Понад 40 тисяч європейських установ: аеропортів, лікарень, банків, енергетичних компанії — можуть зобов’язати звітувати про спроби інтернет атак. А найбільш важливі для економіки та інфраструктури підприємства повинні будуть ще й доводити надійність свого електронного захисту.
Це станеться, якщо ЄС ухвалить спільну стратегію боротьби з кіберзлочинністю, яку презентували у четвер.
Катрін Аштон, верховний комісар з безпеки та зовнішньої політики:
«Довіра та впевненість мають існувати не тільки між країнами, але й між приватними та державними організаціями. Отож стратегія, яку ми запускаємо сьогодні, запроваджує механізми захисту інформаційних мереж, зменшення кіберзлочинності, та створення єдиної політики ЄС у віртуальному просторі».
Окрім цього кожна з 27 країн-членів має створити окремий орган контролю за кіберпростором, частиною якого стане група швидкого реагування на інтернет загрози та подолання наслідків кібератак.
Сесілія Мальмстрьом, європейський комісар внутрішніх справ:
«Якщо ми хочемо заслужити довіру до своїх зусиль з боротьби з кіберзлочинністю, ми потребуємо кращого законодавства, більших ресурсів та кращої координації. Ми вже досить далеко просунулися, але повинні зробити набагато більше».
За різними оцінками, втрати від дій кіберзлочинців у Європі складають від однієї до трьох чвертей трильйона євро на рік.