність в економічному вимірі

  МОТОРОШНА СТАТИСТИКА

  До сьогодні точно не відомо, скільки втрачає держбюджет внаслідок дорожньо-транспортних пригод

  Практично на всіх заходах, організованих і проведених відомим Всеукраїнським громадським об’єднанням «Асоціація безпеки дорожнього руху» звучить моторошна статистика загиблих і скалічених наших співгромадян внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Утім, ці ДТП логічніше було б називати трагедіями — хіба не так, коли щорічно на автошляхах України гинуть близько п’яти тисяч осіб, а понад 40 тисяч стають інвалідами?

  Ціна за технічний прогрес зашкалює

  — Безперечно, це справді вражаюча, на рівні апокаліпсису, трагедія, яка, крім горя і страждань сотень тисяч людей, спричиняє відчутні втрати й іншого, так би мовити, порядку, — зазначає голова Асоціації Михайло Берлін. — Так виходило, що раніше всі ми здебільшого говорили про соціально-демографічні наслідки смертності і травматизму на дорогах і майже ніколи не торкалися економічного боку цієї проблеми. А вона величезна, оскільки ледь не 70% травмованих і загиблих становлять чоловіки віком до 50 років — найпродуктивніший трудовий потенціал країни.

  За оцінками Світового банку, від аварій на автошляхах наша країна щороку втрачає 2,5—3% свого валового внутрішнього продукту, що приблизно становить 5 мільярдів доларів США, чи 40 мільярдів гривень. Якщо це так, то майже все заплановане в цьогорічному держбюджеті зростання ВВП «з’їдять» втрати від дорожньо-транспортних пригод. Отже, змінити ставлення суспільства до проблем безпеки дорожнього руху конче потрібно і в економічному плані, спонукаючи державних економістів ретельно рахувати ті самі аварійні матеріальні затрати, аби робити ефективні кроки для подолання кризи в цій сфері.

  Звичайно, однозначно сказати, що всі сидять склавши руки, не можна. Впродовж 2011—2012 років для стабілізації ситуації на вітчизняних дорогах зроблено чимало. Скажімо, уряд у травні 2011 року прийняв Стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2015 року, у серпні минулого року схвалив Концепцію однойменної державної цільової програми, а цього року — і саму Програму підвищення безпеки дорожнього руху до 2016 року. До речі, в рамках виконання Програми економічних реформ на 2010—2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Водночас Верховна Рада з урахуванням кращого міжнародного досвіду ухвалила кілька нових законів у сфері безпеки руху, а також внесла поправки до деяких чинних. Але слід визнати й те, що та сама ситуація на дорогах змінюється дуже повільно або й зовсім стоїть на місці. Чому?

  Про абсолютно безпечні дороги наші водії тільки мріють. Фото Володимира ЗAЇКИ

  Рахувати і ще раз рахувати

  Експерти називають безліч причин: і не зовсім коректно поставлені завдання в тій самій програмі, і брак індикаторів для контролю за ходом її реалізації… А головним визнають інше — хронічне недофінансування, а то й просто нефінансування зазначених у всіх цих законодавчих актах і документах заходів. І річ тут навіть не в усталеному в народній свідомості кліше про чиновницьку необов’язковість, а в іншому — в цій сфері практично немає економічного обгрунтування запитуваних бюджетних коштів. Відтак чітко зрозуміти, куди і в якому обсязі з найбільшою користю спрямовувати гроші, важко.

  Бракує відповідних розрахунків. А де їм взятися, коли немає бази для обрахування економічно ефективних заходів для протидії порушенням безпеки дорожнього руху? В цьому контексті Михайло Берлін звертає увагу на ще одну економічну (і не тільки) прикру домінанту — мізерну як для наших реалій вартість життя людини. Максимальні 10 тисяч євро за законом про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності інакше й не назвеш, бо, приміром, у Європі компенсація за втрачене в ДТП життя становить до півтора мільйона євро, а в США чи Канаді — до 5,5 мільйона доларів.

  Ось і виходить, що за щорічних понад 200 тисяч ДТП, в яких гинуть і травмуються люди, завдається шкода майну фізичних і юридичних осіб, витрачаються значні кошти на ліквідацію наслідків аварій і надання медико-соціальної допомоги постраждалим, ніхто не рахує загальних витрат. Та й порахувати досить складно через брак необхідної інформації. І так триватиме доти, доки в державі не почнуть належно оцінювати вартість людського життя і прискіпливо визначати економічні втрати від аварій на автошляхах.

  Скажімо, експерти підрахували, що матеріальну відповідальність винного в ДТП, в якому загинула людина, варто підвищити до трьох мільйонів гривень. З одного боку, цих грошей має вистачити родині, яка втратила годувальника, для адаптації, а з іншого — приблизно така сума може змусити не порушувати правил дорожнього руху тих, хто сідає за кермо. Якщо відповідальність винної в ДТП особи підніметься до такого рівня, страхові компанії задіють всі механізми, аби змусити своїх клієнтів їздити без порушень — що називається, спрацює економічний інтерес.

  Урядовий Кур'єр

  Рейтинг: 4.7/5, основан на 25 голосах.

  Возможно, это Вас заинтересует

  Международные организации просят разобраться в ситуации с увольнением судей КСУ

  Судьи Конституционного Суда Украины обратились к европейским и международным организациям и правозащитным институциям с просьбой разобраться с ситуацией, которая сложилась вокруг увольнения судей ...

  Про типові програми навчання фахівців з питань фондового ринку, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку

  Про типові програми навчання фахівців з питань фондового ринку На виконання пункту 1.1 Положення про порядок навчання та атестації фахівців з питань фондового ринку( z0584-96 ), затвердженого наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 24 вересня 1996 року №215, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 08 жовтня 1996 року за №584/1609 (із змінами), пункту 3 рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 13 грудня 2001 року( z0035-02 ), зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 16 січня 2002 року за № 35/6323 «Щодо порядку продовження терміну дії та отримання сертифікатів особами, що здійснюють професійну діяльність з цінними паперами в Україні», та у зв'язку з розвитком чинного законодавства Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку ВИРІШИЛА:

  Про затвердження Типового положення про центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Кабінет Міністрів України

  Про затвердження Типового положення про центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Відповідно до частини третьої статті 7 Закону України ( 5081-17 ) "Про екстрену медичну допомогу" Кабінет Міністрів України постановляє:

  Болгарські археологи знайшли залишки найдавнішого міста Європи

  Болгарський археолог Васіл Ніколов з Національного Інституту Археології твердить, що він і його колеги знайшли залишки найдавнішого міста у Європі на північному сході країни.

  05145472d80649777fc2d927daedc5fb