Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Огромное спасибо за этот огромнейший труд, который Вы делаете ежедневно для пользователей.

Этот портал классный! работал на нем очень часто. Думаю, что этот интернет портал ждет светлое будущее. Удачи Вам, ребята. Хотелося б встречаться с Вашими работами почаще! Действуйте!

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...




Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

Про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - Богуславський районний суд Київської області - Кіхтенко С. О.

  1. ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 358/1487/13-а Провадження № 2-а/358/129/13 ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 вересня 2013 року м. Богуслав

Богуславський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді Кіхтенка С.О.,

за участю секретаря Симоненко О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду без фіксування технічними засобами судового засідання відповідно до положень ч. 1 ст. 41 КАС України, справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УПФ у Богуславському районі Київської області про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся з даним позовом, в якому просить суд визнати неправомірною відмову відповідача неправомірною та зобов'язати виконувати всі рішення суду у відношенні нього, які набрали законної сили, посилаючись на те, що УПФУ у Богуславському районі протиправно не виконує рішення суду відносно нарахування його пенсії, чим порушує його права. Європейський суд з прав людини (надалі - Євросуд) прийняв більше тисячі рішень з приводу не виконання Україною судових рішень в відношенні інвалідів ЧАЕС. В усіх із них встановлено порушення урядом України параграфу 1 ст. 6 Конвенції з прав людини та основоположних свобод в відношенні не виконання рішень національних судів, які вступили в законну силу, ст. 13 у відношенні відсутності в Україні засобів правового захисту для відшкодування збитків, завданих відмовою уряду виконувати судові рішення, які набрали законну силу, а також ст. 1 Протоколу №1 в зв'язку з тривалим не виконанням цих судових рішень, що в значній мірі спрощує вирішення цієї справи по суті. Євросуд в межах своєї компетенції чітко визначив: 1.Твердження уряду, що прийняття змін до бюджету України і видання на підставі цього закону постанови КМУ, якою обмежили існуючі права інвалідів ЧАЕС, вже визнані судовим рішенням, яке набрало законної сили, є нікчемним. Так в пілотному рішенні «Цибулько та інші проти України» (case of Tsibulko and others v. Ukraine, Application no. 65656/11 and 249 other applications, 20 June 2013), яке набрало чинності, чітко вказано, цитата: «13. Уряд стверджував, що по фактах викладеним у поданих скаргах ніякого порушення прав заявників не було. Він стверджував, що ЗУ «Про внесення змін у ЗУ «Про Державний бюджет на 2011 рік» від 14.06.2011 року (Закон № 3491-VI від 14.06.2011 року) та постанова Кабінету Міністрів «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету» від 06.07.2011 року (постанова КМУ. № 745 від 06.07.2011 року), знизили обсяг коштів, виділених з державного бюджету для виконання судових рішень, присуджених відносно соціальних виплат заявникам і тому права заявників на компенсацію були відповідно зменшені. Суд відзначає, що рішення національних судів, що набрали законної сили, є остаточними і підлягають виконанню. Обов'язок держави не порушувати права визначені рішенням суду, яке набрало законної сили. В правовому світі не існує підстав для не виконання виконавчою владою судового рішення яке набрало законної сили.

Він вважає, що бездіяльністю відповідача порушені його права, передбачені вказаною Конвенцією, а тому він змушений звернутися з відповідним позовом до суду.

Позивач в судове засідання не з'явився, але письмово повідомив суд про розгляд справи без його участі, свої позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засіданні не з'явився, але письмово повідомив суд про розгляд справи без його участі та подав до суду письмові заперечення проти позову та просив відмовити в його задоволенні.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне відмовити в задоволенні заявленого позову з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що постановами було зобов'язано управління ПФУ у Богуславському районі здійснити перерахунок та виплатити пенсію по 2 групі інвалідності в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю у розміру 75% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст.ст. 50,54 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та зобов'язано управління ПФУ у Богуславському районі здійснити перерахунок з урахуванням фактично виплачених сум та виплатити щомісячні доплати до пенсії за проживання в зоні посиленого радіоекологічного контролю в розмірі однією мінімальної заробітної плати відповідно до ст. 39 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

На виконання зазначених постанов управлінням ПФУ у Богуславському районі проведено відповідний перерахунок відповідно ст.ст. 39, 50, 54 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Відповідач певний час згідно з вказаною постановою суду перераховував його пенсію, призначену на підставі Закону, у зв'язку з набранням з 19.06.2011 року чинності ЗУ «Про внесення змін до ЗУ «Про Державний бюджет України на 2011 рік» від 14.06.2011 року № 3491-VI та прийняття Кабінетом Міністрів України постанови від 06.07.2011 року № 745, проведено перерахунок пенсії, внаслідок чого її розмір зменшився. Порядок виконання судового рішення регулюється ст. 257 КАС України. Відповідно до пунктів цієї статті у разі необхідності спосіб, строк і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб'єктів владних повноважень можуть бути покладені обов'язки щодо забезпечення виконання рішення. Примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому ЗУ «Про виконавче провадження».

Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про виконавче провадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно - правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Таким чином, закон надає право на примусове виконання рішення суду особі, на користь якої ухвалено рішення, в межах виконавчого провадження.

Відповідальність за невиконання рішення, що зобов'язує боржника вчинити певні дії, встановлено ст. 89 ЗУ «Про виконавче провадження».

Підставою для звернення позивача до суду з даним позовом фактично є невиконання відповідачем рішення суду, яке вступило в законну силу. Таким чином, позивач, звертаючись до суду, порушив питання, що стосується здійснення судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах, порядок розгляду якого визначений ст.267 КАС України.

