Міжнародна команда астрономів підтвердила існування планети Глізе 581g в системі зірки Глізе 581, яка знаходиться в 22 світлових роках від Сонця, передає ТСН з посиланням на Вести.
Знахідка очолила список потенційно придатних для життя планет. Температура поверхні Глізе 581g аналогічна земній, і теоретично там може бути вода, зазначають вчені.
Суперечки навколо четвертої за віддаленістю планети в системі червоного карлика Глізе 581 розгорнулися вже через два тижні після того, як в 2010 році про неї повідомили астрономи з проекту-пошуку екзопланет Лік-Карнегі.
Річ у тім, що фахівці Женевської обсерваторії, які знайшли інші планети у цієї зірки, заявили, що не виявили слідів нової планети в своїх розширених дослідженнях.
І ось першовідкривачі Глізе 581g під керівництвом Стівена Вогт з Каліфорнійського університету в Санта-Круз представили новий аналіз, що доводить її існування.
Вчені використовували високоточний інструмент для пошуку планет HARPS, встановлений на телескопі в обсерваторії Ла-Силья в Чилі.
Дослідження показали, що планети системи Глізе 581 обертаються по круговій орбіті, а не еліптичній, як вважалося раніше. Це відкриття дозволило скоригувати розрахунки і отримати чіткий сигнал від ще одного великого об'єкта.
«Ми оцінюємо ймовірність помилки менш, ніж в чотири відсотки, — повідомляє Фогт. — Сигнал відповідає планеті з масою в 2,2 рази, що перевершує земну. Вона знаходиться в населеної зоні, де можливе існування рідкої форми води, на відстані 0,13 астрономічних одиниць від батьківської зірки».
За рахунок того, що випромінювання червоного карлика менше, ніж у Сонця, Глізе 581g отримує стільки ж світла і тепла, скільки наша планета.
Ця обставина дозволила їй отримати індекс подібності Землі 0,92 і обійти за цим показником планету Глізе 667Cc, відкриту в минулому році.
Зазначимо, орбіта Глізе 581g менше орбіти Землі, але через тьмяного світла червоного карлика обидві планети отримують приблизно однакову кількість світла і тепла.
Нові результати, отримані командою Фогта, виявилися переконливими, і Лабораторія пристосованості планет для життя включила Глізе 581g в свій каталог.
Щодо оподаткування доходів шахтарів, Державна податкова служба УкраїниЩодо оподаткування доходів шахтарів Державна податкова служба України згідно із ст. 52 Податкового кодексу України( 2755-17 ) від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі — Кодекс) розглянула <...> лист <...> щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб з виплачених сум доходів і повідомляє.
Про внесення змін до постанови НКРЕ від 21.12.2011 № 4, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетикиПро внесення змін до постанови НКРЕ від 21.12.2011 № 4 Відповідно до Закону України "Про електроенергетику" ( 575/97-ВР ), Указу Президента України від 23.11.2011 № 1059 ( 1059/2011 ) "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики", постанови НКРЕ від 26.10.2006 № 1419( v1419227-06 ) "Про затвердження Порядку визначення відрахувань коштів на поточні рахунки постачальників електричної енергії за регульованим тарифом та на поточний рахунок із спеціальним режимом використання оптового постачальника електричної енергії", ураховуючи звернення Міністерства енергетики та вугільної промисловості України (лист від 24.10.2012 № 03/13-4588), Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, ПОСТАНОВЛЯЄ:
| Что делать, если контрагент не исполняет добросовестно свои обязательства?Хозяйственные споры в суде - что делать, если контрагент не исполняет добросовестно свои обязательства? Как взыскать задолженность? Где найти управу для партнера?
Про деякі питання ліцензування експорту товарів, Міністерство економічного розвитку і торгівлі УкраїниПро деякі питання ліцензування експорту товарів Відповідно до статті 16 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність"( 959-12 ), Закону України "Про металобрухт" ( 619-14 ), постанови Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 № 1698( 1698-2000-п ) "Про затвердження переліку органів ліцензування", наказу Мінекономрозвитку України від 19.04.2013 № 414( v0414731-13 ) та з урахуванням рекомендацій комісії з питань ліцензування господарської діяльності із заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту чорних і кольорових металів, визначення рекомендованих обсягів експорту брухту чорних і кольорових металів, брухту легованих чорних металів та розгляду заявок на видачу ліцензій на експорт товарів та розподілу квот за підсумками засідання від 21.08.2013 (протокол № 377) НАКАЗУЮ:
|