Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Ваш ресурс просто супер так много чего здесь интересного и необходимого. Желаю вам так держать и всего самого... в Вашей работе!

Большое спасибо творцам этого интернет проекта!!! Это на самом деле - находка!

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...




Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

про визнання бездіяльності протиправною в частині виконання вимог Закону України «Про особливості забезпечення відкритості - Київський апеляційний адміністративний суд - Борисюк Л.П.

  1. КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
  2. ПОСТАНОВА

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2а-9103/275/2012

Суддя-доповідач: Борисюк Л.П.

ПОСТАНОВА

Іменем України

04 листопада 2012 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: Головуючого судді Борисюк Л.П., суддів Бабенка К.А., Собківа Я.М. при секретарі Варченко І.В., за участю: позивача ОСОБА_2 представників відповідача ОСОБА_3, ОСОБА_4 свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 219 ОСОБА_2 до Центральної виборчої комісії про визнання бездіяльності протиправною в частині виконання вимог Закону України «Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року» та Закону України «Про вибори народних депутатів України» в межах одномандатного виборчого округу в день проведення голосування в одномандатному виборчому окрузі № 219, -

ВСТАНОВИВ:

2 листопада 2012 року ОСОБА_2 звернувся до Київського апеляційного адміністративного суду з позовом до Центральної виборчої комісії в якому просив визнати протиправною бездіяльність відповідача в частині забезпечення належної підготовки та проведення виборів в одномандатному виборчому окрузі № 219 щодо організації та здійснення 28 жовтня 2012 року відеоспостереження, відеозапису і трансляції зображення для спостереження за організацією проведення голосування та підрахунку голосів на звичайних виборчих дільницях у день голосування на чергових виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року в межах одномандатного виборчого округу № 219.

Обґрунтовуючи вимоги адміністративного позову, позивачем зазначено, що відеотрансляція процесу підготовки дільничної виборчої комісії до початку процесу голосування (з моменту офіційного відкриття засідання дільничної виборчої комісії (приблизно з 7 годин ранку - 7 годин 30 хвилин до 8 години ранку) та процесу голосування виборців у період з 8 години ранку до 10 години 20 хвилин зі всіх звичайних виборчих дільниць, утворених в межах одномандатного виборчого округу № 219, на яких було встановлено веб-камери відеоспостереження, а саме: з виборчих дільниць №№ 800702-800780 (всього 79 виборчих дільниць) та спеціальних виборчих дільниць №№ 800823-800827 (всього 5 виборчих дільниць) не здійснювалась взагалі.

За вказаних вище обставин, позивач вважає, що відсутність відеотрансляції на зазначених виборчих дільницях одномандатного виборчого округу № 219 могла сприяти порушенням при проведенні голосування та фальсифікаціям результатів виборів, чим порушуються його права як суб'єкта виборчого процесу.

У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав з підстав викладених в позовній заяві.

Представники відповідача заперечували проти задоволення адміністративного позову, посилаючись на його необґрунтованість, недоведеність та безпідставність.

Заслухавши пояснення учасників процесу, які з'явилися в судове засідання та показання свідків, дослідивши надані докази, колегія суддів вважає, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Порядок застосування відеоспостереження, відеозапису і трансляції зображення для спостереження за організацією проведення голосування та підрахунку голосів на звичайних виборчих дільницях у день голосування на чергових виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року, а також зберігання та використання створеної в процесі відеоспостереження інформації визначає Закон України «Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року» від 05.07.2012 № 5175-VI (далі - Закон № 5175-VI).

Згідно ч. 2 ст. 1 Закону № 5175-VI, система відеоспостереження не встановлюється у приміщеннях Центральної виборчої комісії, окружних виборчих комісій, дільничних виборчих комісій закордонних та спеціальних виборчих дільниць.

Постановою Центральної виборчої комісії від 12 квітня 2012 року № 66 «Про утворення звичайних та спеціальних виборчих дільниць на постійній основі» утворено виборчі дільниці №№ 800823-800827 одномандатного виборчого округу № 219 як спеціальні.

За таких обставин, Центральна виборча комісія на виконання положень ч. 2 ст. 1 Закону України «Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року» не встановлювала та не повинна була встановлювати у приміщеннях спеціальних виборчих дільниць №№ 800823-800827 одномандатного виборчого округу № 219 систему відеоспостереження, а відтак відеотрансляція не могла здійснюватись з вказаних дільниць.

