ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
з питань передачі справи до іншого адміністративного суду
24 жовтня 2013 року № 2а-475/09/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Мартинюка В.Я.
суддів Гавдика З.В.
Ланкевича А.З.
секретар судового засідання Шозда Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Верховної Ради України, з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Вищої ради юстиції, про визнання незаконною (недійсною) та скасування постанови, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Верховної Ради України про визнання незаконною (недійсною) та скасування постанови від 18.12.2008 року за №698-VI про звільнення ОСОБА_2 з посади судді Львівського апеляційного адміністративного суду.
Учасники судового процесу в судове засідання не з'явились.
Розглянувши подані документи і матеріали, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.
Відповідно до ч.2 ст.5 КАС України, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Як передбачено ч.4 ст.18 КАС України, Вищому адміністративному суду України як суду першої інстанції підсудні справи, зокрема, щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Частиною 2 ст.171-1 КАС України визначено, що акти, дії чи бездіяльність Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, а також рішення, дії чи бездіяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів України оскаржуються до Вищого адміністративного суду України.
Оскільки позивач у своїй позовній заяві просить визнати незаконною (недійсною) та скасувати постанову Верховної Ради України, суд вважає, що дана справа у відповідності до вимог вищенаведених норм повинна розглядатись у Вищому адміністративному суді України.
У відповідності до п.2 ч.1 ст.22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Враховуючи те, що дана справа предметно підсудна Вищому адміністративному суду України, суд вважає за необхідне передати її за підсудністю до Вищого адміністративного суду України.
Керуючись, ст.ст.18, 22, 160, 165, 171-1 КАС України, суд -
у х в а л и в :
1. Адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Верховної Ради України, з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Вищої ради юстиції, про визнання незаконною (недійсною) та скасування постанови - передати за підсудністю до Вищого адміністративного суду України.
2. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
3. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий - суддя В.Я. Мартинюк
суддя З.В.Гавдик
суддя А.З.Ланкевич