За приписами ч.9 ст.267 КАС України особа - позивач, на користь якої ухвалено постанову суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такої постанови суду або порушення права позивача, підтверджених такою постановою суду. Таку заяву може бути подано протягом десяти днів з дня, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, але не пізніше дня завершення строку пред'явлення до виконання виконавчого листа, виданого за відповідною постановою суду. У разі відповідності заяви вимогам, визначеним ст. 267 КАС України, вона підлягає розгляду та вирішенню в порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду протягом десяти днів з дня її отримання. В іншому випадку вона ухвалою суду повертається заявнику.

КАС України передбачає загальні та спеціальні способи судового контролю. Загальні способи контролю мають усі суди, незалежно від спеціалізації, і вони полягають в розгляді скарг на рішення, дії чи бездіяльність державних виконавців. Загальний судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому ст. 181 КАС України. Спеціальні способи судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах передбачені ст. 267 КАС України, зокрема, до них належать: зобов'язання суб'єкта владних повноважень надати звіт про виконання судового рішення, накладення штрафу за невиконання судового рішення та інше.

Позивач звертаючись з даним позовом до суду, просить зобов'язати відповідача виконувати рішення суду, яке вже набрало законної сили і повинно виконуватися відповідачем без ухвалення будь - якого додаткового судового рішення (ст. 14 та 255 КАС України). Суд не вправі зобов'язувати відповідача виконувати рішення суду, яке і так є обов'язковим до виконання для осіб, які беруть участь у справі. Чинним законодавством не передбачено права суду приймати рішення про зобов'язання виконувати інше рішення суду. Згідно ст.257 КАС України примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому ЗУ «Про виконавче провадження». Рішення судів, якими зобов'язано органи Пенсійного фонду України здійснити перерахунок та виплату пенсій без обмеження строком, виконуються Управлінням в межах покладених зобов'язань, а саме: виплати призначені на виконання судового рішення, продовжуються до внесення змін до норм законодавства, якими керувався суд при винесенні рішення, або до зміни умов пенсійного забезпечення одержувача.

Рішення судів, якими зобов'язано органи Пенсійного фонду України здійснити перерахунок та виплату пенсій без обмеження строком, виконуються УПФУ у Богуславському районі Київської області в межах покладених зобов'язань, а саме: виплати призначені на виконання судового рішення, продовжуються до внесення змін до норм законодавства, якими керувався суд при винесенні рішення, або до зміни умов пенсійного забезпечення одержувача.

ЗУ «Про внесення змін до ЗУ «Про Державний бюджет України на 2011 рік» встановлено, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.

На виконання зазначеного Закону КМ України прийнято постанову №745 від 06.07.2011 року «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», яка набула чинності з 23.07.2011 року. Зазначеною постановою установлено розміри додаткової пенсії відповідним категоріям громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Конституційність наведеного права Кабінету Міністрів України визначеного ЗУ «Про Державний бюджет на 2011 рік» щодо визначення розміру та порядку здійснення соціальних виплат підтверджено рішенням Конституційного Суду України у справі № 1-42/2011 від 26 грудня 2011 року № 20-рп/2011 в якому зазначено, що відповідає Конституції України (є конституційним), п. 4 розділу VII «Прикінцеві положення» ЗУ «Про Державний бюджет України на 2011 рік» від 23 грудня 2010 року № 2857- VI з наступними змінами.

Згідно з Прикінцевими положеннями ЗУ «Про Державний бюджет України на 2012 рік» у 2012 році норми і положення статті 50, 54 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2012 рік.

На виконання зазначеного Закону прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Крім того, рішенням Конституційного Суду України від 25.01.2012 за №3-рп/2012 визначено, що згідно статті 96, п. 2, 3, 6 ст. 116 Конституції України Кабінет Міністрів України регулює порядок та розміри соціальних виплат та допомоги, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, відповідно до Конституції та законів України.

Відповідно до Прикінцевих положень ЗУ «Про Державний бюджет України на 2013 рік» у 2013 році норми і положення статті 50, 54 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2013 рік.

Відповідно до ст.63 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

Відповідно до інформації відповідача перерахунок пенсії позивачу проведено відповідно до рішень суду. Проте, кошти на виконання рішення суду не надходили, виплата буде проведена при надходженні фінансування.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що заяву подано без відповідних правових підстав, а тому вона не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 267, 162 КАС України,

суд -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області про визнання відмови управління щодо виконання рішень судів протиправною та про зобов'язання вчинити певні дії залишити без задоволення.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Богуславський районний суд протягом десяти днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Головуючий: суддя С. О. Кіхтенко

Рейтинг: 4.7/5, основан на 25 голосах.

Возможно, это Вас заинтересует

Про затвердження Протоколу № 18 засідання Комісії по розгляду звернень перевізників та прийняття рішень про відкриття, внесення змін до функціонуючого маршруту, продовження дії дозволу на регулярних міжнародних автомобільних маршрутах загального користування, Міністерство інфраструктури України

Про затвердження Протоколу № 18 засідання Комісії по розгляду звернень перевізників та прийняття рішень про відкриття, закриття, внесення змін до функціонуючого маршруту, продовження дії дозволу на регулярних міжнародних автомобільних маршрутах загального користування

Про затвердження Порядку контролю за дотриманням ліцензіатами Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії (крім діяльності з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії), постачання теплової енергії, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31 серпня 2012 р. за № 1477/21789 Про затвердження Порядку контролю за дотриманням ліцензіатами Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії (крім діяльності з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії), транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами, постачання теплової енергії

До уваги представників засобів масової інформації!

У суботу, 19 липня, о 10 годині, на Софіївській площі відбудеться спільна акція Мотоцикліст - рівноправний учасник дорожнього руху.

що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України, Кабінет Міністрів України

Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України щодо діяльності Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України

05145472d80649777fc2d927daedc5fb