Твердження позивача, що 28 жовтня 2012 року відеотрансляція з приміщень виборчих дільниць одномандатного виборчого округу № 219 у період з 7 години ранку до 10 години 20 хвилин не здійснювалась є необґрунтованими, виходячи з наступного.

Відповідно до статті 4 Закону № 5175-VI, дільнична виборча комісія забезпечує початок безперервного функціонування системи відеоспостереження у режимі передачі зображення одночасно з початком підготовчого засідання, передбаченого частиною третьою статті 84 Закону України «Про вибори народних депутатів України». Функціонування системи відеоспостереження у такому режимі припиняється після закінчення голосування.

Згідно з ч. 3 ст. 84 Закону України «Про вибори народних депутатів України», дільнична виборча комісія у день голосування не раніш як за 45 хвилин до початку голосування проводить підготовче засідання.

Тобто, функціонування системи відеоспостереження в режимі відеотрансляції можливо лише 28 жовтня не раніше 7 години 15 хвилин до 20 години.

При цьому, пунктом 3.3 Порядку функціонування веб-сайту в мережі Інтернет для трансляції відеозображення, отриманого за допомогою системи відеоспостереження з приміщення звичайної виборчої дільниці під час голосування на виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року № 892 (далі - Порядок) передбачено, що голова (за його відсутності - заступник голови) виборчої комісії перед початком її підготовчого засідання дає вказівку членам дільничної виборчої комісії - операторам програмно-апаратних комплексів провести перевірку стану програмно-апаратних комплексів відповідно до інструкції користувача системи відеоспостереження.

Також, перед початком підготовчого засідання голова (за його відсутності - заступник голови) виборчої комісії повідомляє присутніх, що в приміщенні виборчої дільниці ведеться відеоспостереження.

Таким чином, Центральна виборча комісія поклала обов'язок щодо перевірки стану програмно-апаратних комплексів системи відеоспостереження з 7 години 15 хвилин на членів дільничної виборчої комісії.

Крім того, всі без винятку програмно-апаратні комплекси встановлені у приміщеннях для голосування звичайних виборчих дільниць були запрограмовані на автоматичне включення в режим запису та трансляції зображення з камер спостереження о 7 годині 15 хвилин навіть без будь-якого втручання з боку користувачів. Разом з тим, під час функціонування системи відеоспостереження здійснювався постійний моніторинг роботи програмно-апаратних комплексів звичайних виборчих дільниць, на яких існувала технічна можливість передачі зображення.

За наявною у Центральної виборчої комісії інформацією трансляція відеозображення отриманого за допомогою системи відеоспостереження 28 жовтня 2012 року на виборчих дільницях № 800702-800780 одномандатного виборчого округу № 219 здійснювалась з початком підготовчого засідання, передбаченого частиною третьою статті 84 Закону України «Про вибори народних депутатів України». Зазначене підтверджується записами з приміщень виборчих дільниць одномандатного виборчого округу № 219 переглянутих у судовому засіданні вибірково за номерами дільниць зазначених позивачем, а саме: №№ 800730, 800735, 800741, 800766.

Слід зазначити, що в приміщенні Центральної виборчої комісії знаходився Ситуаційний центр та відеостіна, на якій 28 жовтня 2012 року безперебійно з 7 години 15 хвилин до 20 години постійно транслювалось зображення з всіх приміщень звичайних виборчих дільниць. В приміщенні Центральної виборчої комісії в актовому залі де знаходилась відеостіна перебувало постійно велика кількість осіб, у тому числі міжнародні спостерігачі, представники політичних партій, кандидати у народні депутати України, зареєстровані в одномандатних виборчих округах та їх довірені особи, представники засобів масової інформації.

Водночас, постановою Центральної виборчої комісії від 17 жовтня 2012 року № 1652 затверджений Порядок функціонування веб-сайту в мережі Інтернет для трансляції відеозображення, отриманого за допомогою системи відеоспостереження з приміщення звичайної виборчої дільниці під час голосування на виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року яким детально регламентовано порядок реєстрації та авторизації користувачів веб-сайту, пошук та вибірку на веб-сайті звичайних виборчих дільниць, відеозображення з приміщень яких користувач бажає переглянути, а також підтримка користувачів.

