Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Влюбилась в Ваш сайт!!! Какие же Вы молодцы!!! Сильно хочу пожелать Вам творческих успехов, динамичного развития и материального благополучия!

Спасибо Вам за тот огромный труд, который Вы делаете ежедневно для нас.

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...




Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - Київський апеляційний адміністративний суд - Борисюк Л.П.

  1. КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
  2. ПОСТАНОВА

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а/2370/4156/2012 Головуючий у 1-й інстанції: Гаращенко В.В.

Суддя-доповідач: Борисюк Л.П.

ПОСТАНОВА

Іменем України

"06" листопада 2012 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді суддів при секретарі за участю: представника позивачаБорисюк Л.П., Петрика І.Й., Собківа Я.М. Варченко І.В. ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою довіреної особи кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 194 ОСОБА_1 -ОСОБА_2 на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 1 листопада 2012 року у справі за позовом довіреної особи кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 194 ОСОБА_3 -ОСОБА_4 до Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 194 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

30 жовтня 2012 року довірена особа кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 194 ОСОБА_3 -ОСОБА_4 звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з позовами до Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 194 в якому просив визнати бездіяльність відповідача протиправною та зобов'язати прийняти рішення про повторний підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях №№ 710985, 710977, 711021.

Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 31 жовтня 2012 року об'єднано в одне провадження адміністративну справу № 2а/2370/4156/2012 зі справами № 2а/2370/4186/2012 та № 2а/2370/4204/2012 та присвоєно об'єднаній справі № 2а/2370/4156/2012.

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 1 листопада 2012 року позов задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 194 щодо неприйняття та неврахування скарги довіреної особи кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 194 ОСОБА_3 -ОСОБА_4.

Зобов'язано Окружну виборчу комісію з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 194 прийняти та розглянути скаргу довіреної особи кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 194 ОСОБА_3 -ОСОБА_4 на дії членів дільничної виборчої комісії № 710985 та прийняти рішення, відповідно до ч. 5 ст. 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

В решті позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням суду, довірена особа кандидата у народні депутати України ОСОБА_1 - ОСОБА_2 в порядку частини 1 статті 185 КАС України звернувся з апеляційною скаргою, в якій зазначає, що оскаржувана постанова суду не відповідає вимогам матеріального та процесуального права, а саме, судом першої інстанції неповно з'ясовано та не доведено обставини, що мають значення для справи, висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, в зв'язку з чим просить скасувати постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 1 листопада 2012 року та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника позивача, який з'явився в судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

За змістом ч. 1 ст. 202 КАС України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, та порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, довіреною особою кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 194 ОСОБА_3 -ОСОБА_4 було подано скаргу на дії дільничної виборчої комісії №№ 710985 одномандатного виборчого округу № 194 щодо прийняття рішення та проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці № 710985 виборчого округу № 194 на виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року, оскільки дії відповідача при підрахунку голосів, на його думку, є такими, що суперечать вимогам Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Вказані дії за твердженням позивача вчинені з порушенням вимог ст.ст. 82, 90 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Даючи правову оцінку обставинам вказаної справи, колегія суддів виходить з наступного.

Основні засади, організація і порядок проведення виборів народних депутатів України визначені Законом України «Про вибори народних депутатів України»від 17.11.2011 № 4061-VI (далі - Закон України № 4061-VI).

Згідно ч. 1 ст. 25 Закону № 4061-VІ, виборчі комісії є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення виборів депутатів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про вибори депутатів.

Частиною 2 статті 31 Закону № 4061-VІ передбачено, що до повноважень Окружної виборчої комісії відноситься, зокрема розгляд заяв і скарг на рішення, дії або бездіяльність дільничних виборчих комісій і приймає рішення з цих питань.

Відповідно до ч. 1 ст. 35 Закону № 4061-VІ, документування діяльності окружних та дільничних виборчих комісій здійснюється у порядку, встановленому цією статтею та порядком ведення діловодства виборчих комісій, який затверджується Центральною виборчою комісією.

Згідно п. 1.1 Порядку ведення діловодства у виборчих комісіях та комісіях з референдумів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 15.09.2010 № 350 (далі - Порядок № 350), цей Порядок визначає правила документування діяльності виборчих комісій та комісій з референдумів (далі - комісія), крім Центральної виборчої комісії, і встановлює єдиний порядок роботи з документами, пропозиціями (зауваженнями), заявами (клопотаннями), скаргами (далі - документи, заяви, скарги) з моменту їх створення або надходження до відправлення чи передачі на зберігання до відповідної державної архівної установи.

Документування діяльності комісії полягає в підготовці відповідно до встановленого порядку документів на паперових та електронних носіях, що фіксують прийняття рішень та здійснення іншої діяльності комісії в межах повноважень, передбачених законодавством України (п. 1.2 Порядку № 350).

