Провальний старт української збірної у кваліфікації фактично перекреслив наші надії на участь у чемпіонаті світу-2014
Чого чекати вболівальникам від матчу з Чорногорією? Із цим запитанням кореспондент «УК» звернувся до Андрія Баля після шокуючої нульової нічиєї його підопічних у Кишиневі. Відповідь першого помічника Олега Блохіна була підкреслено дипломатичною. Він віддав належне майбутньому суперникові, пообіцяв провести серйозний аналіз поєдинку проти Молдови і найголовніше — попросив хлопців, щоб вони скоріше забули прикру невдачу на полі арени «Зімбру».
Аналізувати справді було що. Наш конкурент у групі H — збірна Англії в матчі із Сан-Марино володіла м’ячем 86 відсотків ігрового часу і перемогла з рахунком 5:0. У зустрічі проти підопічних Іона Караса цей показник в Анатолія Тимощука та його партнерів дорівнював 70 відсоткам. Але це не допомогло гостям перервати свою безвиграшну серію із п’яти поєдинків.
У вівторок на "Олімпійському" наші почувалися, як сліпі кошенята. Фото Олександра ЛЕПЕТУХИ
Це й не дивно з огляду на те, що Ярмоленко програвав кожні чотири мікродуелі з п’яти, його одноклубник Гусєв віддав лише три передачі у штрафний майданчик суперника, Тимощук жодного разу не загострив ситуацію, а Ротань бездарно виконав більшість штрафних та 11 кутових ударів.
Нагадаю, 12 жовтня ми грали проти збірної, яка посідає 145-те місце в рейтингу ФІФА і основу якої складають гравці з чемпіонатів Ірану, Азербайджану, Казахстану та один виконавець зовсім без клубу. Як же невпізнанно мала змінитися гра синьо-жовтої дружини, щоб за три дні кров з носа обіграти легіонерів із Чорногорії, які захищають кольори російських клубів «Краснодар» і «Спартак» (Нальчик), французького «Лілля» та італійської «Фіорентини»?
Дива так і не сталося. Найприкріше полягає в тому, що переможний м’яч гості забили, не докладаючи зайвих зусиль: просто дочекалися, поки пара наших стоперів Кучер — Михалик, образно кажучи, привезе м’яч у власні ворота. А кращим в обох іграх українців виявилися не гравці атаки, а воротар Андрій П’ятов. Водночас його партнери за вісім днів перебування у таборі національної збірної забули навіть те, що вміли, і на полі «Олімпійського» мали вигляд футболістів, які вперше грали в одній команді.
Після того, як гіпертонічний криз поклав на лікарняне ліжко Олега Блохіна, під прапори збірної терміново запросили Олександра Заварова і Олега Кузнєцова. З тих спеціалістів, які влітку 2006-го виводили синьо-жовтих до чвертьфіналу світової першості в Німеччині, забули лише про блискучого стратега Семена Альтмана, останнім місцем роботи якого була сімферопольська «Таврія».
Як виявилося — дарма.
Виконуючий обов’язки головного тренера збірної України Андрій Баль на післяматчевій прес-конференції не приховував розпачу: «Напевно, гра з Англією дала хлопцям не впевненість, а самовпевненість. Ми загубили п’ять очок у матчах проти Молдови і Чорногорії. Прикрий «гол у роздягальню» психологічно зламав хлопців.
Тепер хлопцям треба повертатися з неба на землю».
ТАБЛО «УК»
Кваліфікація чемпіонату світу-2014
Україна — Чорногорія — 0:1 Гол: Дам’янович (45) Нереалізований пенальті: Йоветич (80)
Сан-Марино — Молдова — 0:2 Голи: Даду (73, з пенальті), Єпуряну (78)
Матч Польща — Англія відбувся вчора.
14 листопада Чорногорія — Сан-Марино
Група H
І В Н П М О
Англія 3 2 1 0 11-1 7
Чорногорія 3 2 1 0 9-2 7
Польща 2 1 1 0 4-2 4
Молдова 4 1 1 2 2-7 4
Україна 3 0 2 1 1-2 2