Так, у розділі «підтримка користувачів веб-сайту» передбачено, що на веб-сайті розміщено підрозділ «Допомога», у якому дано опис правил роботи з веб-сайтом, а також довідкову інформацію про його розділи.

При цьому, на веб-сайті розміщено розділ «Зворотний зв'язок», який дозволяє користувачу відправити повідомлення фахівцям технічної підтримки веб-сайту для негайного надання йому технічної допомоги.

Таким чином, Центральною виборчою комісією було вжито всіх заходів на виконання вимог Закону України «Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року» щодо відеотрансляції з приміщень звичайних виборчих дільниць, у тому числі одномандатного виборчого округу № 219 28 жовтня 2012 року з 7 години 15 хвилин і до 20 години та надано можливість громадянам здійснювати перегляд зображень з приміщень для голосування в режимі он-лайн з веб-сайту.

Посилання позивача про те, що він спілкувався з оператором веб-сайту Центральної виборчої комісії ОСОБА_7, спростовується матеріалами справи, зокрема, довідками Центральної виборчої комісії від 04.11.2012 № 26-25/71 та АТ «СІТРОНІКС ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ УКРАЇНА» від 04.11.2012 № ВКУ 160/11-2 про відсутність з ним трудових відносин.

Крім цього, посилання позивача на те, що відсутність відеотрансляції на виборчих дільницях одномандатного виборчого округу № 219 виникло у зв'язку з розрядкою батареї серверу також не відповідає дійсності та є технічно неможливим, оскільки серверне обладнання, за допомогою якого здійснювалася трансляція зображення з приміщень для голосування звичайних виборчих дільниць, розташовано у сучасному центрі обробки даних. Зазначений центр оснащений всіма необхідними засобами контролю і забезпечення гарантованого електричного живлення (включаючи автономні генератори електроживлення) та підтримки необхідного мікроклімату у приміщенні, в якому безпосередньо розташоване серверне та мережеве обладнання. За таких умов, зазначене серверне обладнання здатне тривалий час функціонувати навіть при припиненні централізованого електропостачання.

Твердження позивача про те, що камери на виборчих дільницях одномандатного виборчого округу № 219 встановлені з грубим порушенням вимог законів колегія суддів вважає безпідставним, зважаючи на наступне.

Порядок встановлення програмно-апаратних комплексів регулюється Законом України «Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року», постановою Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2012 року № 766 «Про затвердження технічного завдання та конфігурації створення системи відео спостереження», постановою Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року № 892 «Про Порядок здійснення відеоспостереження на виборчих дільницях з використанням засобів відеоспостереження, доступу та контролю за функціонуванням системи відеоспостереження під час проведення виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року».

Так, пунктами 2.2, 2.5, 3.2 Порядку передбачено, що на кожній виборчій дільниці технічними фахівцями встановлюється програмно-апаратні комплекси (далі - ПАК), здійснюються його налаштування та перевірка працездатності відповідно до інструкції користувача системи відеоспостереження. Приймання ПАК, послуг з його встановлення, налагодження та розбирання здійснюються уповноваженими особами Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (далі - уповноважена особа) відповідно до укладеного між ними та Центральною виборчою комісією договору про відповідальне зберігання ПАК системи відеоспостереження.

Місце розташування ПАК у приміщенні для голосування на виборчій дільниці визначає уповноважена особа з урахуванням рекомендацій технічних фахівців, які встановлюють ПАК, вимог Порядку та розміщення джерела живлення (наявного чи запланованого) не далі ніж за 3 метри від нього.

ПАК встановлюється у спеціальну металеву шафу, яка після закінчення робіт зачиняється ключем. До дня проведення тестування системи відеоспостереження ключі від шафи та тросу безпеки зберігаються в уповноваженої особи.

При цьому, не пізніше ніж за десять днів до дня голосування (до 17 жовтня 2012 року включно) члени виборчої комісії беруть участь у тестовому запуску системи відеоспостереження. У приміщенні виборчої дільниці під час тестового запуску системи відеоспостереження мають право бути присутніми члени виборчої комісії, кандидати у народні депутати України, уповноважені особи партій, довірені особи кандидатів, офіційні спостерігачі від політичних партій, кандидати у народні депутати України від яких зареєстровані у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, кандидатів у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі, громадських організацій, офіційні спостерігачі від іноземних держав та міжнародних організацій (у порядку, визначеному статтею 34 Закону України «Про вибори народних депутатів України»), а також технічні фахівці та уповноважені особи. Після проведення тестування системи відеоспостереження спеціальна шафа зачиняється, а ключ передається голові (за його відсутності - заступнику голови) виборчої комісії.