Згідно п. 5.1 Порядку № 350 при реєстрації та розгляді документів, заяв і скарг, що надходять до комісії, комісія керується законами України «Про вибори Президента України», «Про вибори народних депутатів України», «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», «Про всеукраїнський та місцеві референдуми», «Про звернення громадян», іншими актами законодавства України, постановами Центральної виборчої комісії та цим Порядком.

Документи та звернення, що надходять до виборчої комісії, мають право приймати голова комісії, заступник голови комісії, секретар або інший визначений комісією член комісії.

Заява може бути усною, викладеною громадянином і записаною головою, заступником голови, секретарем або членом комісії на особистому прийомі, чи письмовою, надісланою поштою або переданою до комісії особисто чи через уповноважену особу, якщо її повноваження оформлено відповідно до законодавства України. Усні заяви реєструються в журналі обліку особистого прийому громадян у виборчій комісії та комісії з референдуму (додаток 4).

Документи, заяви, скарги реєструються в день їх надходження в журналі реєстрації документів, заяв і скарг у виборчій комісії та комісії з референдуму (додаток 3). Особа, яка подає документи до виборчої комісії, складає розписку, в якій вказує своє прізвище, ім'я, по батькові, короткий опис поданих документів із зазначенням кількості аркушів, дату та час їх подання.

Розписка зберігається разом із поданими документами.

Документи, що надходять до комісії телеграфним або факсимільним зв'язком чи електронною поштою, також реєструються.

Документ, заяву, скаргу після реєстрації попередньо розглядає голова комісії, а в разі його відсутності - заступник голови комісії з метою вчинення резолюції щодо їх виконання.

Документ, заява, скарга щодо порушення законів України «Про вибори Президента України», «Про вибори народних депутатів України», «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», «Про всеукраїнський та місцеві референдуми» розглядаються у строки, встановлені відповідними законами.

Положенням частини 1 та 3 статті 109 Закону № 4061-VІ передбачено, що скарга до виборчої комісії може бути подана суб'єктом звернення зі скаргою протягом п'яти днів після прийняття рішення, вчинення дії чи бездіяльності суб'єктом оскарження, за винятком випадків, зазначених у частинах другій і третій цієї статті.

Скарга щодо порушення, яке мало місце під час голосування, може бути подана до відповідної дільничної виборчої комісії не пізніше закінчення голосування. Скарга щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, членів цих комісій, що мали місце у день голосування, під час підрахунку голосів на дільниці, може бути подана до окружної виборчої комісії у дводенний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності.

Частиною 7 статті 111 Закону № 4061-VІ передбачено, що скарга щодо порушення, яке мало місце під час голосування, подана до дільничної виборчої комісії, розглядається нею відразу після закінчення голосування.

Відповідно до ч. 9 ст. 108 Закону № 4061-VІ, рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, членів цих комісій, що порушують законодавство про вибори, можуть бути оскаржені до суду в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.

Як вбачається з наданих пояснень представника відповідача Поставничого Руслана Васильовича, який одночасно є секретарем окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 194, що підтверджується копією посвідчення № ОВК-4212, засвідчується той факт, що 29 жовтня 2012 року довірена особа кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 194 ОСОБА_3 звернулась із вказаною скаргою до окружної виборчої комісії № 194.

Однак, скарги не були зареєстровані у зв'язку з тим, що журнал реєстрації документів знаходився в приміщенні серверної, доступ до якої обмежений. Крім цього, в приміщенні окружної виборчої комісії № 194 знаходилась велика кількість представників дільничних виборчих комісій та інших суб'єктів виборчого процесу, що значно ускладнювало роботу.

Згідно п. 2.1 Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 31.07.2012 № 133 суб'єктом звернення зі скаргою до виборчої комісії у передбачених законом випадках може бути, зокрема, довірена особа кандидата у депутати в одномандатному виборчому окрузі.

Згідно визначення п. 1.2 вказаного Порядку, під скаргою слід розуміти звернення, у якому міститься інформація щодо порушення законодавства України про вибори депутатів.

