Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Для меня это была просто большая находка! Третью неделю сижу здесь на сайте и уходить отсюда не собираюсь. Интересно, здорово!

Этот интернет проект - офигенный. Чрезвычайно нужный и в тоже время функциональный ресурс.

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...




Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

про визнання дій по нарахуванню та виплаті основної державної пенсії та додаткової пенсії згідно Закону України "Про статус та соціальний захист - Сокальський районний суд Львівської області - Веремчук О. А.

  1. ПОСТАНОВА
  2. І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа № 2-а-1209/11

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 грудня 2012 року суддя Сокальського районного суду Львівської області Веремчук О. А.

розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Сокальському районі про визнання дій по нарахуванню та виплаті основної державної пенсії та додаткової пенсії згідно Закону України "Про статус та соціальний захист громадян які постраждали від Чорнобильської катастрофи" незаконними, зобов'язання до вчинення дій, -

в с т а н о в и в:

Позивач, ОСОБА_1 звернувся в суд із даним позовом до відповідача управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі. Свої вимоги мотивує тим, що він як ліквідатор наслідків Чорнобильської катастрофи, є особою яка постраждала в наслідок вказаної катастрофи категорії 1 та має 3 групу інвалідності, захворювання пов'язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. За таких обставин згідно ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" він має право на пенсію у розмірі не меншому шести мінімальних пенсій за віком.

Крім того, згідно ст. 50 вказаного закону йому як потерпілому внаслідок аварії на Чорнобильській АС 1-ї категорії, інваліду 3-ї групи повинна бути призначена додаткова пенсія за шкоду заподіяну здоров'ю у розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком. Вказані виплати повинні постійно коригуватись у відповідності із збільшенням прожиткового мінімуму та розміру мінімальної пенсії за віком.

Проте, як стало відомо позивачу перерахунок вказаних пенсій йому відповідач не проводив, що призвело до недоврахування та недоотримання ним основної та додаткової пенсії. На думку позивача такі дії з боку відповідача є грубим порушенням чинного законодавства.

Крім того, відповідно до п.17 ЗУ "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи" від 05.10.2006 року - "У разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до ст. 54 цього ж закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю, особам віднесеним до категорії 1, 2, 3, 4 розміру щомісячної компенсації сім'ям за втрату годувальника в наслідок Чорнобильської катастрофи.

Разом з тим позивач вказує на те, що згідно ст.28 ЦК України відшкодування за шкоду заподіяну здоров'ю громадянина терміну давності не мають.

На підставі наведеного, позивач просить суд, ухвалити рішення яким визнати дії відповідача управління Пенсійного фонду України у Сокальському районі по нарахуванню та виплаті йому основної державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю за період з 04.03.2010 року у розмірах менших ніж встановлені ст. 50, ч.4 ст. 54 та ч. 3 ст. 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи"- неправомірними.

Зобов'язати відповідача після здійснення відповідних перерахунків та виплати заборгованості належних йому пенсійних виплат надалі призначити до виплати йому основної державної пенсії в розмірі 6 мінімальних пенсій за віком та додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров'ю в розмірі 50% пенсії за віком відповідно до ст. ст. 50, 54, 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Ухвалою від 15.09.2011 року, позивачу відмовлено у вимозі про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду, позовну заяву в частині визнання неправомірними дій щодо непроведення перерахунку основної пенсії та додаткової песії за шкоду заподіяну здоров'ю, зобов'язання здійснення перерахунку вказаних пенсій за період до 11.03.2011 року залишено без розгляду.

Відповідач надіслав заперечення проти даного позову .

Дослідивши повідомлені позивачем та представником відповідача обставини, а також матеріали справи, оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає до задоволення з наступних підстав.

Крім того, як встановлено під час розгляду справи, позивач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Сокальському районі.

Згідно ст. 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"(в редакції Закону №2532-ХІ від 01.07.1992р.; із змінами внесеними згідно із Законами №230/96-ВР від 06.06.1996р., №563-ХІУ від 25.03.1999р., №2638-111 від 11.07.2001 року, яка існувала до вступу в силу Закону України "Про державний бюджет України на 2008 рік №107-УІ від 28.12.2007 року, яким було змінено редакцію цієї статті), особам віднесених до категорії 1 призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірах:

- інвалідам I групи - 100 процентів мінімальної пенсії за віком;

- інвалідам II групи - 75 процентів мінімальної пенсії за віком;

- інвалідам III групи, дітям-інвалідам, а також хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу - 50 процентів мінімальної пенсії за віком.

Згідно ст. 54 Закону, пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством.

В усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими:

по I групі інвалідності - 10 мінімальних пенсій за віком;

по II групі інвалідності - 8 мінімальних пенсій за віком;

по III групі інвалідності - 6 мінімальних пенсій за віком;

дітям-інвалідам - 3 мінімальних пенсій за віком.

Відповідно до ст.22 "Загальної Декларації прав людини", кожна людина як член суспільства має право на соціальне забезпечення, здійснення необхідних для підтримки її гідності, вільного розвитку її особистості, прав в економічній, соціальній и культурній сферах за допомогою національних зусиль і міжнародного співробітництва і відповідно до структури і ресурсів кожної держави.