Як пояснив в судовому засіданні представник відповідача, члени дільничних виборчих комісій, представники Київської міської державної адміністрації, кандидати у народні депутати України, уповноважені особи партій, довірені особи кандидатів, офіційні спостерігачі від політичних партій, кандидатів у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі, громадських організацій, офіційні спостерігачі від іноземних держав та міжнародних організацій були присутні під час тестового запуску системи відеоспостереження на виборчих дільницях одномандатного виборчого округу № 219 та фактично спостерігали за функціонуванням системи, а також розташуванням камер згідно з вимогами законодавства України.

При цьому, колегія суддів звертає увагу на те, що жодних зауважень від зазначених осіб щодо невірного розташування веб-камер на виборчих дільницях одномандатного виборчого округу № 219 до Центральної виборчої комісії не надходило.

Водночас, Центральна виборча комісія під час тестового режиму здійснювала контроль шляхом перегляду зображень з приміщень для голосування звичайних виборчих дільниць, аналізу показників системи моніторингу та реагування на звернення з виборчих дільниць отримані за допомогою центру підтримки користувачів системи відеоспостереження («гаряча лінія»).

Згідно з ч. 2 ст. 3 Закону України «Про Центральну виборчу комісію», комісія та її члени зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України, зазначеним та іншими законами України.

Отже, Центральною виборчою комісією було вжито всіх заходів на виконання вимог законодавства України щодо належного функціонування системи відеоспостреження, забезпечено прозорість виборів народних депутатів України шляхом надання доступу всім громадянам України здійснити перегляд відеотрансляції з звичайних виборчих дільниць, а відтак, вимоги позивача є безпідставними та необґрунтованими.

Колегія суддів критично оцінює показання свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6А, оскільки вони є суперечливими та непослідовними. Крім цього, зазначені свідки є довіреними особами позивача.

Виходячи з вищевикладеного, колегія суддів дійшла до висновку про відмову в задоволенні позову ОСОБА_2 до Центральної виборчої комісії про визнання бездіяльності протиправною в частині виконання вимог Закону України «Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року» та Закону України «Про вибори народних депутатів України» в межах одномандатного виборчого округу в день проведення голосування в одномандатному виборчому окрузі № 219.

Керуючись ст.ст. 122, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167, 172, 177 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_2 до Центральної виборчої комісії про визнання бездіяльності протиправною в частині виконання вимог Закону України «Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року» та Закону України «Про вибори народних депутатів України» в межах одномандатного виборчого округу в день проведення голосування в одномандатному виборчому окрузі № 219 - відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вищого адміністративного суду України у дводенний строк з дня її проголошення.

Головуючий суддя Борисюк Л.П.

Судді: Бабенко К.А

Собків Я.М.

Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.

Возможно, это Вас заинтересует

ЦВК Повідомляє

Центральна виборча комісія повідомляє про відкриття накопичувального рахунку виборчого фонду політичної партії ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБЄДНАННЯ БАТЬКІВЩИНА.

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ПОСТАНОВА

від 12 жовтня 2012 року № 1458Про оголошення попередження кандидату у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 225 ЗеленчукуВ. В.

У Венесуелі загасили пожежу на нафтопереробному заводі

У Венесуелі вогнеборці нарешті приборкали пожежу на нафтопереробному заводі.

Про внесення зміни в додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. № 158, Кабінет Міністрів України

Про внесення зміни в додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. № 158 Кабінет Міністрів України постановляє: 1. Внести зміну в додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. № 158( 158-2013-п ) "Про затвердження переліків підприємств, які отримують або ввозять на митну територію України речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини під час виробництва в хімічній промисловості та річних обсягів квот на відвантаження або ввезення таких речовин" (Офіційний вісник України, 2013 р., № 21, ст. 711), доповнивши його такою позицією:

05145472d80649777fc2d927daedc5fb