Аналізуючи вищезазначені норми діючого законодавства, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо підстав для часткового задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 5 ст. 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України», при прийнятті документів дільничної виборчої комісії окружна виборча комісія перевіряє комплектність документів та цілісність упаковки усіх пакетів з виборчими документами. При цьому кожний член комісії має право оглянути кожний пакет з документами. У разі повної комплектності виборчих документів та цілісності упаковки усіх пакетів відкриваються почергово пакети з протоколами про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі та оголошуються відомості, зазначені у них. За результатами розгляду документів дільничної виборчої комісії та скарг про порушення вимог цього Закону під час проведення голосування та підрахунку голосів на виборчій дільниці, а також під час транспортування виборчих документів до окружної виборчої комісії, що надійшли до окружної виборчої комісії на момент прийняття документів дільничної виборчої комісії, окружна виборча комісія окремо по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі приймає одне з рішень:

1) прийняти виборчі документи від дільничної виборчої комісії та врахувати відомості протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі при встановленні підсумків голосування в межах виборчого округу;

2) відмовити у прийнятті виборчих документів по загальнодержавному округу в межах одномандатного округу та (або) одномандатному округу від дільничної виборчої комісії та зобов'язати дільничну виборчу комісію виправити виявлені недоліки шляхом складання протоколу (протоколів) з поміткою «Уточнений»;

3) провести повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці в порядку, встановленому цим Законом по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) в одномандатному окрузі.

Згідно ч. 6 ст. 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України», рішення, передбачене частиною п'ятою цієї статті, приймається шляхом голосування усіх членів окружної виборчої комісії більшістю від загального складу комісії і фіксується у протоколі засідання окружної виборчої комісії.

Відповідно до ч. 9 ст. 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України»за наявності заяв або скарг, підтверджених відповідно оформленими актами, складеними кандидатами у депутати, їх довіреними особами, уповноваженими особами партій, офіційними спостерігачами, виборцями, про порушення вимог цього Закону під час проведення голосування та (або) підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі, що ставлять під сумнів результати підрахунку голосів виборців на цій виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі, а також за наявності акта або письмової заяви чи скарги осіб, зазначених у частині першій статті 93 цього Закону, про порушення вимог цього Закону під час транспортування до окружної виборчої комісії протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці та інших документів окружна виборча комісія може прийняти рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі.

З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів приходить до висновку, що окружній виборчій комісії № 194 за наслідками розгляду скарг у відповідності до вимог ст. 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України»слід прийняти одне з рішень, передбачених вказаною нормою, зокрема, вирішити питання про можливість проведення повторного перерахунку голосів виборців.

Згідно зі ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції в частині відмови в задоволенні позовних вимог не відповідає нормам матеріального та процесуального права, у зв'язку з чим є підстави для її скасування в частині відмови в задоволенні позовних вимог з ухваленням нової постанови про задоволення позовних вимог в цій частині.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати її та прийняти нову постанову суду.

Керуючись ст. ст. 172, 175, 195, 198, 202, 205, 207 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу довіреної особи кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 194 ОСОБА_1 -ОСОБА_2 на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 1 листопада 2012 року -задовольнити частково.

Постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 1 листопада 2012 року в частині відмови в задоволенні позовних вимог скасувати та прийняти в цій частині нову постанову, якою зобов'язати Окружну виборчу комісію з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 194 (Черкаська область) за наслідками розгляду скарги, що подавалася довіреною особою кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 194 ОСОБА_3 -ОСОБА_4 на дії членів дільничної виборчої комісії № 710985 прийняти рішення у відповідності до вимог ст. 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України», зокрема, про проведення повторного підрахунку голосів на виборчій дільниці № 710985 в одномандатному виборчому окрузі № 194.

В решті постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 1 листопада 2012 року залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Борисюк Л.П.

Судді: Петрик І.Й.

Собків Я.М.

Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.

Возможно, это Вас заинтересует

Особливості митного оформлення транспортних засобів, що ввозяться громадянами на митну територію України для вільного обігу, Міністерство доходів і зборів України

Ввезені громадянами на митну територію України для вільного обігу ТЗ, що підлягають державній реєстрації уповноваженими органами України, забороняється відчужувати або передавати у володіння, ...

Про анулювання ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу, виданої ТОВ «ТБЛ СПЕЦМЕТАЛ», Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

Про анулювання ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за нерегульованим тарифом, виданої ТОВ «ТБЛ СПЕЦМЕТАЛ»

Про внесення змін до розділу 4 Положення про департамент стратегічного планування розвитку економіки, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

Про внесення змін до розділу 4 Положення про департамент стратегічного планування розвитку економіки 1. Унести до розділу 4 Положення про департамент стратегічного планування розвитку економіки( v1376731-12 ), затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 03.12.2012 № 1376, такі зміни:

Про реєстрацію оптово-відпускних цін на вироби медичного призначення станом на 10 серпня 2012 року та внесення їх до реєстру, Міністерство охорони здоров'я України

Про реєстрацію оптово-відпускних цін на вироби медичного призначення станом на 10 серпня 2012 року та внесення їх до реєстру Відповідно до пункту 7 Положення про реєстр оптово-відпускних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення, порядок внесення до нього змін ( z1141-11 ), затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 21 вересня 2011 року № 602, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 4 жовтня 2011 року за № 1141/19879, НАКАЗУЮ:

05145472d80649777fc2d927daedc5fb