Згідно ст.8 Конституції України, в України визнається і діє принцип верховенства права. Конституція має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України та повинні відповідати їй.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади і місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Статтею 22 Конституції України, встановлено, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

При вирішенні даного адміністративного спору суд також враховує рішення Конституційного Суду України про соціальні гарантії громадян від 09.07.2007р. № 6-рп/2007, в якому були визнані такими, що не відповідають Конституції України (неконституційними) окремі положення Закону України "Про Державний бюджет на 2007 рік", зокрема це стосується ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

В пункті 4 цього рішення Конституційний Суд України додатково зазначив, що його рішення має преюдиційне значення, тобто є таким, що не потребує доказів при прийняті рішень для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів.

Відповідно до ст.67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" - конкретні розміри всіх доплат, пенсій і компенсацій підвищуються Кабінетом Міністрів України відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ч.1 ст. 28 Закону України „Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з положеннями ч.4 ст. 9 КАС України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов"язковість надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту, суд застосовує акт, який має вищу юридичну силу.

Посилання відповідача на застосування до спірних правовідносин постанов Кабінету Міністрів України „Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету" від 03.01.2002 року №1, „Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" від 16.07.2008 року №654 та №630 від 28.05.2008 року судом не беруться до уваги, оскільки положення даних постанов звужують обсяг встановлених Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" прав осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Пенсійний фонд України діє на підставі Положення „Про Пенсійний фонд України" та здійснює свої повноваження на підставі п.15 даного Положення створені в установленому порядку його територіальні управління. Відповідно до Закону України „Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" рішення про призначення та перерахунок пенсії приймаються районними управлінням Пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонерів. Територіальним управліннм Пенсійного фонду України за місцем проживання позивача є управління Пенсійного фонду України в Сокальскому районі Львівської області. Враховуючи вищевикладене, УПФ в Сокальскому районі Львівської області повинно здійснити перерахунок пенсії позивачу.

За таких обставин, суд приходить до висновку про необхідність зобов"язати управління Пенсійного фонду України в Сокальскому районі Львівської області провести перерахунок пенсії та додаткової пенсії позивачу відповідно до ч.1 ст.50 та ч.4 ст. 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи із розрахунку мінімальної пенсії за віком, визначеної ст. 28 Закону України „Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" та провести виплату недоплаченої пенсії з 12.03.2011 року по день ухвалення постанови судом.

Визнати дії управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі Львівської області щодо нарахування та виплати позивачу пенсії та додаткової пенсії за шкоду здоров"ю у розмірах менших, ніж встановлені ч.1 ст.50 та ч.4 ст. 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з 12.03.2011 року -неправомірними.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 6, 17, 104, 158, 160, 161,162,163, 183-2, 256 КАС України, суд-,

в и р і ш и в:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі Львівської області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 основної державної пенсії за період з 12.03.2011 року по 31.12.2011.2011 року у розмірах, менших ніж установлених ч. 4 ст. 54 та ч. 3 ст. 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи".

Визнати неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі Львівської області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю за період з 12.03.2011 року по 31.12.2011 року у розмірах, менших ніж установлених ст.50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи".

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі Львівської області здійснити ОСОБА_1 нарахування та виплату основної державної пенсії в розмірі 6 мінімальних пенсій за віком та додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров'ю в розмірі 50% пенсії за віком за період з 12.03.2011 року по 31.12.2011 року відповідно до ст. ст. 50, 54, 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої на день здійсненої виплати, з урахуванням фактично виплачених сум. В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова підлягає до негайного виконання.

Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Сокальський районний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Головуючий: О. А. Веремчук

Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.

Возможно, это Вас заинтересует

На Львівщині визначили переможців обласного конкурсу юних інспекторів руху

У Львові змагалися юні інспектори руху. Школярі з міста Лева та різних районі області завзято боролися за звання кращої команди ЮІР Львівщини. У конкурсі брали участь школярі, віком від 9 до ...

Про внесення зміни до Переліку поточних рахунків із спеціальним режимом використання, відкритих в установах ПАТ АБ «Укргазбанк» гарантованими постачальниками та їх структурними підрозділами, а також підприємствами, що здійснюють продаж природного газу гарантованим постачальникам, що надходять за спожитий природний газ від усіх категорій споживачів, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

Про внесення зміни до Переліку поточних рахунків із спеціальним режимом використання, відкритих в установах ПАТ АБ «Укргазбанк» гарантованими постачальниками та їх структурними підрозділами, а також підприємствами, що здійснюють продаж природного газу гарантованим постачальникам, для зарахування коштів, що надходять за спожитий природний газ від усіх категорій споживачів

Начал работу Экспертный совет по вопросам не дискриминации и гендерного равенства

Состоялось учредительное заседание Экспертного совета по вопросам не дискриминации и гендерного равенства при Представителе Уполномоченного по вопросам соблюдения прав ребенка, не дискриминации ...

Кандидаты в нотариусы сдали квалификационный экзамен

Высшая квалификационная комиссия нотариата при Министерстве юстиции Украины обнародовала результаты проведения квалификационного экзамена, который состоялся 16 июля 2012 года.

05145472d80649777fc2d927daedc5fb